Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności

Dzień Kobiet, Dzień Kobiet, niech każdy się dowie...

W środę w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Kobiet. 8 marca na przekraczające próg naszej szkoły małe i duże panie czekały niespodzianki. Każda z przedstawicielek płci pięknej mogła wybrać sobie odpowiednią sentencję wydrukowaną na ozdobnym papierze, która - mamy nadzieję - sprawiła jej, nie tylko w tym dniu, wiele radości. Dodatkowo SU zapraszał do wspólnych zdjęć w specjalnie przygotowanej z tej okazji fotobudce.  

Jak zawsze, było mnóstwo radości i uśmiechu, nie tylko z powodu Dnia Kobiet. 

zobacz więcej

Finał Wielkopolskiego Konkursu Historycznego

18 lutego 2023 r. w Poznaniu odbył się w finał Wielkopolskiego Konkursu Historycznego. Uczeń naszej szkoły, Jan Powidzki, został finalistą tego konkursu. Janek uzyskał wspaniały wynik. Należy zauważyć, że Janek jest uczniem klasy 6, dlatego jego sukces jest tym większą dumą dla całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 7. Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy Janka!
 

zobacz więcej

Drzwi Otwarte

Program Drzwi Otwartych w SP7

Pamiętajmy! Powstanie Wielkopolskie

Uczniowie SP7 podczas apelu z okazji Powstania Wielkopolskiego

24 lutego 2023 r. odbył się apel Pamiętajmy! Powstanie Wielkopolskie.

Młodzież z klasy 8 a, 6 b, 6 a, 4 a, 4 b zaprezentowała historię powstania, które miało zbliżyć Wielkopolan do upragnionej wolności. Teksty historyczne, poezja i pieśni przybliżyły uczniom wartości, o których powinniśmy pamiętać.

zobacz więcej

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Uczniowie SP7 podczas Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego

A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają mawiał już Mikołaj Rej.

Ponieważ na co dzień wielu z Nas zapomina o pięknie, poprawności i czystości naszego języka ojczystego, dlatego 21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to ma nas uczulić na własny język i skłonić do refleksji.  

zobacz więcej

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego Leon

Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego Leon

24 lutego odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów za udział w jesiennej sesji Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego Leon. Spośród 83 uczestników klas I - VIII wyłoniono 15 laureatów.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

zobacz więcej

Magiczny wieczór

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Koninie podczas balu ósmoklasisty

Bal rozpoczął się tradycyjnie – powitaniem wszystkich przez dyrektora szkoły – pana Pawła Kawkę oraz uroczystym polonezem, tańczonym przez wszystkich uczniów klasy ósmej.  

zobacz więcej

OKAŻ WSPARCIE: USZYJ MISIA, USZYJ LALKĘ

Plakat akcji charytatywnej

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji! Tym razem bawimy się i pomagamy! Wierzymy w Wasze wielkie serca!

❤️❤️❤️

Wolontariusze z SIÓDEMKI

zobacz więcej

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE, JAK CO ROKU W KARNAWALE

Uczniowie uczestniczący w balu karnawałowym

25 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za bohaterów znanych bajek i nie tylko - nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.  

Uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki, jak przystało na prawdziwy bal. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową.  

Dzień ten dostarczył wielu przeżyć i miłych wrażeń. 

zobacz więcej

Walentynki z mruczkiem w tle

Samorząd Uczniowski rozdaje walentynki

Tyle miłości, przyjaźni, dowodów sympatii i innych ciepłych uczuć już dawno nie było w naszej szkole. A to wszystko za sprawą przypadających na 14 lutego walentynek.

zobacz więcej