Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności Grudzień 2019

Wigilia w "Siódemce"

Współna szkolna wigila miała miejsce w piątek 20 grudnia 2019r.

zobacz więcej

Świąteczne życzenia

zobacz więcej

Wycieczka do Kołacinka

Uczniowie klas pierwszych odwiedzili krainę św. Mikołaja w Kołacinku. Śnieżynki prowadziły nas bajkową ścieżką. Odwiedzaliśmy domy różnych postaci z bajek, zwiedzaliśmy dom Dziadka Mroza i św. Mikołaja. W sali Tronowej, ze św. Mikołajem, śpiewaliśmy kolędy, wręczyliśmy mu listy i otrzymaliśmy drobne upominki. Później każdy z nas spisał swoje "grzeszki" i zmielił je w młynie do mielenia złych uczynków. Po wspólnej zabawie, na placu zabaw, szczęśliwie wróciliśmy do domu.

zobacz więcej

Świąteczne Zwyczaje w Wielkopolsce

"To właśnie tego wieczoru,
gdy wiatr zimnym śniegiem dmucha
w serca złamane i smutne
cicha wstępuje otucha"...


3 i 10 grudnia 2019 roku odbyły się w naszej szkole warsztaty Świąteczne Zwyczaje w Wielkopolsce organizowane przez Bibliotekę Pedagogiczną w Koninie. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, z której dowiedzieli się o symbolach Bożego Narodzenia: podłaźniczce, strojeniu choinki, wigilii z ukazaniem pierwszej gwiazdki, dzieleniu się opłatkiem, wielkopolskich potrawach wigilijnych, przynoszeniu prezentów przez Gwiazdora, Herodach czy wielkopolskich kolędnikach. Własnoręcznie wykonali wielobarwną podłaźniczkę, kartki świąteczne oraz witraże, które na pewno przyozdobiły świątecznie domy.

zobacz więcej

Mamo, tato...

Kolejne spotkanie klasy 1 c w ramach innowacji "Mamo, tato pobaw się ze mną" za nami. Nawiązaliśmy dziś do listopadowego dnia relacji, mówiliśmy o tym jak ważna w życiu jest komunikacja, sprawdziliśmy czy mamy w grupie wspólne zainteresowania i pasje. W 5 minutowej rundzie staraliśmy się każdemu uczestnikowi zajęć napisać na plecach coś miłego. Przyjemnie było przeczytać jak widzą nas inni. Na koniec w prawdziwie rodzinnej atmosferze przygotowywaliśmy ozdoby i kartki świąteczne.
Jedyne i niepowtarzalne skrzaty świąteczne, dostępne od 12 grudnia na kiermaszu, są efektem pracy naszych rąk.

zobacz więcej

"Podaruj wiersz"

"Myśli chodzą po głowie
mówi wyrażenie potoczne..."

Od 9 października do 30 listopada 2019 roku trwała w naszej szkole ogólnopolska akcja społeczna "Podaruj wiersz". Akcję rozpoczęliśmy w Międzynarodowy Dzień Pisania Listów, który w tym roku przypadał 9 października. Organizatorem idei była Fundacja im. Zbigniewa Herberta wraz z Biblioteką Narodową w Warszawie. Inspiracją dla akcji był Zbigniew Herbert, który pisał listy-wiersze do przyjaciół, do ważnych dla niego artystów, do osób, które cenił ( niektóre z tych listów znalazły się następnie w książkach poety). Zaproszenie do odręcznego przepisywania wybranego przez siebie wiersza ( nie musiał to być wiersz Zbigniewa Herberta) na specjalnej papeterii z rysunkami Zbigniewa Herberta i ofiarowania go w formie listu przyjęli uczniowie i ich rodzice. Listy podarowane były komuś, o kim się myśli, koleżankom, kolegom, rodzicom, dziadkom. Ten prosty, ludzki gest - jak wyciągnięcie do kogoś ręki, jak podanie dłoni okazał się miłym podarunkiem. Słowo wiersza, słowo niosące sens i nadzieję to wzruszający moment. Podarowanie listu - wiersza to "magia", która "kwitnie jak nigdy".

zobacz więcej

Majsterkowanie w Castoramie

Warsztaty uczniów klasy 2c w Castoramie czyli Majsterkowo z Panem Tomkiem i Panią Jolą. Dziękujemy. Było wspaniale.

zobacz więcej

Akademia filmowa

2 grudnia 2019r. był dniem, w którym uczniowie naszej szkoły wybrali się do kina w ramach Akademii Filmowej na seans pt. "Poczta Świętego Mikołaja".

zobacz więcej

"Siódemka" zbiera żywność

W  dniach 29-30 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zbiórce żywności. Wolontariusze pełnili dyżur w markecie Lidl i zebrali w sumie 821 kg żywności.

zobacz więcej