Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności Wrzesień 2018

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W dniu 28.09.2018 obchodziliśmy VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klasy 4 sprawdzali wiadomości z tabliczki mnożenia wśród uczniów klasach gimnazjalnych oraz nauczycieli naszej szkoły. Każdy mógł zostać Ekspertem Tabliczki Mnożenia. Dodatkowo w nagrodę za poprawne odpowiedzi każdy otrzymał słodki prezent. Do zobaczenia za rok na kolejnych obchodach tego święta.

zobacz więcej

Wizyta w Komendzie Miejskiej Policji

Tajniki daktyloskopii i pobieranie odcisków palców, przymierzanie stroju policjanta, alkorzutki w alkogoglach wizualizujących postrzeganie pod wpływem alkoholu, doświadczenia i eksperymenty, zabawy i pokazy... to wszystko i wiele więcej mogli zobaczyć uczniowie klasy 1a podczas Drzwi Otwartych, które odbyły się 27 września w Komendzie Miejskiej Policji w KoninieDodatkową atrakcją był pokaz radiowozu i policyjnego motoru. Było fantastycznie i niezwykle ciekawie dzięki ogromnemu poczuciu humoru i zaangażowaniu policjantów, a dziecięcej radości nie opiszą żadne słowa.

zobacz więcej

"Dywizjon 303"

21 września 2018 r. III klasy gimnazjum były na filmie "Dywizjon 303" Historia prawdziwa. Inspiracją była książka Arkadego Fiedlera pod tym samym tytułem.Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani staja się legendą.W ramach Królewskich Sił Powietrznych wielkiej Brytanii (RAR-u) tworzą elitarna jednostkę.- Dywizjon 303, który nie ma sobie równych. W czasach , gdy każdy dzień mógł być ostatnim nie wahali się wykonywać powietrznych ataków na nieprzyjaciela. Nikt nie latał tak, jak oni. Ich ponad przeciętne umiejętności i patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków. Film opowiada nie tylko o spektakularnych akcjach, w których brali udział podczas Bitwy o Anglię, ale pokazuje również życie prywatne bohaterów. Reżyser Denis Delić potrafił przedstawić prawdziwą historię polskich asów przestworzy. Warto było zobaczyć i przekonać się o tym.

zobacz więcej

Sprawozdanie z Akcji „Sprzątanie Świata”

Głównym celem akcji „Sprzątanie Świata” było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja ta miała również na celu przekazanie uczniom jak ważna jest segregacja odpadów w codziennym życiu.

W dniu 21.09.2018 uczniowie SP7 w Koninie zaopatrzeni w worki na śmieci i jednorazowe rękawice wzięli udział w Akcji „Sprzątanie Świata”. Każda klasa miała wyznaczony teren, który posprzątała. Po zakończeniu akcji, uczniowie złożyli worki w wyznaczonym miejscu i udali się do klas. Czynny udział młodzieży w takich akcjach zwraca uwagę na to, że należy segregować odpady i dbać o swoje środowisko.

zobacz więcej

Drzwi Otwarte w PSSE w Koninie

"Tak się bawili nasi rodzice" - 22 września klasa 1a uczestniczyła w Drzwiach Otwartych w PSSE w Koninie.
Uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami grali w klasy i chłopa, skakali w gumę i przez skakankę. Bawili się tak, jak kiedyś bawiły dzieci. 
Była to wspaniała przygoda oraz integracja z grupą i rodzicami.

zobacz więcej

Dzień kropki

W ramach Dnia Kropki uczniowie naszej szkoły w dniu 17.09.2018 przyszli ubrani w kropki. Dodatkowo oglądali animację pt. "The Dot" opowiadającą o małej Vashti oraz wykonali Drzewa Talentów.

zobacz więcej

W parku im. F. Chopina

Wrześniowa wycieczka klasy 1a do Parku im. Fryderyka Chopina w Koninie. Uczniowie wraz z wychowawcą i rodzicami poszukiwali jesiennych skarbów w parku. Zebrane dary jesieni są ozdobą w klasowym kąciku przyrodniczym. Podczas wspólnej wycieczki uczestnicy wyprawy przyglądali się jesiennym zmianom w przyrodzie oraz życiu zwierząt. 

zobacz więcej

Pierwszaki - Niestraszaki.

 
13 września uczniowie klas pierwszych wysłuchali opowiadania Stacha Tracha, przeprowadzili doświadczenie z ograniczoną widocznością oraz zapoznali się z piosenką nt. bezpiecznego poruszania się po drodze z odblaskami. Następnie był spacer, po którym każdy pierwszoklasista otrzymał dyplom za mistrzowskie poruszanie się po drodze.

zobacz więcej

Basen

Tegoroczni pierwszoklasiści od października rozpoczną cykliczne zajęcia z nauki pływania. W związku z tym wszyscy uczniowie klas pierwszych w czwartek 13 września pod opieką wychowawczyń odbyli spacer na basen "Rondo". "Pierwszaki" mogli zobaczyć nowe miejsce zajęć oraz dowiedzieć się o zasadach korzystania z basenu. Z niecierpliwością czekają na pierwsze leckje pływania.

 

zobacz więcej

Nowy rok szkolny rozpoczęty

3 września 2018 r. odbyła się inauguracja roku szkolnego 2018/2019. W progi naszej szkoły po raz pierwszy wkroczyło 61 uczniów klas pierwszych oraz 28 uczniów klas czwartych. 

zobacz więcej