Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności Listopad 2021

AkcJA RelacJA z Liskiem Ibiskiem w 1a

22 listopada odbyło się spotkanie integracyjne rodziców-uczniów-wychowawcy klasy 1a. Podczas spotkania towarzyszył Lisek Ibisek z pięknym przekazem: KAŻDY Z NAS JEST WYJĄTKOWY. Uczestnicy spotkania zbudowali Nić Realcji, poznali swoje SuperMoce, które zostały umieszczone na drzwiach klasy. Podsumowaniem zajęć było wspólne wykonanie obrazów Liska Ibiska. Dziękujemy za cudownie spędzony czas.

zobacz więcej

Aktywna przerwa w SIÓDEMCE

We wtorek 16 listopada w SIÓDEMCE odbyła się kolejna AKTYWNA PRZERWA. Działo się wiele! Ideą, która przyświeca tej formie przerw jest... ruch fizyczny. Po długim czasie pandemii i siedzenia przed ekranami monitorów, każdy z Nas potrzebuje sporej dawki pozytywnej energii i ruchu. To okazja do wspólnych ćwiczeń i aktywności. Razem można więcej, wspólnie jest łatwiej, a motywacja zdecydowanie rośnie. Kolejne wspólne przerwy czekają...a my czekamy na nie. Jesteście gotowi? Jeśli tak, trenujcie już dziś....z kolegą, koleżanką, z mamą czy tatą... a nawet sami! Dziękujemy Zosi i Zuzi z 7a oraz Agacie i Łucji z 2a za poprowadzenie akcji!

zobacz więcej

11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości

11 Listopada to dobry czas, aby przypomnieć Nam wszystki czym jest wolność, patriotyzm, ojczyzna i niepodległość. 

zobacz więcej

Nagrody SIÓDEMKI w 22. Wielkopolski Konkurs na Monodram „Młodzi Koryfeusze”

W piątek 5 listopada 2021 roku, w kinie Zachęta w Kleczewie, po obejrzeniu 21 monodramów, komisja artystyczna w składzie Kama Kowalewska-Kulawinek  aktorka Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu Katarzyna Pawłowska – aktorka Teatru Porywacze Ciał z Poznania oraz Krystian Weber – muzyk z Centrum Kultury i Sztuki w Koninie przyznała nagrody. 

Organizatorem konkursu jest Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.

W kategoriach I. i II. nagrody otrzymały Joanna Kowalska – uczennica klasy III c oraz Magdalena Szymańska – uczennica klasy IVc. Dziewczyny zaprezentowały kompilacje tekstów Jana Brzechwy oraz Danuty Wawiłow.  

Młodym artystkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

zobacz więcej

Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego

Serdecznie gratulujemy!

zobacz więcej

XL Jesienne Spotkania Recytatorów

To był piękny dzień, 22 października drogę do Młodzieżowego Domu Kultury naszym młodym adeptkom sztuki recytatorskiej umilały liście połyskujące w rannych promykach jesiennego słońca. W sali widowiskowej dziewczęta, czekając na prezentacje utworów lirycznych, wsłuchiwały się w nastrojowe melodie. W końcu wybrzmiały na scenie słowa w strofy zaklęte. Recytatorzy starali się przekazać widzom pewne prawdy, wzruszyć i rozbawić publiczność. To była prawdziwa uczta dla zmysłów. Madzia, Nadia i Olga oczarowały jurorów.

Zdobyły, nie tylko sympatię widzów i zostały nagrodzone brawami, ale oczarowały również jurorów i otrzymały: Magdalena Szymańska kl. IV c – II miejsce, Olga Powietrzyńska kl. IV b – IV miejsce, Nadia Kaczmarek kl. IV a – VI miejsce. Dziewczętom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Duma nas rozpiera! Wszystkich zachęcamy do takich artystycznych aktywności.

zobacz więcej