Silence, on lit

Od wczoraj na społeczność bierze ucział w akcji "Silence, on lit! Cisza, czytamy!". Cisza trwa 15 minut, a my czytamy ulubione książki. Akcja potrwa 20 grudnia 2019r.

"Otwórz oczy"

14 listopada 2019 r. klasy I a, I b, I c, I d oraz II b rozpoczęły udział w Konińskiej Akademii Filmowej "Otwórz oczy" i obejrzały film "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai: Pierwsza tajemnica". Wraz z bohaterami przenieśli się do szkoły w Valleby, gdzie przed rozpoczęciem ważnego konkursu znika cenna nagroda. Młodzi detektywi dostają pierwsze poważne zlecenie. Ich zadaniem jest odszukanie starożytnej księgi, w której spisano zasady rozwiązywania sporów. Od początku zaangażowani w sprawę mali detektywi podejmują wyzwanie odnalezienia zguby. Czy dzieci doszły po nitce do kłębka do finału sprawy i jak w rozwiązywaniu zagadki pomoże biała gołębica nasi uczniowie śledzili z zapartym tchem. Warto sobie pomagać. Ideą przewodnia filmu było: Jesteśmy różni, ale możemy się z sobą przyjaźnić.

„Świat robotów - nauka programowania"

W dniu 14 listopada 2019r. grupa uczniów z klasy V wzięła udział w w warsztatach „Świat robotów - nauka programowania", które odbyły się przy auli PWSZ. Organizatorem akcji było Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu.  Podczas warsztatów uczestnicy poznali ciekawe środowiska programowania robotów, z którymi zapoznali ich eksperci z Fundacji Rozwoju Edukacji. Uczniowie rywalizowali także zadaniach z wykorzystaniem Interaktywnego robota Photona i specjalnej aplikacji mobilnej. Ponadto dowiedzieliśmy się o bogatej ofercie programu Erasmus+.

Międzynarodowy Dzień Relacji

Święto Niepodległości

8 listopada 2019 r. społeczność Szkoły Podstawowej nr 7 w Koninie uczestniczyła w uroczystym apelu z okazji 101. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym roku motywem przewodnim było hasło" Piłsudski dzieciom". Uczniowie wcielili się w role dzieci, a jeden z nich zagrał marszałka Józefa Piłsudskiego. Część uczniów - aktorów przybliżyła nam rzeczywistość sprzed okresu odzyskania Niepodległości wspominając ciężkie czasy 123 lat zaborów. Uroczystość uświetnił występ chóru szkolnego, który zaśpiewał podniosłe pieśni patriotyczne. Kulminacją apelu było odśpiewanie hymnu RP dokładnie o 11.11. Była to niezwykle podniosła chwila dla każdego.

Warsztaty patriotyczne

" - Kto ty jesteś ?
- Polak mały.
- Jaki znak twój ?
- Orzeł biały... "

6 listopada 2019 r. klasa I b uczestniczyła w Bibliotece Pedagogicznej w Koninie w warsztatach z edukacji patriotycznej z elementami papieroplastyki pt.: "Kotyliony patriotyczne w rocznicę odzyskania niepodległości". Przeniosła się do Teatru Kamishiba, obejrzała i wysłuchała "Legendy o Lechu, Czechu i Rusie". Wykonała samodzielnie kotyliony i ćwiczyła swoje umiejętności w kodowaniu. Czas upłynął w uroczej i pracowitej atmosferze. Zwiedziła magazyn biblioteki, w którym mieści się księgozbiór i zobaczyła bardzo stare gazety oprawione w wielkie księgi. W nagrodę klasa I b otrzymała książkę "Mazurek Dąbrowskiego historia naszego hymnu" oraz zakładki do książek. O czym z radością informują wychowawczyni klasy I b Małgorzata Łaskawska oraz Krystyna Pawłowska - bibliotekarz.

Niepodległościowy ESCAPEROOM w 1c

Niepodległościowy Escape Room. Uczniowie klasy 1c uratowani, świetnie się bawili pracując w grupach. Zupełnie przy okazji nauczyli się odczytywać zakodowane wiadomości i utrwalili symbole narodowe.

Miesiąc dobroci dla zwierząt

Październik Miesiącem Dobroci dla Zwierząt. Czas na krótkie podsumowanie i jednocześnie podziękownie wszystkim, którzy podali pomocną dłoń i przekazali ręczniki dla Schroniska Bezdomnych Zwierząt w Koninie. Prezentujemy klasowe plakaty - wizerunki naszych Kochanych Zwierzaków.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

"A oto mój sekret. Jest bardzo prosty: dobrze widzi się tylko sercem.
Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu..."

5 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, dlatego też biblioteka szkolna zaprosiła do wspólnej zabawy tych małych i tych dużych. Pojawili się, więc bohaterowie z ulubionych bajek z charakterystycznymi rekwizytami. Pomysły przerosły oczekiwania. Wyobraźnia po raz kolejny zwyciężyła. Magiczny, bajkowy świat przesłał promyki słońca i słodycze wspólnej zabawie, a "marzenie stało się życzeniem wypowiedzianym przez serce". Dziękujemy !!!

II edycja Turnieju FIFA

W czwartek 31 października 2019r. odbyła się II edycja Szkolnego Turnieju FIFA na konsoli. Do rywalizacji przystąpiło 12 uczniów. Emocje rozpoczęło losowanie drużyn - klubów z różnych lig. Większość uczestników pragnęła grać zespołem FC Barcelona, niestety wynik losowania był zupełnie inny. Najpierw wszyscy rywalizowali w rozgrywkach grupowych, po czym najlepsi awansowali do strefy pucharowej. W finale spotkały się zespoły sensacyjnej Lechii Gdańsk i Manchesteru City. Cały turniej wygrał Franek (M. City) z kl. II a, pokonał Dawida z V a (Lechia). III miejsce zajął zwycięzca I edycji Antek z kl. III a (Ajax). W sumie rozegrano 34 mecze, w których nie brakowało emocji, niektóre pojedynki rozstrzygaly się rzutami karnym. Gratulacje dla Franka i innych uczestników. Wszyscy nie mogą doczekać się kolejnej edycji. Do zobaczenia za rok.