Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności

"Z książką Ci do twarzy"

W tym roku Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych był pod hasłem "Z książką Ci do twarzy". Biblioteka szkolna w związku z tym wydarzeniem zaproponowała dla chętnych uczniów konkursy plastyczne. Oto nagrodzeni i wyróżnieni laureaci:
- klasy I - laurka imieninowa dla biblioteki: Aleksandra Filipiak klasa I c, Maria Kamińska klasa I c,
- klasy II - ilustracja do wierszy Jana Brzechwy, Juliana Tuwima: Laura Walczak klasa II c, Łucja Menes klasa II c, Joanna Kowalska klasa II c,
Emilia Kulesza klasa II b, Nadia Pospieszyńska klasa II b, Kacper Kotwas klasa II b, Kacper Moliński klasa II b,
Alicja Borycka klasa II d, Anna Cybulska klas II a, Julia Ciesielska klasa II a, Victoria Sawa klasa II a, Zuzanna Zielińska klasa II a,
Lena Nejman klasa II a,
- klasy III - ilustracja "Biblioteka moich marzeń": Marta Burak klasa III a, Marcel Czerpak klasa III c, Wiktoria Kujawa klasa III c, Hanna Winkiel,
- klasy IV - plakat promujący czytelnictwo i bibliotekę: Grzegorz Bagrowski klasa IV b, Sara Kantorska klasa IV b, Rafał Musiałowski klasa IV b,
Julia Kościelniak klasa IV b.
Gratulacje dla laureatów. Do miłego spotkania w bibliotece.

zobacz więcej

Biblioteka - poleca

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie bardzo ważne jest wzajemne wsparcie. Dlatego też biblioteka szkolna zachęca do korzystania z zasobów internetowych zawierających lektury szkolne, inne książki, audiobooki, czasopisma, filmy, można też wybrać się na wirtualny spacer do muzeum. Na razie nie możemy się spotkać, ale możecie poczytać, oglądać, rysować bezpiecznie w domu. Do zobaczenia wkrótce w naszej szkolnej bibliotece. Czekam na spotkanie z Wami. Życzę zdrowia i pasjonującej lektury.
CZYTAMY, SŁUCHAMY, OGLĄDAMY!!!

Polecam strony z książkami i nie tylko:

https://wolnelektury.pl
https://lektury.gov.pl/
ChmuraCzytania.pl
libra.ibuk.pl
Publio- darmowe ebooki
Audio-Bajki.pl
Bajkowisko.pl
https://dombajek.wordpress.com/tag/międzynarodowy-dzien-ksiazki-dla-dzieci
Cyfrowa Biblioteka Narodowa POLONA
https://uwolnijnauke.pl
https://pon.edu.pl
https://koed.org.pl
https://otwartezasoby.pl
https://fbc.pionier.net.pl
https://pressto.amu.edu.pl
https://kubus.pl/audiobooki/?style=dziecko#wybierz audiobook
https://filmotekaszkolna.pl
https://ninateka.pl
https://wawel.krakow.pl/sluchowisko
https://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/nasze projekty/rezydencje-krolewskie
https://www.kopernik.org.pl
https://www.facebook.com/CentrumNaukiKopernik/
https://www.krzysztofpetek.pl
https://mojedziecikreatywnie.pl/2017/11/zabawy-dla-dzieci-w-domu
https://zabawnik.org/
https://pisupisu.pl/


Do miłego spotkania w bibliotece.

Pozdrawiam,

K. Pawłowska

zobacz więcej

Konkurs "Zwierzę - mój przyjaciel"

Laureaci konkursu w klasach I - III 

zobacz więcej

"Mała książka - wielki człowiek"

Uczniowie klas pierwszych 5 i 6 listopada 2020r. otrzymali Wyprawki Czytelnicze w ramach ogólnopolskiej kampanii "Mała książka - wielki człowiek". Odwiedzili bibliotekę szkolną, gdzie zostały im uroczyście wręczone darmowe książki. Program jest realizowany do 2017 r. W tym roku szkolnym dotarł do Pierwszoklasistów. Hasło tegorocznej kampanii Instytutu Książki brzmi "Książka rośnie z dzieckiem". Tegoroczny, nowy etap kampanii został przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. W skład Wyprawki Czytelniczej wchodzą: książka "Pierwsze abecadło", broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów "Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem" oraz kreatywny alfabet. Jest to świetny pakiet do rozwijania czytania międzypokoleniowego. Czytanie rozbudza dziecięcą wyobraźnię, wrażliwość na drugiego człowieka i nigdy niekończącą się pasję do czytania, zdobywania wiedzy i stałego poszerzenia swoich horyzontów.

zobacz więcej

Nauczanie zdalne - 9-29.11.2020 r.

