Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności Listopad 2019

Drzwi otwarte

29 listopada odbyły się Andrzejkowe Drzwi Otwarte. Mała gelria zdjęć z tego przedsięwzięcia

zobacz więcej

Płatności za obiady - grudzień

Wpłaty za obiady za miesiąc grudzień można dokonywać:

  • osobiście, gotówkowo do dnia 5 grudnia 2019r. w godzinach 8.00 - 13.30.
  • na konto 38 1560 0013 2015 2806 7076 0001. W tytule wpisać należy: imię i nazwisko ucznia, klasa, miesiąc, za który dokonywana jest płatność. Wpłaty na konto można dokonywać do 10-tego dnia miesiąca.

Odpłatność za obiady za miesiąc grudzień 2019r. wynosi 52,50 zł. Informujemy, iż wpłaty dokonane po 10.12.2019r. będą miały naliczone odsetki ustawowe za nieterminowe wpłaty.

zobacz więcej

Andrzejkowe Drzwi Otwarte

Szkoła Małego Inżyniera - głosowanie

Staramy się, aby nasi uczniowie byli ciekawi świata, aktywni umysłowo i chcieli pogłębiać swoją wiedzą.

Jesteśmy pewni, że jednym ze sposobów przygotowania ucznia do dorosłego życia jest przekazanie im wiedzy i zmotywowanie do działań poprzez wykorzystanie ciekawych, a przede wszystkim nowoczesnych metod nauczania.

Wiemy, że zarażenie młodych ludzi pasją do robotyki, kreatywności oraz zaangażowania w rozwiązywanie problemów zaprocentuje w przyszłości. Dlatego chcemy zacząć jak najwcześniej naszą przygodę z naukami ścisłymi, robotyką i programowaniem, aby każdy uczeń stał się kiedyś inżynierem swojej przyszłości.

Uważamy, że udział w programie Szkoła Młodego Inżyniera będzie doskonałym wsparciem dla naszych działań.

Oddaj głos na "Siódemkę"

https://www.szkolamalegoinzyniera.pl/zaglosuj-na-szkole#school-782

zobacz więcej

Akcja czytelnicza "Głośne Czytanie ze Słodziakami" czyli pokochajmy czytanie.

Klasy I a, I b, I c, I d do 15 listopada 2019 r. brały udział w akcji czytelniczej "Głośne Czytanie ze Słodziakami". Uczniowie ćwiczyli pamięć i koncentrację, pobudzali wyobraźnię. Klasa I a stworzyła dekorację klasy, która nawiązywała do Magicznego Drzewa z Gangu Słodziaków i przesłała relacje z obchodów konkursu "Szkolne Przygody Słodziaków" edycja 2019. Teraz pozostało tylko oczekiwanie na wyniki. Wszystkie klasy w nagrodę za piękne, głośne czytanie otrzymały zakładki i książkę "Gang Słodziaków".

zobacz więcej

"Go blue" - Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w Szkole Podstawowej nr 7

zobacz więcej

Silence, on lit

Od wczoraj na społeczność bierze ucział w akcji "Silence, on lit! Cisza, czytamy!". Cisza trwa 15 minut, a my czytamy ulubione książki. Akcja potrwa 20 grudnia 2019r.

zobacz więcej

"Otwórz oczy"

14 listopada 2019 r. klasy I a, I b, I c, I d oraz II b rozpoczęły udział w Konińskiej Akademii Filmowej "Otwórz oczy" i obejrzały film "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai: Pierwsza tajemnica". Wraz z bohaterami przenieśli się do szkoły w Valleby, gdzie przed rozpoczęciem ważnego konkursu znika cenna nagroda. Młodzi detektywi dostają pierwsze poważne zlecenie. Ich zadaniem jest odszukanie starożytnej księgi, w której spisano zasady rozwiązywania sporów. Od początku zaangażowani w sprawę mali detektywi podejmują wyzwanie odnalezienia zguby. Czy dzieci doszły po nitce do kłębka do finału sprawy i jak w rozwiązywaniu zagadki pomoże biała gołębica nasi uczniowie śledzili z zapartym tchem. Warto sobie pomagać. Ideą przewodnia filmu było: Jesteśmy różni, ale możemy się z sobą przyjaźnić.

zobacz więcej

„Świat robotów - nauka programowania"

W dniu 14 listopada 2019r. grupa uczniów z klasy V wzięła udział w w warsztatach „Świat robotów - nauka programowania", które odbyły się przy auli PWSZ. Organizatorem akcji było Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu.  Podczas warsztatów uczestnicy poznali ciekawe środowiska programowania robotów, z którymi zapoznali ich eksperci z Fundacji Rozwoju Edukacji. Uczniowie rywalizowali także zadaniach z wykorzystaniem Interaktywnego robota Photona i specjalnej aplikacji mobilnej. Ponadto dowiedzieliśmy się o bogatej ofercie programu Erasmus+.

zobacz więcej

Międzynarodowy Dzień Relacji

zobacz więcej