Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności

"Nocka w szkole" - moc atrakcji i niezapomnianych wrażeń!

Szkoła nie musi kojarzyć się tylko z nauką i ciężką pracą. Miło czasem oderwać się od podręczników szkolnych i spojrzeć na szkołę z innej, mniej oficjalnej strony. Taką okazję mieli uczniowie klas IIc i IIIa, którzy odpowiednio przygotowani (wyposażeni w poduszki, śpiwory, zapasy żywności i oczywiście mnóstwo energii i pozytywnego nastawienia) wzięli udział w „Nocy w szkole”.

zobacz więcej

Szkolny konkurs recytatorski z okazji Światowego Dnia Poezji

SIÓDEMKA LUBI POEZJĘ ...

W naszej szkole dużo uczennic i uczniów lubi poezję. Świadczy o tym szkolny konkurs recytatorski z okazji Światowego Dnia Poezji, który odbył się 9 i 10 czerwca 2021 r. dla klas I, II, III, IV. 

zobacz więcej

SIÓDEMKOWE bicie rekordów

We wtorek 1 czerwca odbył się Dzień Sportu Szkolnego. Uczniowie ustanawiali rekordy szkoły w pięciu konkurencjach, w różnych kategoriach wiekowych.

Wszystkim uczniom gratulujemy uzyskanych wyników.

Radzie Rodziców dziękujemy za zakup „zdrowych przekąsek” dla naszych zawodników, a uczniom z klasy 6a za pomoc w przeprowadzaniu konkurencji sportowych oraz oprawę muzyczną.

Poniżej publikujemy Tabele rekordów.

 

zobacz więcej

Organizacja pracy szkoły od 17 maja 2021 roku

Szanowni Rodzice,

zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29 kwietnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 824) oraz wytycznych MZ i GiS informuję, że w naszej szkole wdrożona zostaje praca hybrydowa wg. następującego porządku:

  1. W dniach 17.05.2021. – 21.05.2021. – do budynku szkoły wracają uczniowie klasy 4a oraz jedna grupa klasy VI a (grupa zaawansowana języka angielskiego) i podejmują naukę stacjonarnie, wg obowiązującego do tej pory planu lekcji, z zachowaniem reżimu sanitarnego, zasad bezpieczeństwa oraz porządku przydziału sal lekcyjnych. Uczniowie klasy 4 b oraz druga grupa klasy VI a nadal uczą się online.
  2. W dniach 24.05.2021. – 28.05.2021. – do budynku szkoły wracają uczniowie klasy 4b oraz druga grupa klasy VI a (grupa niezaawansowana języka angielskiego) i podejmują naukę stacjonarnie, wg obowiązującego do tej pory planu lekcji, z zachowaniem reżimu sanitarnego, zasad bezpieczeństwa oraz porządku przydziału sal lekcyjnych. Uczniowie klasy 4 a oraz pierwsza grupa klasy VI a uczą się online.
  3. Od 31. 05. 2021 roku do szkoły wracają wszyscy uczniowie klas I – VI, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, reżimu sanitarnego, ustalonego planu pracy.

 

Z poważaniem

Paweł Kawka

Dyrektor

zobacz więcej

Zachęcamy do czytania

Dzięki finansowemu wsparciu Fundacji PZU stworzyliśmy dla naszych uczniów kącik czytelniczy. Wyposażyliśmy bibliotekę w dwie kanapy oraz dwa kolorowe regały oraz zakupiliśmy monitor interaktywny. Za pośrednictwem tego działania mamy na celu przekonywać naszych uczniów do sięgania po książkę i pielęgnować w nich zwyczaj czytelnictwa.

zobacz więcej

Procedura organizacji pracy Szkoły Podstawowej nr 7 w Koninie oraz postępowania prewencyjnego pracowników oraz rodziców w czasie zagrożenia epidemicznego

zobacz więcej

Organizacja pracy szkoły od 4 maja 2021 roku

Szanowni Rodzice,

w związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29 kwietnia 2021r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 przywracam do nauki stacjonarnej uczniów klas I-III.

Uczniowie klas czwartych i szóstych kontynuują naukę zdalną do dnia 16 maja 2021 roku.

Od wtorku 4 maja wznawia również  działalność, w reżimie sanitarnym, świetlica szkolna, biblioteka i stołówka szkolna.

Jednocześnie przypominam, że w celu zapewnienie właściwego i skutecznego funkcjonowania szkoły obowiązuje Procedura organizacji pracy Szkoły Podstawowej nr 7 w Koninie oraz postępowania prewencyjnego pracowników oraz rodziców w czasie zagrożenia epidemicznego, która znajduje się na stronie internetowej szkoły.

Przypominam również, że na terenie szkoły, w przestrzeniach wspólnych, obowiązuje  zakrywanie nosa i ust przez uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Proszę przećwiczyć z dziećmi techniki zakładania i zdejmowania maseczek.

Zgodnie z aktualnymi, obowiązującymi  przepisami prawa macie Państwo również  obowiązek zaopatrzyć dziecko w maseczki do zastosowania w przestrzeni wspólnej szkoły oraz w przestrzeni publicznej.

 

Z poważaniem

Paweł Kawka

Dyrektor

zobacz więcej

Nauczanie zdalne 26 kwietnia – 2 maja 2021r.

Szanowni Rodzice,

W związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 22 kwietnia 2021r.zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w porozumieniu z organem prowadzącym, ograniczam funkcjonowanie Szkoły Podstawowej nr 7 w Koninie od dnia 26 kwietnia 2021r. do dnia 2 maja 2021r.

W czasie tym nauka odbywać się będzie zdalnie z wykorzystaniem e-dziennika oraz Teamsa, na zasadach obowiązujących w naszej szkole podczas zdalnego nauczania.

Z poważaniem

Paweł Kawka

Dyrektor

zobacz więcej

23 kwietnia to Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Hasło tegorocznej akcji brzmi - "Czytając ... nigdy nie będziesz samotny".

To coroczne święto jest organizowane przez UNESCO. Data jest symboliczna, związana z poetami i pisarzami.

zobacz więcej

Dzień Ziemi w SIÓDEMCE!

Ekologiczne koło fortuny! Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Podejmij wyzwanie wspólnie z rodzicami i rodzeństwem. Zakręć kołem i zobacz, jak możesz dziś wspomóc naszą planetę.

https://wordwall.net/pl/resource/14730629/przyroda/ekologiczne-wyzwania

Zrób zdjęcie wykonanego zadania i prześlij do swojego wychowawcy.

Na efekty Waszych zrealizowanych wyzwań czekamy do poniedziałku 26 kwietnia.

zobacz więcej