Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności

Drzwi Otwarte - 22 marca 2019r.

 

zobacz więcej

Rekrutacja do klas I - dokumenty

zobacz więcej

Gimnazjaliści - informacje o rekrutacji

Wielkopolski Kurator Oświaty ogłasza harmonogram rekrutacji na rok szkolny 2019/2020 do liceów ogólnokształcących, techników, klas wstępnych, szkół branżowych I stopnia, szkół policealnych i szkół dla dorosłych.

Uprzejmie wyjaśniamy, iż:

  • z dniem 1 września 2019 r. dotychczasowe trzyletnie liceum ogólnokształcące i dotychczasowe czteroletnie technikum staje się odpowiednio czteroletnim liceum ogólnokształcącym i pięcioletnim technikum,
  • od 1 września 2019 r. w czteroletnim liceum ogólnokształcącym i pięcioletnim technikum prowadzi się klasydotychczasowego trzyletniego liceum ogólnokształcącego i dotychczasowego czteroletniego technikum – dla absolwentów dotychczasowego gimnazjum,
  • na rok szkolny 2019/2020 przeprowadza się postępowanie rekrutacyjne do klas pierwszych publicznych szkół ponadpodstawowych (liceów ogólnokształcących, techników, szkół branżowych I stopnia) odrębnie dla kandydatów będących absolwentami dotychczasowego gimnazjum i kandydatów będących absolwentami ośmioletniej szkoły podstawowej.

Harmonogram rekrutacji w załączniku - zobacz

Poznaj precedury postępowania - zobacz

zobacz więcej

Prezentacje z zebrania dla klas I-IV

Udostepniamy prezentacje z zebrania z rodzicami poświęcone tamtyce odzywiania oraz zagrożeń internetowych. 

Prozdrowotny styl życia : zobacz prezentację

Zagrożenia internetowe: zobacz prezentację

zobacz więcej

TWORZY NAS KULTURA. TWORZY NAS HISTORIA.

12 grudnia 2018 r. klasy I a, b, c i klasa IV a zawitały do kolebki polskiej państwowości do Gniezna. Pierwszym etapem wycieczki był pobyt w Teatrze im. Aleksandra Fredry na "Opowieści wigilijnej". Spektakl ten to spotkanie dzieci i dorosłych, podczas którego każdy może się przekonać się, że za sprawą świąt dokonuje się w nas pozytywna przemiana. Pełna ciepła i optymizmu historia pióra Dickensa w przekładzie Józefa Jasińskiego ukazuje przemianę głównego bohatera Scrooge`a. Po wizycie odwiedzających go w noc wigilijną duchów staje się serdecznym człowiekiem, takim, jakim był w czasach młodości. Zdaje sobie sprawę, że pieniądze dają szczęście wtedy, kiedy można się nimi podzielić. To ważna nauka płynąca z przedstawienia. Kolejnym miejscem było Muzeum Początków Państwa Polskiego, w którym znajduje wystawa poświęcona historii polskiego średniowiecza oraz historii Gniezna i regionu. Nowa ekspozycja polega na przedstawieniu początków państwa polskiego z perspektywy trzech haseł - kluczy: Państwo, Źródła i Kultura. Główną ideą wystawy jest pokazanie roli Wielkopolski jako miejsca polskiej państwowości, ze szczególnym wyróżnieniem Gniezna. Zbiory archeologiczne, sztuki, historyczne i archiwalne zainteresowały uczniów, świadczyły o tym liczne pytania kierowane do przewodników i opiekunów wycieczki, o czym z radością informują: wychowawczyni klasy I a - pani Monika Raźna, wychowawczyni klasy I b - pani Anna Jasińska - Chrapkowska, wychowawczyni klasy I c - pani Agnieszka Parus - Włodarczyk, wychowawczyni klasy IV a - pani Anna Zalewska, a także pan Łukasz Kubacki i koordynator wyjazdu pani Krystyna Pawłowska

zobacz więcej

Książka dla przedszkolaka - akcja

Przedszkolaki jeszcze nie czytają, ale chętnie słuchają, oglądają książki, taka informacja była przez kilka tygodni przy bibliotece szkolnej i na korytarzu. Mogliśmy się przekonać, że uczniowie naszej szkoły potrafią się przepięknie dzielić z innymi i przynieśli książki dla Przedszkola nr 5 "Plastuś". Jaka była radość obdarowanych  widać było  10.12. 2018 r. , gdy książki zawędrowały do przedszkolaków. O czym z wielką przyjemnością informują mali pomocnicy bibliotekarza Gabrysia Wolska, Piotr Szadurski z klas II a, pani Krystyna Pawłowska oraz pan dyrektor Paweł Kawka. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zbiórki książek dla Przedszkola nr 5 "Plastuś". Warto pomagać i oglądać uśmiech od ucha do ucha.  

zobacz więcej

Drzwi otwarte

7 grudnia o godzinie 17.00 zapraszamy pięciolatków i sześciolatków wraz z rodzicami na Siódemkowe Spotkanie z Mikołajem - Drzwi Otwarte w Szkole Podstawowej nr 7 na ul. Wyszyńskiego 44.
W programie:
- Zdjęcia z Mikołajem - fotobudka
- Salon gier multimedialnych, robotyka, ozobot, kodowanie
- Zajęcia Młodego Odkrywcy
- Sala gier planszowych
- Zabawy przyrodniczo-matematyczne
- Warsztaty skryby
- Angielski z tablicą interaktywną
- Kiermasz świąteczny
- Zajęcia prowadzone przez Centrum Tańca Hajdasz
- Zabawy ruchowe z trenerami Klubu Górnik Konin
- Spotkanie z Dyrektorem Siódemki

zobacz więcej

Uwierzyć w siebie, w swoje marzenia!!!

