Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności Grudzień 2018

TWORZY NAS KULTURA. TWORZY NAS HISTORIA.

12 grudnia 2018 r. klasy I a, b, c i klasa IV a zawitały do kolebki polskiej państwowości do Gniezna. Pierwszym etapem wycieczki był pobyt w Teatrze im. Aleksandra Fredry na "Opowieści wigilijnej". Spektakl ten to spotkanie dzieci i dorosłych, podczas którego każdy może się przekonać się, że za sprawą świąt dokonuje się w nas pozytywna przemiana. Pełna ciepła i optymizmu historia pióra Dickensa w przekładzie Józefa Jasińskiego ukazuje przemianę głównego bohatera Scrooge`a. Po wizycie odwiedzających go w noc wigilijną duchów staje się serdecznym człowiekiem, takim, jakim był w czasach młodości. Zdaje sobie sprawę, że pieniądze dają szczęście wtedy, kiedy można się nimi podzielić. To ważna nauka płynąca z przedstawienia. Kolejnym miejscem było Muzeum Początków Państwa Polskiego, w którym znajduje wystawa poświęcona historii polskiego średniowiecza oraz historii Gniezna i regionu. Nowa ekspozycja polega na przedstawieniu początków państwa polskiego z perspektywy trzech haseł - kluczy: Państwo, Źródła i Kultura. Główną ideą wystawy jest pokazanie roli Wielkopolski jako miejsca polskiej państwowości, ze szczególnym wyróżnieniem Gniezna. Zbiory archeologiczne, sztuki, historyczne i archiwalne zainteresowały uczniów, świadczyły o tym liczne pytania kierowane do przewodników i opiekunów wycieczki, o czym z radością informują: wychowawczyni klasy I a - pani Monika Raźna, wychowawczyni klasy I b - pani Anna Jasińska - Chrapkowska, wychowawczyni klasy I c - pani Agnieszka Parus - Włodarczyk, wychowawczyni klasy IV a - pani Anna Zalewska, a także pan Łukasz Kubacki i koordynator wyjazdu pani Krystyna Pawłowska

zobacz więcej

Książka dla przedszkolaka - akcja

Przedszkolaki jeszcze nie czytają, ale chętnie słuchają, oglądają książki, taka informacja była przez kilka tygodni przy bibliotece szkolnej i na korytarzu. Mogliśmy się przekonać, że uczniowie naszej szkoły potrafią się przepięknie dzielić z innymi i przynieśli książki dla Przedszkola nr 5 "Plastuś". Jaka była radość obdarowanych  widać było  10.12. 2018 r. , gdy książki zawędrowały do przedszkolaków. O czym z wielką przyjemnością informują mali pomocnicy bibliotekarza Gabrysia Wolska, Piotr Szadurski z klas II a, pani Krystyna Pawłowska oraz pan dyrektor Paweł Kawka. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zbiórki książek dla Przedszkola nr 5 "Plastuś". Warto pomagać i oglądać uśmiech od ucha do ucha.  

zobacz więcej

Drzwi otwarte

7 grudnia o godzinie 17.00 zapraszamy pięciolatków i sześciolatków wraz z rodzicami na Siódemkowe Spotkanie z Mikołajem - Drzwi Otwarte w Szkole Podstawowej nr 7 na ul. Wyszyńskiego 44.
W programie:
- Zdjęcia z Mikołajem - fotobudka
- Salon gier multimedialnych, robotyka, ozobot, kodowanie
- Zajęcia Młodego Odkrywcy
- Sala gier planszowych
- Zabawy przyrodniczo-matematyczne
- Warsztaty skryby
- Angielski z tablicą interaktywną
- Kiermasz świąteczny
- Zajęcia prowadzone przez Centrum Tańca Hajdasz
- Zabawy ruchowe z trenerami Klubu Górnik Konin
- Spotkanie z Dyrektorem Siódemki

zobacz więcej