Szanowni Rodzice,
W związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 5 listopada 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, w porozumieniu z organem prowadzącym informuję, że od dnia 9 listopada 2020 r. do dnia 29 listopada 2020 r. ogranicza się funkcjonowanie szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży w zakresie dotyczącym klas I–VIII.
W związku z tym od poniedziałku 9 listopada lekcje prowadzone będą on-line z wykorzystaniem e-dziennika oraz połączenia przez komunikator Teams z wykorzystaniem dźwięku i obrazu. O szczegółach planu zajęć poinformują Państwa wychowawcy.
Zajęcia z pomocy psychologiczno-pedagogicznej , zajęcia wyrównawcze , korekcyjno -kompensacyjne, rewalidacyjne, logopedyczne odbywać się będą on-line według ustalonego planu z nauczycielem.
Stołówka szkolna będzie nieczynna.
Świetlica szkolna będzie sprawować opiekę nad dziećmi, uczęszczającymi do klas I-III, których rodzice pracują w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, po wcześniejszej deklaracji pisemnej rodzica.
O kolejnych decyzjach lub zmianach będę Państwa informował na bieżąco. Proszę o śledzenie informacji na poczcie, w e-dzienniku i na stronie internetowej szkoły.

 

Pozdrawiam
Paweł Kawka
Dyrektor
Szkoły Podstawowej nr 7 w Koninie

zobacz więcej

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W październiku odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego SIÓDEMKI. Wyniki głosowania:
 • przewodniczący - Dawid Marciniak kl. 6a,
 • wiceprzewodniczące:
  • Olga Powietrzyńska kl. 3b
  • Agata Marciniak kl.1a
Gratulujemy!!!

zobacz więcej

Dyżur pedagoga szkolnego

Dzień dobry Państwu,
w związku z nieobecnością uczniów klas czwartych i szóstej w szkole spowodowaną sytuacją wyższej konieczności, uprzejmie informuję, że nadal pozostaję do dyspozycji Państwa i Państwa dzieci, a naszych uczniów, w godzinach pracy:

 • poniedziałek 8.00 - 12.00
 • wtorek 8.00 - 13.00
 • środa 8.00 - 12.30
 • czwartek 8.00 - 13.00
 • piątek 8.00 - 11.30

Proszę o kontakt poprzez dziennik elektroniczny.
Jeżeli zaistniałaby potrzeba udzielenia wsparcia i pomocy w sytuacji nagłej, podaję mój numer prywatny: 605 107 410 i absolutnie proszę o kontakt.
Pozdrawiam Państwa, proszę o przekazanie tej informacji Państwa Dzieciom.
Pozostając w szacunku i życząc Państwu i Państwa Dzieciom zdrowia


Pedagog szkolny
Jolanta Pietrzyk

zobacz więcej

Galeria konkursu "Zwierzę - mój Przyjaciel"

W ramach akcji związanych z Miesiącem Dobroci dla Zwierząt, w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny. Tematyka dotyczyła zwierząt i przyjaźni, jakie możemy z nimi nawiązywać. Ilość i i jakość prac zaskoczyła organizatorów. Prace przekazane na konkurs są świetne i ukazują pięknych - zwierzęcych przyjaciół. 

zobacz więcej

Uwaga

W związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 23 października 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, w porozumieniu z organem prowadzącym informuję, że od dnia 24 października 2020 r. do dnia 8 listopada 2020 r. ogranicza się funkcjonowanie szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży w zakresie dotyczącym klas IV–VIII.
W związku z tym od poniedziałku 26 października lekcje w klasach czwartych i szóstej będą odbywały się według aktualnego planu. Zajęcia prowadzone będą on-line przez komunikator Teams z wykorzystaniem dźwięku i obrazu.
W klasach I-III nauka przebiega bez zmian, w budynku szkoły. Na terenie szkoły zawieszone zostają wszystkie zajęcia dodatkowe prowadzone przez organizatorów zewnętrznych.
Stołówka i świetlica pracują bez zmian.
Uczniowie klas czwartych i szóstych, w listopadzie, otrzymają odliczenie za niewykorzystane obiady.
Proszę Państwa o ograniczenie przebywania dzieci w świetlicy szkolnej.
Prośba wynika z troski o bezpieczeństwo Nas wszystkich. W świetlicy zachowywane są wszelkie normy reżimu sanitarnego, ale jest to bardzo trudne w dużej grupie dzieci i przy problemach kadrowych (wielu nauczycieli przebywa na zwolnieniu lekarskim lub na kwarantannie).
Proszę również o dopilnowanie, aby uczniowie mieli ze sobą maseczki. To bardzo ważne w aktualnej sytuacji.
O kolejnych decyzjach lub zmianach będę Państwa informował na bieżąco. Proszę o śledzenie informacji w e-dzienniku i na stronie internetowej szkoły.
 
Pozdrawiam
Paweł Kawka
Dyrektor
Szkoły Podstawowej nr 7 w Koninie

zobacz więcej

Koronawirus - dbajmy o siebie wzajemnie!

Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Ispektor Sanitarny poprzez film promouje zasady bezpiecznego zachowaia w czasie epidemi COVID-19

 

zobacz więcej