Wizyta Gabrysi

Przed feriami gościliśmy w szkolę wyjątkową osobę – Gabrysię.
Wszyscy uczniowie i pracownicy SIÓDEMKI znają dziewczynkę, ponieważ od kilku lat zbieramy plastikowe nakrętki od butelek i w ten sposób wspieramy jej rehabilitację.
Jednak dopiero teraz mogliśmy poznać ją osobiście. Dzięki pozyskanym środkom finansowym wybudowaliśmy pochylnię dla wózków i przyjazd Gabrysi stał się nareszcie możliwym.
Dziewczynka i jej mama spotkały się w świetlicy z uczniami klas II, III i V. Wspólnie czytaliśmy baśnie Andersena, Ewy Mirkowskiej oraz bajkę o pociągu. Następnie dyrektor szkoły oprowadził Panie po salach i gabinetach SIÓDEMKI.
Spotkanie było wspaniałą lekcją integracji i tolerancji. Czekamy na następne spotkanie.

„Kiedy Babcia i Dziadziuś byli mali…”

W piątek przed feriami korytarz SIÓDEMKI zapełnił się niezwykłymi gośćmi. Uczniowie klasy 1 c zaprosili swoje Babcie i Dziadków, aby przypomnieć im jak to było „Kiedy Babcia i Dziadziuś byli mali…”. Dzieci wcielały się w role seniorów rodu w różnych etapach ich życia. Uśmiechom i wzruszeniom nie było końca… Dziadkowie, wyposażeni w mini śpiewniki, uświetnili przedstawienie wnucząt pięknym śpiewem piosenek znanym im z młodości. Po występie dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane upominki i nadszedł czas na wspólną zabawę, pląsy i konkursy. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

FERYJNY TURNIEJ SZACHOWY

W poniedziałek  27 stycznia w SIÓDEMCE  odbył się Feryjny Turniej Szachowy, zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 7 oraz Uczniowski Klub Sportowy „SMECZ” Konin. W szachowych zmaganiach wzięło udział 24 zawodników. Naszą szkołę reprezentowali Antoni Kawka, Grzegorz Bagrowski, Jakub Śmigielski, Franciszek Majcher, Jakub Gigiel, Ksawery Bill, Kacper Konieczyński, Wiktor Wawrzyniak oraz Mateusz Ołtuszyk.

Drugie miejsce w turnieju zajął uczeń Antoni Kawka! Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Defibrylator w SIÓDEMCE!

Nasza szkoła, dzięki zebranym funduszom, zakupiła nowy sprzęt medyczny - defibrylator LIFEPAK CR Plus. Urządzenie AED oprócz standardowego wyposażenia posiada również tryb pediatryczny, czyli jest przeznaczony do ratowania życia dzieciom. Jest to sprzęt, który w przypadku nagłego zatrzymania akcji serca, za pomocą poleceń głosowych, poprowadzi osobę udzielającą pomocy przez procedurę ratującą życie ludzkie.

Pomysłodawcą zakupu defibrylatora był dyrektor szkoły Pan Paweł Kawka. Do akcji włączyli się rodzice, uczniowie oraz pracownicy. Zbiórka pieniędzy odbywała się podczas I Festiwalu Żarła Wielkopolskiego oraz kiermaszu bożonarodzeniowego zorganizowanego przy współpracy całej społeczności szkoły. Na zakup nowego, tak ważnego sprzętu, sprzedawano cegiełki oraz przekazano dochód ze sprzedaży koszulek z logo szkoły.

Pracownicy SIÓDEMKI odbyli cykl szkoleń, w czasie których, pod okiem Roberta Bieleckiego, ratownika medycznego i neurodydaktyka, zapoznali się z obsługą urządzenia i ćwiczyli korzystanie z niego.

W najbliższym czasie mamy w planach przyłączyć się do Konińskiej Sieci AED.

Prace klasy II "b"

Uczniowie klasy 2b z Elegancikiem - bohaterem "Zaczarowanej zagrody".

Dzień Babci i Dziadka

Społeczność "Siódemki" gotowa do dzisiejszego święta! Kochane Babcie i Kochani Dziadkowie życzymy Wam wielu lat w zdrowiu i szczęściu.

Akademia filmowa

Dziś wzięliśmy udział w Konińskiej Akademii Filmowej.. Rozmawialiśmy o obietnicach i dotrzymywaniu słowa.
Z okazji Dnia Babci nagraliśmy filmik i złożyliśmy życzenia. Na koniec obejrzeliśmy film pt. "Magiczny dywan".

Zebranie z rodzicami

Uprzejmie informujemy, że wywiadówka śródroczna odbędzie się w czwartek 23 stycznia 2020r. o godz. 18.00.

Zapraszamy wszystkich rodziców i opiekunów.

Wigilia w "Siódemce"

Współna szkolna wigila miała miejsce w piątek 20 grudnia 2019r.

Świąteczne życzenia