Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności Czerwiec 2022

Egzamin na kartę rowerową w SIÓDEMCE

Egzamin na kartę rowerową

Zakończyły się egzaminy na kartę rowerową dla uczniów klas czwartych. Uczniowie zdali testy z wiedzy o ruchu drogowym oraz obsługę roweru i jazdę na wyznaczonym torze. Wszyscy uczniowie świetnie poradzili sobie z jazdą na rowerze.

zobacz więcej

Szkolny konkurs plastyczny "Za górami, za lasami jest mój piękny świat wyobraźni"

Za górami, za lasami jest mój piękny świat wyobraźni - konkurs mplastyczny

Wyniki konkursu plastycznego "Za górami, za lasami jest mój piękny świat wyobraźni" kategoria klasy1-2 nagrody: Zofia Wojdak 2a, Julia Wojdyńska 2c, Szymon Kleśta 2b, Patrycja Boguszewska 1c. 2 kategoria klasy 3-5 nagrody: Laura Walczak 3c, Hania Jasiniec ka 3c, Nadia Pospieszyńska 3b

zobacz więcej

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Zapraszamy na Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego:

klasy IV-VII - 8:15

klasy I-II - 9:30

klasy III - 10:30

zobacz więcej

Podsumowanie Turnieju Świetlic

Ten rok szkolny był bardzo aktywny dla naszej świetlicy szkolnej - braliśmy udział  wTurnieju Świetlic organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie.
Poniżej prezentujemy wyniki naszych zmagań:
29 października 2021r. w Konkursie plastycznym III miejsca zajęli - Szymon Kleśta oraz Dorota Koczorowska
19 listopada 2021r. wyróżnienie w Konkursie piosenki otrzymały Sandra Perlińska oraz Berenika Kosmalska
1 kwietnia 2022r. Mała forma teatralna pt. "Akademia Pana Kleksa " wywalczyła trzecie miejsce.

W ogólnym podsumowaniu Turnieju Świetlic 2021/2022r. otrzymaliśmy 46 punktów i WYRÓZNIENIE.
Brawa dla wszystkich!

zobacz więcej

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W tym roku tydzień ten przebiegał pod hasłem - Polscy autorzy dla klimatu. Uczniowie z klasy 5 b czytali młodszym kolegom "Afrykę Kazika" Łukasza Wierzbickiego w języku polskim i ukraińskim. Książka "Afryka Kazika" to pełna fascynujących przygód opowieść o przeżyciach Kazimierza Nowaka podróżnika, reportera, fotografa zwiedzającego Afrykę, która idealnie wpisuje się w hasło Polscy autorzy dla klimatu. Dzieci miały możliwość wsłuchania się w opowieść i odkryć podobieństwo dwóch języków. Potrafili odszyfrować wiele słów z języka ukraińskiego.

zobacz więcej

Popołudnie w planszówkami. Piknik wyborczy.

Popołudnie z planszówkami

W czwartek 8 czerwca 2022 roku odbyło się spotkanie społeczności szkolnej inne niż zwykle - popołudnie z planszówkami. Był to aktywnie spędzony czas wolny na świeżym powietrzu. Z uwagi na zbliżające się wybory do Samorządu Uczniowskiego, kandydujący uczniowie mieli możliwość zaprezentowania własnych programów wyborczych. Ich kreatywność w przygotowaniu stanowisk przerosła najśmielsze oczekiwania. Było pysznie, słodko, kolorowo i zabawnie. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

zobacz więcej

Zabawa ze sztuką

Żywe obrazy

W poniedziałek 30 maja 2022 roku odbył się pierwszy w historii SIÓDEMKI konkurs dla siódmoklasistów – Żywe obrazy.

Inscenizacja plastyczno-literacka przygotowana przez najstarszych uczniów przyciągnęła wszystkich. Uczniowie klas młodszych oraz pracownicy szkoły byli aktywnymi widzami, bo to od Ich decyzji zależał wynik końcowy konkursu.

zobacz więcej

Lubimy poezję...

Konkurs recytatorski - Lubimy poezję...

W czwartek 2 czerwca 2022 r. uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich brały udział w szkolnym konkursie recytatorskim "Lubimy poezję...". Z każdej klasy wyłoniono dwóch dzielnych recytatorów, którzy zawalczyli pięknymi słowami o Laur Zwycięstwa. Młodzi adepci recytacji najczęściej wybierali wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej, Joanny Kulmowej, Danuty Wawiłow... Okazało się po raz kolejny, że na nasza szkoła lubi poezję i świetnie ją recytuje. 

zobacz więcej

Rodzinny Festyn Integracyjny TPD

Rodzinny Festyn Integracyjny TPD

zobacz więcej

Piknik podczas Aktywnej Przerwy

Aktywna przerwa

26 maja Samorząd Uczniowski zorganizował minipiknik ze zdrowymi przekąskami. Podczas przerwy wszyscy wyszliśmy ze swoich klasopracowni z kocami, koszykami oraz zdrowym, drugim śniadaniem na boisko szkolne. Jak widać bardzo lubimy wspólnie i aktywnie spędzać czas.

zobacz więcej