"Żywe obrazy"

17 maja odbył się pokaz - Żywych obrazów - przygotowany przez uczniów klas trzecich gimnazjum. W wyniku głosowania całej społeczności szkolnej I miejsce zajął obraz przygotowany przez klasę III a, II miejsce obraz klasy III c, a III miejsce obraz klasy III b. Gratulujemy i dziękujemy za wspaniałe przeżycie artystyczne.

Spotkanie z pisarkami

Uczniwie klas III gimnazjum uczetniczyli w spotkaniu z pisarką Barbarą Kosmowską i Joanną Papuzińską. Promocja książki "Na służbie u Kopciuszka" - biografia i twórczość Zofii Urbanowskiej.

"Nie wyrzucaj - wykorzystaj"

Jak segregować odpady i jak dbać o srodowisko? - to temat dzisiejszych zajęć Klubu Młodego Odkrywcy. Stwierdzenie "Nie wyrzucaj-wykorzystaj" przyświecał dziś młodym odkrywcom w tworzeniu własnych produktów recyklingowych.

Podwójne III miejsce w plażowej piłce siatkowej

W rywalizacji konińskich szkół w Plażowej PIłce Siatkowej, zarówno dziewczęta, jak i chłopcy uplasowali się na III miejscu. Turniej dziewcząt odbył się 8 maja, naszą szkołę reprezentowały: Karolina Izydorczyk, Paula Krawczyńska oraz Natalia Sroczyńska. Natomiast 10 maja drużyna w składzie: Piotr Fiałkowski i Kamil Kwiatkowski reprezntowała "Siódemkę" w turnieju chłopców. Opiekunem obu turniejów był p. Sebastian Żerkowski.

Elementy Planu Daltońskiego

Miło man poinformować, że od września 2019 roku Polskie Stowarzyszenie Dalton obejmie patronatem jedną z klas pierwszych w SIÓDEMCE
Klasa ta będzie wdrażała, w ramach innowacji pedagogicznej, elementy Planu Daltońskiego.

Nabór do szkół ponadgimnazjalnych

Materiał dotyczący elektronicznego naboru do szkół ponadpodstawowych

Życzenia wielkanocne

Egzaminy gimnazjalne

Informujemy, że egzaminy gimnazjalne odbęda się zgodnie z planem. Zapraszamy uczniów do szkoły o 8.30. Prosimy o zabranie legitymacji szkolnej i czarnych długopisów, a w czwartek linijek.

Szanowni Państwo, Rodzice Uczniów Siódemki,

pracownicy szkoły w referendum opowiedzieli się za strajkiem.

Dlatego w związku z prawdopodobieństwem rozpoczęcia 8 kwietnia 2019 roku – poniedziałek - bezterminowej akcji strajkowej w naszej szkole,  informuję, że zgodnie z prawem oświatowym jestem zobligowany do zapewnienia uczniom opieki. Uczniowie, którzy w czasie strajku przyjdą do szkoły, będą objęci zajęciami opiekuńczo-wychowawczymi w świetlicy szkolnej w godzinach pracy szkoły.

W dniach strajku będzie działała również stołówka szkolna.

Jednocześnie informuję, że dokładam wszelkich starań, aby egzaminy gimnazjalne odbyły się w wyznaczonym terminie.

Jeżeli w trakcie weekendu dojdzie do porozumienia związków zawodowych ze stroną rządową, to w poniedziałek szkoła będzie funkcjonowała tak jak zawsze, zgodnie z planem lekcji.

Bardzo proszę o śledzenie informacji w mediach oraz na e-dzienniku.

Wielkopolski Kurator Oświaty pragnie przekazać Państwu informację o strajku.

Z uwagi na fakt, iż w naszym dzienniku nie można przesyłać załączników, informuję iż informacja Kuratora Oświaty znajduje się na stronie internetowej szkoły.

Z wyrazami szacunku Paweł Kawka

Informacja Kuratorium Oświaty

Informacja dla rodziców w kwestii związanej z planowanym strajkiem nauczycieli.