Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności Październik 2021

Tydzień Praw Dziecka w SIÓDEMCE

Od 18 do 22 października 2021 roku w ramach akcji - Konin. Razem na rzecz Dzieci – trwał Tydzień Praw Dziecka.

zobacz więcej

Więcej niż lekcja, więcej niż kino...

W października SIÓDEMKA przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.

zobacz więcej

Młodzi Poeci SIÓDEMKI

Poezja to sztuka, talent....ogromna moc słowa. W naszej szkole nie brakuje poetyckich talentów, co udowodnili Laureaci szkolnego konkursu poetyckiego pt. "Moja Nauczycielka-Mój Nauczyciel". To duma i radość. Gratulujemy Wam! Mamy nadzieję i czekamy na kolejne, piękne wiersze. Trzymamy kciuki i wierzymy, że będziecie dbać o Wasz wyjątkowy talent - dar. Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród przez Dyrektora SIÓDEMKI - Pawła Kawkę odbyło się w dniu 27 października. 

zobacz więcej

Ślubowanie

13 października do grona uczniów SIÓDEMKI przyjętych zostało siedemdziesięciu pięciu pierwszaków. 

 

zobacz więcej

Europejski Dzień Języków Obcych w Siódemce

W środę 6 października odbyło się przedstawienie z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. Uczniowie klas 3b, 3c, 4b, 4c i 5a wcielili się w role europejskich dzieci podróżujących z Panią Europą, w której postać wcieliła się pani Agnieszka Parus-Włodarczyk.

zobacz więcej

Czytanie to najlepszy sposób uczenia się

Czytanie na głos jest bardzo ważne - poprawia samopoczucie, rozwija wyobraźnię, wspomaga koncentrację, pogłębia wiedzę, zwiększa zasób słów, ćwiczy myślenie analityczne, poprawia pamięć.Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania 5 października 2021 r. odbył się Szkolny Konkurs Głośnego Czytania dla uczniów klas II, III, III, IV, V.

zobacz więcej

Wakacyjne mobilności edukacyjne, czyli szkolenia kadry Siódemki!

Podczas tegorocznych wakacji  grupa pracowników  naszej szkoły wzięła udział w zagranicznych szkoleniach,  gdzie w szkołach Executive Training Institute i Easy School of Language na słonecznej Malcie oraz w Europass Teacher Academy w zabytkowej Florencji doskonalili swoje umiejętności językowe, posługiwanie się  technologiami komputerowymi, poznawali innowacyjne metody rozwijające kreatywność uczniów, strategie współpracy oraz metody kształcenia przedmiotowo - językowego. 

Mobilności edukacyjne są elementem realizowanego w naszej szkole projektu „W drodze ku nowoczesnej edukacji” w ramach programu Erasmus +. 

zobacz więcej