Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności

Sprzątanie świata

Uczniowie podczas akcji "Sprzątanie świata"

W poniedziałek 18 września uczniowie SIÓDEMKI kolejny raz uczestniczyli w akcji "Sprzątanie świata". Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem "Sprzątanie świata łączy ludzi". W tym roku mija 30 lat od pierwszego zebranego worka śmieci. W trosce o Ziemię uczniowie naszej szkoły połączyli siły i ochoczo przystąpili do sprzątania najbliższej okolicy.

zobacz więcej

Narodowy Dzień Sportu

Narodowy Dzień Sportu 2023

W piątek 15 września w naszej szkole odbył się Narodowy Dzień Sportu. Uczniowie SIÓDEMKI uczcili go biorąc udział w wyścigach rzędów, biegach sztafetowych i przeciąganiu liny.

Tego dnia nie było przegranych, wszyscy byli zwycięzcami biorąc udział w Narodowym Dniu Sportu. Wszyscy byli bardzo zaangażowani i świetnie się bawili.

 

zobacz więcej

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia.

4 września 2023 roku uczniowie SIÓDEMKI uroczyście pożegnali wakacje, a przywitali nowy rok szkolny 2023/2024.

Uczniowie i nauczyciele przybyli do szkoły z uśmiechem na twarzy i ogromnym zapałem do zdobywania nowych wyzwań i przygód.

Podczas uroczystości, w sposób szczególny, starsi koledzy i koleżanki przywitali pierwszoklasistów, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg naszej szkoły.

Całej Społeczności SIÓDEMKI życzymy wielu sukcesów, wytrwałości, ciekawych doświadczeń oraz radosnych chwil spędzonych w naszej szkole.

zobacz więcej

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego - informacja

zobacz więcej

Nadeszły długo wyczekiwane... wakacje!

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas 1-3
W SIÓDEMCE uczniowie klas I-III przywitali je radośnie, tym samym kończąc i uroczyście żegnając kolejny rok edukacji.
Twarze pełne wzruszeń, radości i podziwu dla sukcesów osiągniętych przez Uczniów oraz Rodziców bezinteresownie wspierających Nasze szkolne działania.  Wszystkim Rodzicom raz jeszcze serdecznie dziękujemy, Naszym Wychowankom gratulujemy sukcesów i życzymy udanych, a przede wszystkim bezpiecznych, wakacji.

Pełni energii i nowych wrażeń widzimy się we wrześniu.

zobacz więcej

Ostatni dzwonek wybrzmiał i rozpoczęły się wakacje!

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas 4-6

23 czerwca 2023 roku uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2022/2023.

W części artystycznej wystąpili uczniowie klas 4-6, zaprezentowali się w kilku muzycznych i słownych odsłonach.

Uczniowie, którzy zdobyli stypendia naukowe i sportowe oraz laureaci konkursów tematycznych otrzymali pamiątkowe dyplomy i gratulacje z rąk Dyrektora.

W dalszej części uroczystości Dyrektor Pan Paweł Kawka podziękował uczniom, nauczycielom, rodzicom oraz wszystkim pracownikom szkoły za pasję, trud i zaangażowanie w swoją pracę. 

Życzył wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.

zobacz więcej

"Każde pokolenie ma własny czas Każde pokolenie chce zmienić świat..."

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klasy ósmej.

Nadszedł długo oczekiwany czas, dzień zakończenia roku szkolnego 2022/2023 klasy ósmej. Uroczystość miała wyjątkowy charakter. Był to ostatni dzień Naszych Pierwszych ósmoklasistów w Szkole Podstawowej nr 7 w Koninie. Skończy się pewien etap w życiu. Zamknęły się drzwi jednej szkoły, a otworzyły - drugiej. I chociaż niecierpliwie wielu czekało na ten moment, to jednak pojawia się tęsknota za tym, co było, co minęło: "To serdeczne pożegnanie z uczuciem, tęskną nutką i tylko w kąciku serca, jakby żal płakał cichutko."

zobacz więcej

Spotkanie z mistrzami informatycznymi

Spotkanie Prezydenta miasta Konina z przedstawicielami SP7
Spotkanie u Prezydenta miasta Konina. Podziękowanie za godne reprezentowanie miasta w Finale Ogólnopolskim w Zawodach Algorytmicznych w ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego. 
Uczniowie otrzymali gadżety oraz dyskutowali na temat przyszłości oraz wpływu dziedziny informatyki na codziennie funkcjonowanie 
Grzegorz Bagrowski
Nadia Skibiszewska 
Mateusz Kraska 
Opiekun Marcin Łęt 

zobacz więcej

Zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się w piątek - 23czerwca 2023 roku - na boisku szkolnym:

klasy VIII - godzina 8:00
klasy IV-VI - godzina 8:30
Klasy I-III - godzina 9:30.

Zapraszamy

zobacz więcej

Wybraliśmy nowy samorząd

Uczniowie i nauczyciele podczas wyborów do Samorządu Uczniowskiego

Kampania wyborcza, agitacja i rzeczowa debata na temat wizji szkoły – z takimi zadaniami musieli się zmierzyć kandydaci do samorządu na kolejny rok szkolny. Przygotowali plakaty, program wyborczy, mieli okazję zaprezentować się szerszej publiczności podczas popołudnia z planszówkami, które zorganizował obecnie urzędujący SU.

zobacz więcej