Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności Czerwiec 2019

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Zaparaszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019:

  • wtorek (18 czerwca 2019r.) godz. 17.00 uczniowie klas gimnazjalnych
  • środa (19 czerwca 2019r.)godz. 9.00 - uczniowie klas I-IV

zobacz więcej

"Ratujemy i uczymy ratować"

W maju w naszej szkole odbyły się zajęcia w ramach programu edukacyjnego "Ratujemy i uczymy ratować".  W zajęciach brali udział uczniowie z klas 1, 2 i 4. Nasi uczniowie poznali elementy pierwszej pomocy. Zajęcia obejmowały następujące treści:

  1. Bezpieczeństwo- omówienie najważniejszych zasad związanych z ratowaniem życia osoby poszkodowanej bez narażania siebie i innych na niebezpieczeństwo.
  2. Sprawdzanie przytomności i wezwanie pomocy- wyrabianie nawyku dzwonienia pod numery alarmowe zawsze przy osobie nieprzytomnej.
  3. Pozycja boczna- uświadomienie uczniom kiedy należy stosować pozycję boczną.
  4. Resuscytacja krążeniowo- oddechowa- oswojenie się z czynnościami ratującymi życie, poprzez wyrabianie właściwych nawyków. Wszystko przeprowadzone zostało w ramach zajęć praktycznych.  Zajęcia prowadzili Pani Agnieszka Parus-Włodarczyk, Pani Joanna Stawowa- Sternad oraz Pan Sebastian Żerkowski.

zobacz więcej

ANONIMOWA SKRZYNKA NA SYGNAŁY

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

Zgodnie z pismem MEN z dnia 11 maja 2019 roku (DWKI.WPB.5012.25.2019.BK), w trosce o bezpieczeństwo uczniów, mając na uwadze szereg niepokojących wydarzeń, które w ostatnim czasie stanowiły bezpośrednie zagrożenie życia i bezpieczeństwa uczniów, pojawiła się w korytarzu Szkoły Podstawowej nr 7 w Koninie „Anonimowa Skrzynka na Sygnały” .

  

PROCEDURA FUNKCJONOWANIA

ANONIMOWEJ SKRZYNKI NA SYGNAŁY

 

 1. Anonimowa skrzynka na sygnały ma za zadanie umożliwić rodzicom i uczniom sygnalizowanie zagrożeń i nieprawidłowości występujących bądź mogących wystąpić w Szkole Podstawowej nr 7 w Koninie w celu zwiększenia bezpieczeństwa.

2. Anonimowa skrzynka na sygnały znajduje się w korytarzu Szkoły  na ścianie obok magazynu gospodarczego nr 12.

3. Anonimowa skrzynka nie służy  do składania skarg i zażaleń.

4. Skrzynka będzie otwierana codziennie o godz. 12.00 w celu zapoznania się
z jej zawartością przez pedagoga szkolnego, a w razie jego nieobecności  innego pracownika wyznaczonego przez Dyrektora  Szkoły Podstawowej nr 7 w Koninie.

5. Treść sygnałów będzie spisana w rejestrze anonimowej skrzynki na sygnały
i będzie przechowywana przez okres jednego roku szkolnego.

6. Z treścią sygnałów zostaje zapoznany Dyrektor, który podejmuje decyzję mającą na celu rozwiązanie zasygnalizowanych problemów.

zobacz więcej