Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Uczniowie przychodzą do szkoły wskazanym wejściem.

Jeżeli pogoda na to pozwoli rozdanie świadectw odbędzie się na boisku szkolnym. W przypadku deszczu uczniowie spotkają się z wychowawcami w budynku szkoły. Przy wejściach na teren obiektu ustawione będą płyny do dezynfekcji. Uczniowie, i osoby im towarzyszące, powinny mieć ze sobą maseczki. Użycie ich będzie obowiązkowe w czasie spotkania w budynku.

Harmonogram spotkań.

Godzina 8.00

Wejście A – klasa 3b

Wejście B – klasa 5a

Godzina 9.00

Wejście A – klasa 2a

Wejście B – klasa 3a

Godzina 10.00

Wejście A – klasa 2b

Wejście B – klasa 2c

Godzina 11.00

Wejście A – klasa 1a

Wejście B – klasa 1b

Godzina 12.00

Wejście A – klasa 1c

Wejście B – klasa 1d

Konsultacje dla uczniów

Szanowni Państwo,
od 1 czerwca br., zgodnie z wytycznymi MEN, umożliwiamy uczniom uczestnictwo w konsultacjach indywidualnych i grupowych (do 6 uczniów) w szkole.
Konsultacje mają charakter dobrowolny i są skierowane przede wszystkim do uczniów zagrożonych oceną niedostateczną oraz do tych, którzy chcą prosić o wyjaśnienie niezrozumiałych zagadnień oraz poprawić zaległe partie materiału, co umożliwi ostateczne wystawienie oceny rocznej.
W celu zapewnienia bezpieczeństwa uczniom przesyłam Państwu harmonogram konsultacji. Proszę - poprzez e-dziennik - kontaktować się z nauczycielami i informować, że Państwa dziecko będzie uczestniczyło w konsultacjach.
Informację dotyczącą konsultacji trwających od 1 do 5 czerwca br. należy przekazać wychowawcy klasy do piątku 29 maja do godziny 10.00.
W załączniku umieszczam procedury i wzory dokumentów, które trzeba wypełnić i dostarczyć do szkoły, najpóźniej na pierwsze spotkanie.
Zaznaczamy, że warunkiem uczestnictwa w konsultacjach na terenie szkoły jest spełnienie wszystkich wymagań zawartych w procedurach

Paweł Kawka
Szkoły Podstawowej nr 7
w Koninie

Załącznniki:

Procedury bezpieczeństwa w okresie pandemii COVID-19

Procedury bezpieczeństwa w czasie pandemii COVID-19 obowiązujące w Szkole Podstawowej nr 7 w Koninie

Zapoznaj się z procedurami - zobacz dokument

Zaczytana Siódemka

Miłośników czytelnictwa zapraszamy do zapoznania się obszernym tabletem poświęconym naszej szkolnej bibliotece.

Przekazanie laptopów

Wczoraj Dyrektor Siódemki – Paweł Kawka - przekazał dwóm rodzinom laptopy.
Sprzęt został pozyskany przez Prezydenta Miasta Konina - Piotra Korytkowskiego - w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.
Dzięki laptopom - Natasza, Nikola, Wiktor oraz Jakub - uczniowie klas drugich i trzecich - będą mogli bez trudności brać udział w zdalnym nauczaniu.

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Adresy i kontakty do instytucji, które mogą wesprzeć Państwa w sytuacjach trudnych i traumatycznych, a także udzielić porady i fachowej pomocy:

Miejska Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Koninie, 62-510 Konin, ul. Sosnowa 12

Tel. 63 243 18 66

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Koninie, 62-510 Konin, ul. Przyjaźni 5

Tel. 63 242 62 32

Sekcja Poradnictwa Rodzinnego i Interwencji Kryzysowej MOPR w Koninie, 62-500 Konin, ul Staszica 17

Tel. 63 244 59 16

Sąd Rejonowy w Koninie, ZKSS Kuratorzy Rodzinni, 62-510 Konin, ul. F. Chopina 28

Tel. 63 270 88 00

Towarzystwo Inicjatyw Obywatelskich (  pomoc psychologa i prawnika) 62-500 Konin, ul. PCK 13

Tel. 63 240 61 93

Tel. 663 775 604  – utrata pracy,  pomoc w rozwiązywaniu konfliktów, przemoc w rodzinie

Pedagog szkolny - Jolanta Pietrzyk -  w okresie nauczania zdalnego - telefon 506 107 410

Wyniki rekrutacji

Uwaga! Rodzice przyszłorocznych pierwszoklasistów.

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 11/2020 Prezydenta Miasta Konina z dnia 27 stycznia 2020 roku w sprawie elektronicznego naboru uczniów na rok szkolny 2020/2021 do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych - rodzice kandydatów zakwalifikowanych do klas pierwszych są zobowiązani do potwierdzenia woli uczęszczania do wybranej szkoły w terminie do 08.05.2020 r. godz. 13:00.
Brak potwierdzenia we wskazanym terminie jest równoznaczny z rezygnacją z miejsca w szkole.
Dokument potwierdzenia woli można przesłać na skrzynkę mailową szkoły na adres: sekretariat@sp7.konin.pl
Wszelkich informacji udziela sekretariat szkoły pod nr tel. 63 243 11 90.

Załącznik: potwierdzenie woli

Uwaga! Rodzice przyszłorocznych pierwszoklasistów.

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 11/2020 Prezydenta Miasta Konina z dnia 27 stycznia 2020 roku w sprawie elektronicznego naboru uczniów na rok szkolny 2020/2021 do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych - wyniki postępowania rekrutacyjnego podane zostaną do publicznej wiadomości w dniu 04.05.2020 r. o godz. 14.00 w formie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.

Święta Wielkanocne

W ten świąteczny czas wszyscy pracownicy SIÓDEMKI życzą Państwu i Sobie:
wiary w sens życia,
serca otwartego na nadzieję,
obecności bliskiego, który pomoże przezwyciężyć wszystkie trudności,
uśmiechów, które ratują nam życie,
szczęścia, które pozwala lżej oddychać,
pracy, która pomaga być.
W zdrowiu i miłości wyglądajmy lepszego jutra.

BIBLIOTEKA - POLECA

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie bardzo ważne jest wzajemne wsparcie. Dlatego też biblioteka szkolna zachęca do korzystania z zasobów internetowych zawierających lektury szkolne, inne książki, audiobooki, czasopisma, filmy, można też wybrać się na wirtualny spacer do muzeum. Na razie nie możemy się spotkać, ale możecie poczytać, oglądać, rysować bezpiecznie w domu. Do zobaczenia wkrótce w naszej szkolnej bibliotece. Czekam na spotkanie z Wami. Życzę zdrowia i pasjonującej lektury.

CZYTAMY, SŁUCHAMY, OGLĄDAMY!!!
Polecam strony z książkami i nie tylko:

Stowarzyszenie Unia Literacka przygotowało niezwykłą akcję: UL z książkami, czyli wyjątkowy festiwal literacki. Codziennie o 18 literaci czytają i rozmawiają.
W tygodniu dla młodzieży i dorosłych, a w weekendy dla młodszych czytelników. Wszystkie nagrania dostępne są na stronie Unia Literacka.

Do miłego spotkania w bibliotece.

Pozdrawiam, K. Pawłowska