Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności Luty 2020

LEGO MINDSTORMS EV3 jest u nas!

Pamiętacie jak w listopadzie braliśmy udział w programie Szkoła Młodego Inżyniera?
Wszyscy wspaniale głosowaliśmy, ale ponieważ jesteśmy małą szkołą nie uzyskaliśmy wymaganej liczby punktów.
Ale znaleźli się Rodzice, którzy podjęli działania i …. MAMY JE! Zestaw klocków LEGO MINDSTORMS EV3 jest już w SIÓDEMCE. Nauczyciele odbyli specjalistyczne szkolenie i zaczynamy …, aby zajęcia naszych uczniów były jeszcze ciekawsze, jeszcze bardziej kreatywne, rozwojowe i pełne zabawy.
Dziękujemy Państwu Agnieszce i Wojciechowi Majcherom, firmom WM service-Projekt, Frantoni Konsulting, Stalco Sp. zo.o. S.K.A., Agencja Ochrony Magnum s.j. – Grabowscy, Akademia Reissa, Jupro-Taim Electric Sp. z o.o., Solar Plus Sp. z o.o.

zobacz więcej

EkoMisja czas start!

EkoMisja czas start! W czwartek 27 lutego 2020 r. uczniowie klas 3b, 2a, 2c i 1b spotkały się z Dyrektorem Konińskiego Banku Żywności - panią Joanną Piekarczyk, aby dowiedzieć się jak możemy nie marnować wody, energii i żywności. Spotkanie to inicjuje pracę nad projektem edukacyjno-ekologicznym EKO-Misja- nie marnuję!

zobacz więcej

II "c" w Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej

W piątek uczniowie klasy 2c odwiedzili Powiatową Stacje Sanitarno - Epidemiologiczną. Zajęcia zaczęli warsztatami na temat dbania o zdrowie. Następnie zwiedzili pracownię mikrobiologii, poznali aparaturę specjalną, a nawet dokonali posiewu wody. To był wspaniały dzień!

zobacz więcej

Co takiego w Bibliotece?

Uczniowie klasy 2b przeprowadzili dzisiaj wywiad z panią Krystyną, która opowiedziała na czym polega praca bibliotekarza, jak ważne jest czytanie książek  oraz zaprosiła wszystkich do naszej szkolnej biblioteki.

Dziękujemy

zobacz więcej

"Tłusty czwartek" u nas...

Tradycje "Tłustego czwartku" nasz szkoła podtrzymywała na różne sposoby. Pączki były nie tylko jedzone...

zobacz więcej

Lutowa Akademia Filmowa

W ramach Akademii Filmowej poruszaliśmy trudny temat odrzucenia przez grupę. Dyskutowaliśmy o tym czym jest tolerancja. Na koniec obejrzeliśmy film "Były sobie człowieki".

zobacz więcej

Wizyta Gabrysi

Przed feriami gościliśmy w szkolę wyjątkową osobę – Gabrysię.
Wszyscy uczniowie i pracownicy SIÓDEMKI znają dziewczynkę, ponieważ od kilku lat zbieramy plastikowe nakrętki od butelek i w ten sposób wspieramy jej rehabilitację.
Jednak dopiero teraz mogliśmy poznać ją osobiście. Dzięki pozyskanym środkom finansowym wybudowaliśmy pochylnię dla wózków i przyjazd Gabrysi stał się nareszcie możliwym.
Dziewczynka i jej mama spotkały się w świetlicy z uczniami klas II, III i V. Wspólnie czytaliśmy baśnie Andersena, Ewy Mirkowskiej oraz bajkę o pociągu. Następnie dyrektor szkoły oprowadził Panie po salach i gabinetach SIÓDEMKI.
Spotkanie było wspaniałą lekcją integracji i tolerancji. Czekamy na następne spotkanie.

zobacz więcej

„Kiedy Babcia i Dziadziuś byli mali…”

W piątek przed feriami korytarz SIÓDEMKI zapełnił się niezwykłymi gośćmi. Uczniowie klasy 1 c zaprosili swoje Babcie i Dziadków, aby przypomnieć im jak to było „Kiedy Babcia i Dziadziuś byli mali…”. Dzieci wcielały się w role seniorów rodu w różnych etapach ich życia. Uśmiechom i wzruszeniom nie było końca… Dziadkowie, wyposażeni w mini śpiewniki, uświetnili przedstawienie wnucząt pięknym śpiewem piosenek znanym im z młodości. Po występie dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane upominki i nadszedł czas na wspólną zabawę, pląsy i konkursy. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

zobacz więcej