Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności Listopad 2018

"Z profilaktyką na Ty"

Uczniowie klas trzecich gimnazjum oraz klasa IV szkoły podstawowej wzięli udział w spotkaniu o tematyce profilaktycznej "Nie spal sie na starcie".

zobacz więcej

Konkurs kulinarny na danie ziemniaczane

W piątek 16 listopada nasze sale lekcyjne zamieniły się w prawdziwe kuchnie. Pole do popisu było duże z uwagi na składnik, jaki odgrywał główną rolę. Był to ziemniak, który mimo swej popularności na naszych stołach - tym razem przybrał nowe oblicza. Przygotowano przepyszne sałatki, ziemniaczane kanapki z farszem, nadziewane ziemniaki, szaszłyki ziemniaczane z dodatkiem kurczaka, były tradycyjne placki ziemniaczane i zapiekanka.W wykonaniu klasy 4a mieliśmy możliwość degustowania aż kilku różnych dań. Wszystkie konkursowe dania wyglądały apetycznie i zachęcały do ich degustacji. Podsumowania konkursu dokonała komisja, która oceniała potrawy z uwzględnieniem ich smaku jak i wyglądu. Dziękujemy wszystkim za udział w kulinarnej przygodzie!

zobacz więcej

Spotkanie Poetyckie Dotyk Anioła

15 listopada 2018 r. odbyło się spotkanie Poetycki Dotyk Anioła. W naszej szkole gościliśmy konińską poetkę Danutę Olczak, która od 40 lat mieszka i tworzy w Koninie. Z zamiłowania poetka, felietonistka, działaczka społeczna. Kolekcjonuje muszle i anioły. Muzycznie w spotkanie wprowadziła nas pani Zuzanna Figaj grając przepięknie na skrzypcach. Tematem przewodnim spotkania były wiersze o Aniołach, które wprowadziły nas w świat poezji pani Danuty Olczak. Usłyszeliśmy o Aniołach siadających przy drodze i myślących o człowieku, o Aniele strażniku losu, o Aniele Miłości łagodzącym rozstania, błogosławiącym powroty, o Aniele łagodnie roztapiającym czas, o świątecznych Aniołach z magią dobroci, pachnących cynamonem. Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie: czym jest poezja? Wiadomo przecież :

"Ilu poetów - tyle definicji
Ilu czytelników - tyle teorii ..."

Słuchając wiersz pani Danuty Olczak odkryliśmy, że dobro jest "jasną stroną człowieka", a uśmiech "jest talizmanem ... cudem, który zmienia świat" . Wszystko to działo się dzięki świetnym recytatorom z klasy I a, I b, I c, II a, II b, IV a SP oraz III a, III b, III c (gimnazjum). Za spotkanie odpowiedzialne były panie Iwona Pawlaczyk, Krystyna Pawłowska, Anna Zalewska.

zobacz więcej

100 rocznica odzyskania niepodległości

9 listopada 2018 r. odbył się apel z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. O godzinie 11.11 cała szkoła odśpiewała hymn Polski "Mazurek Dąbrowskiego" włączając się do ogólnopolskiej akcji. Uczniowie z klas III a, III b, III c gimnazjum oraz z klasy IV a SP przedstawili prezentację o historii odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe święto w formie lekcji historii stało się ciekawą formą przekazu o najważniejszych wartościach: wolności i niepodległości.

11 listopada 1918 r. Polska odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli. Polacy wyzwolili się, ale nie można przecież wymazać z człowieka pamięci o przeszłości, a tym bardziej zabić ducha wolności. Marzenia się spełniły. Polska powstała:

" To , co przeżyło jedno pokolenie,
Drugie przerabia w serca i pamięci..."

Warto było posłuchać o czasach minionych, by pamiętać i być świadomym, aby nigdy nie wróciła niewola i nie zatarła się w naszej pamięci historia o 11 listopadzie 1918 r., przecież 11 listopada 2018 r. to 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości:

"Ojczyzna to kraj dzieciństwa
miejsce urodzenia
to jest ta mała najbliższa
ojczyzna..."

Uroczystość przygotowały panie Dorota Czerwczak, Iwona Pawlaczyk, Krystyna Pawłowska oraz pan Tomasz Brzezińśki.

zobacz więcej

I Szkolny Turniej FIFA na konsoli

Przez dwa popołudnia toczyła się w naszej szkole rywalizacja w I Szkolnym Turnieju FIFA na konsoli. Zgłosiło się 30 uczestników z klas I, II, IV oraz III (gimnazjum), którzy najpierw grali w eliminacjach. Do finałowego etapu dostało się 12 najlepszych. W ostatnim etapie emocji nie brakowało do samego końca. W finale Antek - kl. 2a (FC Barcelona) pokonał Bartka z 3a - gim (Fiorentina). Trzecie miejsce na podium zajął Adam - 3a gim (Juventus), który pokonał Dawida - 4a (Legia). Po interesującym i ciekawym turnieju wszyscy czekają na kolejną edycję. Była to dobra inicjatywa umożliwiająca integrację naszego środowiska uczniowskiego.

zobacz więcej

Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego

19 października 2018 r. odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów gimnazjum. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się Olga Markowska z klasy III c oraz Dominik Rusin z klasy III b. Opiekunami uczniów są panie Krystyna Pawłowska oraz Anna Zalewska. Gratulacje. 

 

 

 

zobacz więcej