Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności Marzec 2019

Wystawa Beksińskiego

20 marca 2019 uczniowie klasy III b pod opieką nauczycielki Iwony Pawlaczyk uczestniczyli w wykładzie o życiu i twórczości polskiego artysty Zdzisława Beksińskiego, który odbył się CKiS na ul. Okólnej. Po wykładzie mogliśmy zwiedzić wystawę "Beksiński nieznany" prac Z Beksińskiego, która wywarła na nas ogromne wrażenie i długo zostanie w naszej pamięci, to wyjątkowa propozycja wystawiennicza pokazująca fotografie, fotomontaże i grafiki.

zobacz więcej

ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI - 21 marca

Światowy Dzień Poezji - 21 marca - to święto ustanowione przez UNESCO w 1999 roku. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowanie i nauczania poezji na całym świecie. UNESCO zadeklarowało, że ten dzień ma "dać nowy impuls, aby docenić oraz poprzeć krajowe, regionalne i międzynarodowe ruchy poetyckie". Dlatego też biblioteka szkolna zaprosiła uczniów do udziału w zabawie czytelniczej:"Zgadnij, kto jest autorem wiersza ?". Okazało się, że nasi uczniowie chętnie i bardzo zaangażowanie podeszli do zadania. Tym sposobem zaprzeczyliśmy słowom poetki, że "niektórzy lubią poezję". W siódemce wszyscy lubią poezję od małych po dużych, co było widać po prawidłowych odpowiedziach i wspólnej zabawie i "wielkie to szczęście".

"...Radość pisania.
Możliwość utrwalania...".

zobacz więcej

Dzień wiosny

Powitaliśmy wiosnę. Przekazaliśmy władzę. W tym roku postawiliśmy na ekologię.

zobacz więcej

Czytanie bajek w Przedszkolu nr 11

W środę 20 marca mieliśmy przyjemność spotkać się z dziećmi z Przedszkola nr 11. Julka Kobojek i Julka Janiak z klasy trzeciej gimnazjum przeczytały przedszkolakom bajki o Królewnie Śnieżce oraz Smoku Wawelskim po polsku i angielsku. Dziękujemy za mile spędzony czas.

zobacz więcej

Lekcja biblioteczna kl. I a

Lekcja biblioteczna 1a w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia "Siódemka" w Koninie. Czytaliśmy bajki, rozwiązywaliśmy zagadki i łamigłówki, wykonaliśmy magiczne różdżki, a przede wszystkim świetnie się bawiliśmy! Dziękujemy za wspaniałe przyjęcie naszej grupy.

zobacz więcej

Drzwi Otwarte - 22 marca 2019r.

zobacz więcej

XV Powiatowy Turniej Ortograficzny klas gimnazjalnych

6 marca 2019 r. odbył się XV Powiatowy Turniej Orograficzny klas gimnazjalnych oraz klas siódmych i ósmych szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali:

Laura Kobojek z klasy III c ( opiekun pani Krystyna Pawłowska) oraz Dominik Rusin z klasy III b ( opiekun pani Anna Zalewska). Wyróżnienie w konkursie otrzymał Dominik Rusin. Gratulacje dla ucznia i opiekuna.

zobacz więcej

Klub Odkrywcy

Każdy odkrywca musi być dobrym detektywem, który poszukuje odpowiedzi na różne pytania. Dziś na zajęciach Klubu odkrywcy dowiedzieliśmy się czym jest szyfr Cezara, rozszyfrowaliśmy tajemnicze wiadomości, a na koniec sami je wykonaliśmy za pomocą soku z cytryny. 

zobacz więcej