Rekrutacja - dołącz do "Siódemki" (aktualizacja)

Informujemy, że rekrutacja do klas pierwszych przebiega zgodnie z wcześniej ustalonym kalendarzem. Prosimy o logowanie się w systemie ->> https://naborsp-kandydat.vulcan.net.pl/konin/

Następnie możecie Państwo przesłać dokumentację w formie skanów lub fotografii  na skrzynkę mailową szkoły:

• sekretariat@sp7.konin.pl
  • lub ePUAPem

Wszelkich informacji udziela sekretariat szkoły pod nr tel. 63 243 11 90.

Inne szczegóły w dziale REKRUTACJA oraz na stronie elektronicznego naboru.

"Siódemka w obiektywie"

Nauczanie na odległość

Szanowni Rodzice, Opiekunowie i Uczniowie

W związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020r.w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020 poz. 493). w dniach 25 marca - 10 kwietnia 2020 r. wprowadzone zostały w naszej szkole zasady prowadzenia nauczania na odległość.

Szczegółowe informacje dotyczące organizacji nauczania zdalnego zostały przesłane do Państwa za pomocą e-dziennika.  Proszę się zapoznać. W razie pytań i wątpliwości proszę kontaktować się z wychowawcami klas lub z dyrektorem szkoły.

Paweł Kawka

Drzwi Otwarte - odwołane

Uwaga!

Postępując zgodnie z zaleceniami Ministra Edukacji Narodowej - ODWOŁUJEMY zaplanowane na czwartek 19 marca 2020 roku DRZWI OTWARTE.

Zawieszenie zajęć 12-25 marca

Szanowni Rodzice,

informuję, że od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje zawieszone. 12 i 13 marca br. (czwartek i piątek) uczniom, którzy przyjdą do szkoły, zostaną zapewnione zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, w godzinach pracy świetlicy szkolnej, tj. od 7:15 do 16:30. W dniach tych funkcjonować będzie stołówka szkolna.
Od poniedziałku 16 marca do 25 marca br. szkoła będzie zamknięta.
Proszę śledzić na bieżąco informacje w dzienniku elektronicznym.

Paweł Kawka
Szkoły Podstawowej nr 7
w Koninie

W przychodni weterynaryjnej

Wizyta uczniów klasy 2a w Przychodni Weterynaryjnej u Pana Weterynarza Adama Hauke była prawdziwą przygodą i cudownie spędzonym czasem. Poznaliśmy tajemicę zawodu weterynarza oraz wiele innych ciekawostek o zwierzętach.

"Zwierzęce lekturki spod chmurki"

W dniu dzisiejszym zorganizowaliśmy klasowy konkurs pięknego czytania "Zwierzęce lekturki spod chmurki". Wspaniale było uczestniczyć w tym wydarzeniu. Dziękujemy Rodzicom za upominki. Brawo 2a.

Płatności za obiady - marzec

Wpłaty za obiady za miesiąc marzec można dokonywać na konto 38 1560 0013 2015 2806 7076 0001. W tytule wpisać należy: imię i nazwisko ucznia, klasa, miesiąc, za który dokonywana jest płatność. Wpłaty należy dokonać do 10 marca 2020 r.

Odpłatność za obiady za miesiąc marzec 2020r. wynosi 77,00 zł.

LEGO MINDSTORMS EV3 jest u nas!

Pamiętacie jak w listopadzie braliśmy udział w programie Szkoła Młodego Inżyniera?
Wszyscy wspaniale głosowaliśmy, ale ponieważ jesteśmy małą szkołą nie uzyskaliśmy wymaganej liczby punktów.
Ale znaleźli się Rodzice, którzy podjęli działania i …. MAMY JE! Zestaw klocków LEGO MINDSTORMS EV3 jest już w SIÓDEMCE. Nauczyciele odbyli specjalistyczne szkolenie i zaczynamy …, aby zajęcia naszych uczniów były jeszcze ciekawsze, jeszcze bardziej kreatywne, rozwojowe i pełne zabawy.
Dziękujemy Państwu Agnieszce i Wojciechowi Majcherom, firmom WM service-Projekt, Frantoni Konsulting, Stalco Sp. zo.o. S.K.A., Agencja Ochrony Magnum s.j. – Grabowscy, Akademia Reissa, Jupro-Taim Electric Sp. z o.o., Solar Plus Sp. z o.o.

EkoMisja czas start!

EkoMisja czas start! W czwartek 27 lutego 2020 r. uczniowie klas 3b, 2a, 2c i 1b spotkały się z Dyrektorem Konińskiego Banku Żywności - panią Joanną Piekarczyk, aby dowiedzieć się jak możemy nie marnować wody, energii i żywności. Spotkanie to inicjuje pracę nad projektem edukacyjno-ekologicznym EKO-Misja- nie marnuję!