Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności Maj 2019

Konkurs międzyszkolny czytelniczy - saga "Wiedźmin"

 

"Jeśli cel przyświeca, sposób musi się znaleźć"
Konkurs międzyszkolny czytelniczy - saga "Wiedźmin" Andrzeja Sapkowskiego.

W międzyszkolnym konkursie czytelniczym ze znajomości sagi "Wiedźmin" Andrzeja Sapkowskiego I miejsce zdobył Dawid Kościelny, uczeń gimnazjum z klasy III a. W etapie szkolnym, który odbył się w bibliotece szkolnej 5 kwietnia 2019 r. wzięło udział 6 uczniów. Etap II (online) odbył się 21 maja 2019 r. Organizatorem konkursu była biblioteka ZSGE w Koninie - pani Ewa Lesień oraz biblioteka Szkoły Podstawowej nr 7 - pani Krystyna Pawłowska. Patronat nad konkursem objęło Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich. Bardzo dziękujemy za współpracę. Gratulujemy nauczycielom i uczniowi.

zobacz więcej

Spotkanie w sprawie Planu Daltońskiego

Szanowni Państwo,
Informujemy, że w związku z tym, że Polskie Stowarzyszenie Dalton, obejmuje patronatem, w roku szkolnym 2019/2020 klasę pierwszą w Szkole Podstawowej nr 7 w Koninie, pragniemy serdecznie zaprosić na spotkanie w dniu 06 czerwca 2019 r. o godz.18.00 wszystkich zainteresowanych rodziców.
Na  spotkaniu zostaną przedstawione niezbędne informacje dotyczące realizacji elementów Planu Daltońskiego.

zobacz więcej

Konkurs Pięknego Czytania

24 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 11 w Koninie odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania "Czytaj z radością, słuchaj z przyjemnością", na którym uczennica z klasy IV a Laura Wieczyńska zajęła II miejsce. Opiekunem Laury była pani Anna Zalewska. Gratulacje!!!

zobacz więcej

"Żywe obrazy"

17 maja odbył się pokaz - Żywych obrazów - przygotowany przez uczniów klas trzecich gimnazjum. W wyniku głosowania całej społeczności szkolnej I miejsce zajął obraz przygotowany przez klasę III a, II miejsce obraz klasy III c, a III miejsce obraz klasy III b. Gratulujemy i dziękujemy za wspaniałe przeżycie artystyczne.

zobacz więcej

Spotkanie z pisarkami

Uczniwie klas III gimnazjum uczetniczyli w spotkaniu z pisarką Barbarą Kosmowską i Joanną Papuzińską. Promocja książki "Na służbie u Kopciuszka" - biografia i twórczość Zofii Urbanowskiej.

zobacz więcej

"Nie wyrzucaj - wykorzystaj"

Jak segregować odpady i jak dbać o srodowisko? - to temat dzisiejszych zajęć Klubu Młodego Odkrywcy. Stwierdzenie "Nie wyrzucaj-wykorzystaj" przyświecał dziś młodym odkrywcom w tworzeniu własnych produktów recyklingowych.

zobacz więcej

Podwójne III miejsce w plażowej piłce siatkowej

W rywalizacji konińskich szkół w Plażowej PIłce Siatkowej, zarówno dziewczęta, jak i chłopcy uplasowali się na III miejscu. Turniej dziewcząt odbył się 8 maja, naszą szkołę reprezentowały: Karolina Izydorczyk, Paula Krawczyńska oraz Natalia Sroczyńska. Natomiast 10 maja drużyna w składzie: Piotr Fiałkowski i Kamil Kwiatkowski reprezntowała "Siódemkę" w turnieju chłopców. Opiekunem obu turniejów był p. Sebastian Żerkowski.

zobacz więcej

Elementy Planu Daltońskiego

Miło man poinformować, że od września 2019 roku Polskie Stowarzyszenie Dalton obejmie patronatem jedną z klas pierwszych w SIÓDEMCE
Klasa ta będzie wdrażała, w ramach innowacji pedagogicznej, elementy Planu Daltońskiego.

zobacz więcej