Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności Październik 2019

Ślubowanie "pierwszaków"

28 października pierwszoklasiści spotkali się na szkolnym korytarzu, aby złożyć ślubowanie i stać się pełnoprawnymi członkami naszej SIÓDEMKOWEJ społeczności. Niewiele brakowało, aby do pasowania na ucznia w ogóle nie doszło. W trakcie części artystycznej Baba Jaga porwała Dyrektora i postanowiła oddać go smokowi żarłokowi w darze. Pierwszoklasiści stanęli na wysokości zadania i, rozwiązując zadania Baby Jagi, uratowali pana Dyrektora.
Dzieci ślubowały być dobrymi uczniami, szanować swoich kolegów, rodziców i nauczycieli. Ślubowali również Rodzice. Przyrzekli kochać, wspierać i słuchać uważnie, co pociechy do nich mówią.
Po części oficjalnej nadszedł czas na Bal Pierwszoklasisty. Był słodki poczęstunek oraz wspaniała zabawa w rytmie muzyki.

zobacz więcej

Spotkanie CIKLO

Uczniowie klas trzecich i piątej wzięli udział w akcji organizowanej przez CIKLO, PTTK i WORD w Koninie. Spotkanie dotyczyło promocji zdrowia, turystyki rowerowej i bezpieczeństwa na drodze.

zobacz więcej

Płatności za obiady - listopad

Wpłaty za obiady za miesiąc listopad można dokonywać:

  • osobiście, gotówkowo w dniach 4-5 listopada 2019r. w godzinach 8.00 - 13.30.
  • na konto 38 1560 0013 2015 2806 7076 0001. W tytule wpisać należy: imię i nazwisko ucznia, klasa, miesiąc, za który dokonywana jest płatność. Wpłaty na konto można dokonywać do 10-tego dnia miesiąca.

Odpłatność za obiady za miesiąc listopad 2019r. wynosi 66,50 zł. Informujemy, iż wpłaty dokonane po 10.10.2019r. będą miały naliczone odsetki ustawowe za nieterminowe wpłaty.

zobacz więcej

#SzkołaPamięta

Społeczność SIÓDEMKI włączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej- #SzkołaPamięta. Uczniowie, pod opieką wychowawców, wybrali się na okoliczne cmentarze, odwiedzili, uporządkowali groby i zapalił znicze. Uczniowie klasy 5 przygotowali okolicznościową gazetkę poświęconą zmarłym mieszkancom Konina i pracownikom szkoły.

zobacz więcej

Konkurs recytatorski

W piątek (25.10.2019 r.) uczennice naszej szkoły po raz pierwszy wzięły udział w konkursie recytatorskim. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

zobacz więcej

Tysiąc powodów by czytać - Akcja Empik

Kochani, pomóżcie naszej szkolnej bibliotece wygrać 1000 książek w konkursie Empiku. Zostaliśmy zakwalifikowani do konkursu "Tysiąc powodów by czytać".

Od 24 października  2019 r. trwa głosowanie!!!

Jak głosować:
1. Zaloguj się lub zarejestruj w programie Mój Empik
2. Wybierz szkołę, na którą chcesz głosować. OCZYWIŚCIE NASZĄ !!!
3. Głosuj za pośrednictwem aplikacji mobilnej Empik
4. Głosuj codziennie od 24.10 do 28.11. 2019 r. !!!!!
5. Alert w aplikacji przypomni Ci o głosowaniu.

BARDZO LICZYMY na WAS !!!

zobacz więcej

Klasa II a w Nadleśnictwie Grodziec

Wyprawa 2a do Nadleśnictwa w Grodźcu. Wiele przygód za nami: lekcja w Izbie Edukacyjnej, zajęcia w terenie, piesza wycieczka z leśnymi skarbami , wejście na platformę widokową oraz ognisko wypełnione wspaniałym humorem i śpiewem. Spotkanie mogłyby trwać do wieczora. Podczas pobytu w OEL korzystaliśmy z gier edukacyjnych, tablic tematycznych, zagrody wolnościowej z leśnymi zwierzętami, zapoznaliśmy się z modelem Kopalni Węgla Brunatnego i Elektrowni, szukiwaliśmy grzybow, a przy tym mieliśmy czas na wspólną zabawę.

zobacz więcej

Moc Poszukiwaczy Rozwiązań

Uczniowie klas 1a i 1 b zdobyli Moc Poszukiwaczy Rozwiązań - wzięły udział w zajęciach z Mini Mediacji i poszukiwań rozwiązań w duchu Porozumienia bez Przemocy prowadzonych przez Kamilę Jakimowicz - mediatorkę dzieciecą, właścicielkę Przedszkola Daltońskiego Akademia Junior w Koninie.

zobacz więcej

Mistrzostwach Miasta Konina w Szachach Drużynowych

W sobotę 19 października 2019 r. drużyna uczniów naszej szkoły w składzie: Gabrysia Wolska, Antek Kawka, Grzegorz Bagrowski i Fabian Domański, wzięła udział w Mistrzostwach Miasta Konina w Szachach Drużynowych.

zobacz więcej

Las w szkle

Za nami kolejne spotkanie z rodzicami i dziećmi klasy 2a. Tworzyliśmy kompozycje "Las w szkle". Wszystkiemu towarzyszyła przemiła atmosfera.

zobacz więcej