Uwierzyć w siebie, w swoje marzenia to myśl przewodnia listopadowej Konińskiej Akademii Filmowej. Mogli się o tym przekonać 20 listopada uczniowie klasy IV oglądając niezwykły przykład dziecięcego kina z Afryki - film "Felix". To opowieść o chłopcu, który marzy o tym, by zostać saksofonistą, jak jego tata. Muzyka jazzowa to wielka pasja Felixa. Kiedy ruszają przesłuchania do szkolnej orkiestry, chłopiec postanawia za wszelką cenę się do niej dostać.Decyduje się, więc na codzienne ćwiczenia w tajemnicy przed mamą. Film jest opowieścią o pasji, wierze w marzenia. W tle słychać muzykę jazzową, która decyduje o niepowtarzalnym klimacie "Felixa".

Klasy I i II mogły sprawdzić myśl przewodnią listopada we francuskiej animacji "Munio: Strażnik Księżyca", będąc w kinie 26 listopada. Pozytywny bohater przenosi widzów w magiczny świat wierzeń mających korzenie w kulturach z różnych części świata. Jest wiara w przeznaczenie, opatrzność, intuicję wybrańca losu, sprawczą moc snów i potężną siłę płynącą z pewności siebie. Świat przedstawiony jest bogaty w szczegóły i zachwycająco piękny. Przenosi do mitycznej krainy, w której zgodnie z pradawnymi wierzeniami Słońcem i Księżycem sterują specjalnie do tego powołani strażnicy: Munio i Stalon.

Tego też dnia w Akademii Filmowej uczestniczyły klasy gimnazjalne, obejrzały film przygodowy "Biegnij, Amelio!". Opowieść o zbuntowanej nastolatce, która nie chce, żeby choroba ją ograniczała.Ma dość nieustających badań i zabiegów. Kiedy dostaje kolejnego ataku astmy rodzice decydują umieścić córkę w uzdrowisku w Tyrolu. Tam poznaje Barta, który opowiada Amelii legendę, wedle której jedna z najwyższych gór ma uzdrawiającą moc. Bohaterka postanawia na własnej skórze przekonać się o magicznych właściwościach szczytu. Amelia nie chce, aby problemy ze zdrowiem były dla niej ograniczeniem, dlatego wędrówka na szczyt staje się walką jej życia, walką z samą sobą.

Wszystkie filmy pokazują, jak ważna jest wiara w siebie, w swoje marzenia. 

zobacz więcej

"Świat jest teatrem, aktorami ludzie, którzy kolejno wchodzą na scenę..."

22 listopada 2018 r. klasy III a, III b, III c gimnazjum brały udział w wycieczce do Kalisza do Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego, w którym obejrzały spektakl "Wojowniczka" w reżyserii Judyty Berłowskiej. Tajemnicza i niebezpieczna siła chce zniszczyć książki i odebrać ludzkości intelektualny dorobek. Do walki staje rodzeństwo August i Cezaryna, którzy z odwagą i zapałem pokonują przeciwności losu. Udowadniają, ze warto pozostać wiernym swoim poglądom, a także odrzucić wszelkie stereotypy i uprzedzenia. Główni bohaterowie pokazują, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Ich siła okaże się nieocenioną pomocą w walce z siłami ciemności. Biblioteka, w której się ukrywają i którą chronią to brama w czasie, która staje się ostoją dla wybranych, dla tych dla których książki są najważniejsze. "Wojowniczka" to opowieść o odwadze i walce o ideały. Warto było zobaczyć to przedstawienie, aby uświadomić sobie, jak ważne jest nasze dziedzictwo.
Kolejnym etapem wycieczki był dworek w Russowie pod Kaliszem, w którym urodziła się Maria Dąbrowska jako najstarsza córka Lubomiry z Gałczyńskich, Szumskiej i Józefa Szumskiego. Maria Dąbrowska przeżyła w dworku dzieciństwo i młodość, o czym świadczą liczne pamiątki. W muzeum znajdują się również rękopisy książek pisarki, z najsłynniejszą powieścią "Noce i dnie" oraz z "Dziennikami" oraz jej rysunki, akwarele. Maria Dąbrowska do końca związana była z ziemią kaliską. Często odwoływała się do niej w swoim utworach. Ciekawym jest poznawanie historii literatury przez pryzmat biografii twórców. Opiekunami byli wychowawcy: klasa III a- pan Marcin Łęt, klasa III b - pani Urszula Mejer, klas III c - Krystyna Pawłowska, a także panie Dejzi Dworzańska, Joanna stawowa - Sternard.

zobacz więcej

"Z profilaktyką na Ty"

Uczniowie klas trzecich gimnazjum oraz klasa IV szkoły podstawowej wzięli udział w spotkaniu o tematyce profilaktycznej "Nie spal sie na starcie".

zobacz więcej