Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności Kwiecień 2022

Konkurs recytatorski "Oswajanie Słów"

Konkurs recytatorski "Oswajanie słów" - uczestnicy

22 kwietnia 2022 r. odbył się w MDK konkurs recytatorski "Oswajanie Słów". Naszą szkołę reprezentowała szczęśliwa siódemka: Hanna Konstanciak z klasy III c, Joanna Kowalska z klasy III c, Łucja Szymczak z klasy II a, Laura Walczak z klasy III c, Szymon Wysokowicz z klasy II c, Olga Powietrzyńska z klasy IV b, Magdalena Szymańska z klasy IV c. Nasi reprezentanci recytowali wiersze Ewy Mleko, Jana Brzechwy, Marii Konopnickiej, Aleksandra Fredro, Danuty Wawiłow, Wandy Chotomskiej, Marii Terlikowskiej. Cała grupa odważnie się prezentowała na scenie i "oswajała słowa" w prezentowanych wierszach.
Tytuły Laureatów i nagrody uzyskały w kategorii klas I-III: Joanna Kowalska z klasy III c, w kategorii klas IV - VI: Olga Powietrzyńska z klasy IV b oraz Magdalena Szymańska z klasy IV c. Wielkie brawa! Wszystkim recytatorom życzymy coraz większego "oswajania słów" i przenoszenia się w świat zaczarowanych słów wiersz, książek.

zobacz więcej

Siódemka zaświeciła się na niebiesko

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, dlatego w piątek przyszliśmy ubrani na niebiesko. 
Sam autyzm nie jest chorobą, a zaburzeniem rozwoju mózgu.

zobacz więcej

Aktywna Przerwa

Aktywna przerwa w SP7
31 marca powróciliśmy do akcji  Aktywna Przerwa, której celem jest wprawienie w ruch całej szkoły.
Aktywne Przerwy okazały się doskonałym sposobem na wspólną gimnastykę, dobrą zabawę a przede wszystkim integrację społeczności szkolnej.
 
Brawo Michalina i Julia za profesjonalne przeprowadzenie Aktywnej Przerwy.
 

Samorząd Uczniowski

zobacz więcej

Życzenia świąteczne

Życzenia świąteczne

Konkurs dla rodzin promujących ekologię "EKO-STWOREK"

Plakat - konkurs "EKO-STWOREK"

zobacz więcej

Mistrzostwach Miasta Konina w Drużynowych Biegach Przełajowych

Igor Wojciechowski - zdobywca II miejsca

8 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Mistrzostwach Miasta Konina w Drużynowych Biegach Przełajowych. Rywalizacja była podzielona na 2 kategorie dziewcząt i 2 kategorie chłopców. Doskonale wypadł Igor Wojciechowski (IV b) w kategorii chłopców w rocznikach 2011 i młodsi, który w ogólnej stawce przybiegł na drugim miejscu. Ogólnie aż 4 chłopców reprezentujących "Siódemkę" znalazło się w TOP 10. Równie dobrze zaprezentowała się Julia Piwnicka (III b), która zajęła w swoim biegu IV miejsce. SIÓDEMKĘ reprezentowali: Małgorzata Cybulska (3d) Julia Piwnicka (3b) Nadia Skibiszewska (4a) Michalina Krucka, Agnieszka Nowacka-Krasucka, Daria Nowacka-Krasucka (4c) Kacper Kotwas (3b) Wojciech Kurach (3d) Aleksander Koziarski, Igor Wojciechowski (4b) Kuba Kaźmierczak, Franciszek Majcher (4c), Igor Glicza, Antoni Kawka, Szymon Osowiec (5a), Rafał Musiałowski (5b) oraz Michał Siemiński i Mateusz Skrycki (7a)

zobacz więcej

Dzień Bez Plecaka

Dzień bez plecaka w Szkole Podstawowej nr 7

1 kwietnia zrobiliśmy psikusa - nasze plecaki zastąpione zostały: koszami, wózkami, poszewkami, skrzyniami, torbami, pokrowcami, pudłami i wieloma innymi kreatywnymi "nosidłami", które przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Siódemka jak zwykle nie zawiodła. Wykazaliście się ogromną pomysłowością. Dziękujemy za wspólną zabawę i włączenie się w akcje.

Samorząd Uczniowski 

zobacz więcej

Konkurs Kompozycja Wiosenna

Kompozycja wiosenna

21 marca rozstrzygnięto konkurs na "Kompozycję wiosenną", którego celem było wiosenne udekorowanie drzwi wejściowych do sali lekcyjnej czy też gabinetu, pomieszczenia pracowników szkoły.

zobacz więcej

Światowy Dzień Zespołu Downa w SIÓDEMCE

Data obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa jest symboliczna. Przypada on na 21. dzień 3. miesiąca w roku ponieważ to właśnie dodatkowy, trzeci chromosom w 21. parze składających się z łańcuchów DNA chromosomów w ludzkich komórkach powoduje występowanie tej wady genetycznej. Stąd też inna nazwa tego zaburzenia - trisomia 21.

zobacz więcej

Powitanie wiosny w SIÓDEMCE

Powitanie Wiosny

21 marca przywitaliśmy wiosnę na Opak, czyli ubraliśmy się w jesienne barwy albo zabraliśmy ze sobą rekwizyty charakterystyczne dla jesieni. W tym dniu Samorząd Uczniowski przygotował dla każdej klasy "Wiosenny Escape Room.

zobacz więcej