Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności Wrzesień 2022

Tydzień szczęścia w szkole

Tydzień szczęścia w szkole

To był niesamowity czas! W tym roku SIÓDEMKOWA społeczność pierwszy raz włączyła się do ogólnopolskiej akcji Happiness at school. Hasłem przewodnim była dbałość o dobre relacje…i tak właśnie było w naszej szkole. Od poniedziałku do piątku poruszaliśmy kwestie emocji, zaangażowania, bliskości z innymi czy odkrywania swoich mocnych stron. Codziennie robiliśmy coś innego, codziennie coś ważnego!

zobacz więcej

Igrzyska Dzieci. Mistrzostwa Miasta Konina XXIV WIMS 2022/2023 Sztafetowe Biegi Przełajowe

Sztafetowe Biegi Przełajowe

W czwartek 22 września reprezentacje naszej szkoły wzięły udział w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Chłopcy zajęli 4 miejsce, a dziewczęta 3. Opiekunami zawodników byli p. Joanna Stawowa- Sternad i p. Łukasz Cichos. Ogromnie się cieszymy i gratulujemy wszystkim zawodnikom. BRAWO!!!

zobacz więcej

Sprzątanie świata

Sprzątanie świata
16 września SIÓDEMKA dołączyła do ogólnopolskiej akcji Sprzątanie świata.
Tegoroczne hasło kampanii brzmi: "Wszystkie śmieci są nasze".
Uczniowie z wielkim zaangażowaniem sprzątali teren wokół szkoły.
Jednak należy pamiętać, aby dbać o naszą planetę nie tylko od święta, ale na co dzień!

zobacz więcej

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Rozpoczęcie roku szkolnego fot. Marcin Maliński Konin Nasze Miasto

Jeszcze tak niedawno pływaliśmy, graliśmy w piłkę na plaży, wspinaliśmy się na górskie szczyty, urządzaliśmy rowerowe wycieczki,  odkrywaliśmy nowe szlaki, by zmierzyć się z przygodą, ale rozpoczął się rok szkolny i teraz podążać będziemy ścieżkami wiedzy, udamy się w równie fascynującą, choć inną podróż.

1 września z radością i entuzjazmem przekroczyliśmy próg SIÓDEMKI, przywitaliśmy naszych przyjaciół, nauczycieli, przyjazne nam mury… Naszych najmłodszych kolegów – pierwszoklasistów wprowadziliśmy w meandry szkoły impresją słowno – muzyczną i zapewniliśmy, że SIÓDEMKA to nasz drugi dom. Pan dyrektor zaproponował najmłodszym uczniom test na „dzień dobry”, zdali go śpiewająco. 

Nie zapomnieliśmy o dzieciach, które 82 lata temu nie mogły rozpocząć nauki, bo z nieba spadły bomby i rozpoczął się jeden z najokrutniejszych rozdziałów w historii ludzkości. Bohaterów tamtych lat upamiętniliśmy poetyckim wyznaniem.

zobacz więcej