Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności Październik 2018

Konińska Akademia Filmowa "Otwórz oczy"

26 października 2018 r. klasy III gimnazjum były na filmie "Wicher 2: Na przekór wszystkiemu" w ramach Konińskiej Akademii Filmowej "Otwórz oczy". "Wicher 2: Na przekór wszystkiemu" to ciepłe kino familijne, któremu nie brakuje wdzięku i dobrego humoru. Produkcja stanowi kontynuację filmu "Wicher" (2013). Główną bohaterką filmu jest Mika, która stara się zapobiec bankructwu stadniny, dlatego decyduje się na wzięcie udziału w zawodach jeździeckich. Obraz utalentowanej niemieckiej reżyserki Katji von Garnier udowadnia , że dobro zawsze zwycięża. Pokazuje silną dziewczynę, która nie zawaha się przed niczym, żeby walczyć o swoje ideały. Chronić tych, których kocha. Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś. Warto było zobaczyć ten film.

zobacz więcej

Konkurs na dynię

Celem konkursu jest jest wykonanie klasowej dekoracji z dyni. Konkurs jest dla wszystkich klas. Liczy się kreatywność. Termin do 31 października 2018r.

zobacz więcej

Konkurs z języka polskiego

Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego dla uczniów dotychczasowych gimnazjum.
Wyniki etapu szkolnego, który odbył się 19.10. 2018 r. :
  • kod ucznia 0008 - 40 punktów,
  • kod ucznia 0009 - 40 punktów.
Uczniowie przechodzą do etapu rejonowego.

zobacz więcej

Uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia

W piątek (12 października) w miało miejsce ślubowanie oraz pasowanie na uczniów szkoły pierwszaków oraz nowych uczniów klasy czwartej. Po odczytaniu słów przysięgi, uroczystego pasowania dokonał Dyrektor szkoły Paweł Kawka. Wśród zaproszonych gości, oprócz licznie zgromadzonych rodziców nowych uczniów, znaleźć można było dyrektorów przedszkoli, z których pierwszaki trafiły do „siódemki” oraz Zastępcę Prezydenta Konina Sławomira Lorka.

zobacz więcej

Mali artyści - I a

Z początkiem października zawitała u nas jesień. Uczniowie klasy 1a wykonali kolorowe jeże z kolcami oraz jesienne stroje dla Pani Jesieni.

zobacz więcej

Zapraszamy na smaczne obiadki

Od poniedziałku 1 października 2018r. zapraszamy na smaczne obiadki do szkolnej stołówki. Opłata za posiłki będzie pobierana w dniach 1-5 października 2018r. w pokoju nr 4 w godz. 8.00 - 13.00.

Odpłatnośc za 1 obiad dla ucznia  wynosi 3,50zł. Za miesiąc październik suma wynosi 77zł. Pojedyncze obiady nie będą wydawane.

Obiady wydawane są na przerwach:

  • 11.30 - uczniowie klas pierwszych
  • 12.25-12.45 - uczniowie klas drugich, czwartych i kl. III gimnazjum

 

zobacz więcej

Dzień Chłopca

Pamiętaliśmy o naszych Super Mężczyznach - z okazji obchodów Dnia Chłopca uczennice klasy 1a wraz z wychowawczynią przygotowały niespodziankę dla wszystkich mężczyzn z naszej szkoły. Każdy mężczyzna z "Siódemki" otrzymał Certyfikat "Super Mężczyzny" oraz własnoręcznie wykonany samochód ze słodkim co nieco. W tym dniu odbyły się również klasowe zabawy integracyjne, które spowodowały, że każde dziecko było w tym dniu bardzo uśmiechnięte.

zobacz więcej