Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności

"Żywe obrazy"

17 maja odbył się pokaz - Żywych obrazów - przygotowany przez uczniów klas trzecich gimnazjum. W wyniku głosowania całej społeczności szkolnej I miejsce zajął obraz przygotowany przez klasę III a, II miejsce obraz klasy III c, a III miejsce obraz klasy III b. Gratulujemy i dziękujemy za wspaniałe przeżycie artystyczne.

zobacz więcej

Spotkanie z pisarkami

Uczniwie klas III gimnazjum uczetniczyli w spotkaniu z pisarką Barbarą Kosmowską i Joanną Papuzińską. Promocja książki "Na służbie u Kopciuszka" - biografia i twórczość Zofii Urbanowskiej.

zobacz więcej

"Nie wyrzucaj - wykorzystaj"

Jak segregować odpady i jak dbać o srodowisko? - to temat dzisiejszych zajęć Klubu Młodego Odkrywcy. Stwierdzenie "Nie wyrzucaj-wykorzystaj" przyświecał dziś młodym odkrywcom w tworzeniu własnych produktów recyklingowych.

zobacz więcej

Podwójne III miejsce w plażowej piłce siatkowej

W rywalizacji konińskich szkół w Plażowej PIłce Siatkowej, zarówno dziewczęta, jak i chłopcy uplasowali się na III miejscu. Turniej dziewcząt odbył się 8 maja, naszą szkołę reprezentowały: Karolina Izydorczyk, Paula Krawczyńska oraz Natalia Sroczyńska. Natomiast 10 maja drużyna w składzie: Piotr Fiałkowski i Kamil Kwiatkowski reprezntowała "Siódemkę" w turnieju chłopców. Opiekunem obu turniejów był p. Sebastian Żerkowski.

zobacz więcej

Elementy Planu Daltońskiego

Miło man poinformować, że od września 2019 roku Polskie Stowarzyszenie Dalton obejmie patronatem jedną z klas pierwszych w SIÓDEMCE
Klasa ta będzie wdrażała, w ramach innowacji pedagogicznej, elementy Planu Daltońskiego.

zobacz więcej

Nabór do szkół ponadgimnazjalnych

Materiał dotyczący elektronicznego naboru do szkół ponadpodstawowych

zobacz więcej

Życzenia wielkanocne

zobacz więcej

Egzaminy gimnazjalne

Informujemy, że egzaminy gimnazjalne odbęda się zgodnie z planem. Zapraszamy uczniów do szkoły o 8.30. Prosimy o zabranie legitymacji szkolnej i czarnych długopisów, a w czwartek linijek.

zobacz więcej

Ważne informacje

Szanowni Państwo, Rodzice Uczniów Siódemki,

pracownicy szkoły w referendum opowiedzieli się za strajkiem.

Dlatego w związku z prawdopodobieństwem rozpoczęcia 8 kwietnia 2019 roku – poniedziałek - bezterminowej akcji strajkowej w naszej szkole,  informuję, że zgodnie z prawem oświatowym jestem zobligowany do zapewnienia uczniom opieki. Uczniowie, którzy w czasie strajku przyjdą do szkoły, będą objęci zajęciami opiekuńczo-wychowawczymi w świetlicy szkolnej w godzinach pracy szkoły.  

W dniach strajku będzie działała również stołówka szkolna.

Jednocześnie informuję, że dokładam wszelkich starań, aby egzaminy gimnazjalne odbyły się w wyznaczonym terminie.

Jeżeli w trakcie weekendu dojdzie do porozumienia związków zawodowych ze stroną rządową, to w poniedziałek szkoła będzie funkcjonowała tak jak zawsze, zgodnie z planem lekcji.

Bardzo proszę o śledzenie informacji w mediach oraz na e-dzienniku.

 

 

Wielkopolski Kurator Oświaty pragnie przekazać Państwu informację o strajku.

Z uwagi na fakt, iż w naszym dzienniku nie można przesyłać załączników, informuję iż informacja Kuratora Oświaty znajduje się na stronie internetowej szkoły.

Z wyrazami szacunku Paweł Kawka

zobacz więcej

Informacja Kuratorium Oświaty

Informacja dla rodziców w kwestii związanej z planowanym strajkiem nauczycieli.

zobacz więcej