Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności Styczeń 2020

FERYJNY TURNIEJ SZACHOWY

W poniedziałek  27 stycznia w SIÓDEMCE  odbył się Feryjny Turniej Szachowy, zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 7 oraz Uczniowski Klub Sportowy „SMECZ” Konin. W szachowych zmaganiach wzięło udział 24 zawodników. Naszą szkołę reprezentowali Antoni Kawka, Grzegorz Bagrowski, Jakub Śmigielski, Franciszek Majcher, Jakub Gigiel, Ksawery Bill, Kacper Konieczyński, Wiktor Wawrzyniak oraz Mateusz Ołtuszyk.

Drugie miejsce w turnieju zajął uczeń Antoni Kawka! Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

zobacz więcej

Defibrylator w SIÓDEMCE!

Nasza szkoła, dzięki zebranym funduszom, zakupiła nowy sprzęt medyczny - defibrylator LIFEPAK CR Plus. Urządzenie AED oprócz standardowego wyposażenia posiada również tryb pediatryczny, czyli jest przeznaczony do ratowania życia dzieciom. Jest to sprzęt, który w przypadku nagłego zatrzymania akcji serca, za pomocą poleceń głosowych, poprowadzi osobę udzielającą pomocy przez procedurę ratującą życie ludzkie.

Pomysłodawcą zakupu defibrylatora był dyrektor szkoły Pan Paweł Kawka. Do akcji włączyli się rodzice, uczniowie oraz pracownicy. Zbiórka pieniędzy odbywała się podczas I Festiwalu Żarła Wielkopolskiego oraz kiermaszu bożonarodzeniowego zorganizowanego przy współpracy całej społeczności szkoły. Na zakup nowego, tak ważnego sprzętu, sprzedawano cegiełki oraz przekazano dochód ze sprzedaży koszulek z logo szkoły.

Pracownicy SIÓDEMKI odbyli cykl szkoleń, w czasie których, pod okiem Roberta Bieleckiego, ratownika medycznego i neurodydaktyka, zapoznali się z obsługą urządzenia i ćwiczyli korzystanie z niego.

W najbliższym czasie mamy w planach przyłączyć się do Konińskiej Sieci AED.

 

zobacz więcej

Prace klasy II "b"

Uczniowie klasy 2b z Elegancikiem - bohaterem "Zaczarowanej zagrody".

zobacz więcej

Dzień Babci i Dziadka

Społeczność "Siódemki" gotowa do dzisiejszego święta! Kochane Babcie i Kochani Dziadkowie życzymy Wam wielu lat w zdrowiu i szczęściu.

zobacz więcej

Akademia filmowa

Dziś wzięliśmy udział w Konińskiej Akademii Filmowej.. Rozmawialiśmy o obietnicach i dotrzymywaniu słowa.
Z okazji Dnia Babci nagraliśmy filmik i złożyliśmy życzenia. Na koniec obejrzeliśmy film pt. "Magiczny dywan".

zobacz więcej

Zebranie z rodzicami

Uprzejmie informujemy, że wywiadówka śródroczna odbędzie się w czwartek 23 stycznia 2020r. o godz. 18.00.

Zapraszamy wszystkich rodziców i opiekunów.

zobacz więcej