Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności Październik 2022

Turniej świetlic

Jesienna aura za oknami, ale w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie pojawiło się słońce za sprawą słoneczników. SIÓDEMKA wzięła udział w konkursie Turnieju świetlic - plastyka. Dzieci malując pracę inspirowały się martwą naturą, słynnym obrazem Van Gogha oraz wierszem pt. " Słoneczniki i czas ". W konkursie uczniowie naszej szkoły Anna Antkowiak z 3c, Stanisław Jóźwiak z 2b zajęli 2 miejsce. Wielkie brawa za kreatywność.

zobacz więcej

XLI Jesienne Spotkania Recytatorów

XLI Jesienne Spotkania Recytatorów

Droga do MDK-u, usłana jesiennymi liśćmi, gdy delikatny wiatr smaga policzki, zwiastuje zawsze głębokie doznania estetyczne i emocjonalne…

W czwartek 20 października 2022 roku odbyły się XLI Jesienne Spotkania Recytatorów, w których wzięli udział uczniowie konińskich szkól podstawowych i ponadpodstawowych. Na scenie królowały teksty polskich poetów. 

Uczennice SIÓDEMKI godnie reprezentowały naszą szkołę, urzekły swoimi prezentacjami jurorów.

Wśród 23 uczestników przeglądu w kategorii wiekowej IV-VI klasy - Joanna Kowalska, Michalina Krucka i Olga Powietrzyńska zostały laureatkami konkursu.

Dziewczętom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów…

zobacz więcej

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej 2022

14 października to święto wszystkich pracowników oświaty. My także uroczyście i radośnie je obchodziliśmy. Uczniowie życzyli nam sukcesów zawodowych, osiągnięcia celów i satysfakcji z pracy, tak ważnych w naszym zawodzie. Ale to nie wszystko. Już od rana na każdego pracownika szkoły czekała moc atrakcji – kwiaty od Samorządu Uczniowskiego, podziękowania od klas, a także escape room i kawiarenka, w której mogliśmy napić się kawy i zjeść kawałek pysznego ciasta. 

W holu na parterze przygotowano nie lada niespodziankę dla uczniów – „siódemkowy” kolaż zdjęć pracowników szkoły z dzieciństwa. Trzeba się było nieźle nagłowić, żeby nas rozpoznać. Kto odgadł wszystkich? 

zobacz więcej

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

W tym roku szkolnym w bibliotece szkolnej, Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przebiegał pod hasłem Czytamy "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza. W 2022 r. przypada 200 - setna rocznica powstania tego utworu. Klasy 4, 5, 6 prezentowały, wylosowane wcześniej, ballady.

zobacz więcej

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

4 października uczniowie klas 2a, 2c, 3a, 3b i 3c wzięli udział w programie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Jest to cykl projekcji kinowych dla dzieci, przygotowujący młodych widzów do świadomego, pełnego odbioru filmowych dzieł. Przedstawia plejadę wyjątkowych postaci z książek i filmów dla dzieci. Uczniowie obejrzeli film "Halvdan - prawie wiking", poruszający tematykę pomocy sąsiedzkiej. Dowiedzieli się, że bez względu na odmienność, razem może być lepiej. Film był wstępem do ważnych dyskusji dotyczących przyjaźni, rywalizacji i wsparcia.

zobacz więcej

Noc naukowców

Noc naukowców
W ostatni dzień września grupa uczniów z klasy 8a wybrała się do Poznania na "Noc naukowców" organizowaną przez poznańskie uczelnie. Najpierw uczestniczyli w wykładach, które odbywały się w Kampusie Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza na Morasku. Następnie byli świadkami ciekawych pokazów oraz głównego wykładu na Politechnice Poznańskiej pt. "Paper Show".
Wzbogaceni o nowe doświadczenia i wiedzę bezpiecznie, bardzo późną porą, wrócili Kolejami Wielkopolskimi do Konina.

zobacz więcej

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W SIÓDEMCE

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. W interaktywną podróż po Europie zabrała nas Lara- Międzynarodowa Tajna Agentka Językowa.

zobacz więcej

Jesienna akcja "Żonkil Nadziei"

Jesienna akcja Żonkil Nadziei

„Żonkil Nadziei” to akcja, która ma na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. To międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili – symboli nadziei. Akcja ta ma uwrażliwiać społeczeństwo na chorobę i cierpienie ludzi żyjących w najbliższej okolicy.

zobacz więcej

Wycieczka do Muzeum Narodowego w Poznaniu

Wycieczka do Muzeum Narodowego w Poznaniu

27 września 2022 roku uczniowie klasy 6a i 6b, w ramach zajęć kreatywnych, wybrali się na wycieczkę do Poznania. Zwiedzili Starówkę oraz uczestniczyli w lekcji o Stanisławie Wyspiańskim w Muzeum Narodowym. Poznali twórczość artysty, witrażysty, autora fantastycznych prac wykonanych pastelami.

zobacz więcej

Różowa skrzyneczka

Różowa Skrzyneczka

Dzięki działaniom Samorządu Uczniowskiego i współpracy z Fundacją "Różowa Skrzyneczka" włączyliśmy się do akcji Wspólne Różowienie Świata!

zobacz więcej