Mała książka - wielki człowiek Czytaj KSIĄŻKI - BĘDZIESZ WIELKI...
Do SIÓDEMKI zawitała kolejna edycja kampanii "Mała książka - wielki człowiek", której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Uczniowie klas pierwszych w piątek - 25.11. 22 r. oraz w poniedziałek - 28.11.22 r. otrzymali Wyprawką Czytelniczą.
W minionym tygodniu znowu dużo się w naszej szkole działo. Poniedziałek był Światowym Dniem Życzliwości i Pozdrowień, więc słaliśmy sobie serdeczności. Poza tym przez cały tydzień rozmawialiśmy o prawach dziecka. Okazało się, że wiemy na ten temat naprawdę dużo i potrafimy wymienić, jakie i do czego mamy prawa.
Grzegorz Bagrowski z klasy 6b zajął drugie miejsce w VIII edycji konkursu przyrodniczo-artystycznego pod hasłem "Przyrodnicze rymowanie- otaczającego świata poznawanie- motyle wielkopolskich parków krajobrazowych", organizowanego przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego.
9 listopada 2022 r., w ramach obchodów Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, odbył się program telewizyjny "Co z tą Niepodległą?". Podczas audycji można było prześledzić proces powstawania kokardy narodowej i skosztować specjalności kuchni polskiej. Gośćmi specjalnymi programu byli wnuczka Józefa Piłsudskiego oraz przedstawiciel najmłodszych - Marcinek. Nie zabrakło informacji o pogodzie, jaka czeka nas w dniu Narodowego Święta Niepodległości. Całość uświetnił występ Chóru Szkoły Podstawowej nr 7 w Koninie.
W piątek 7 października r. obchodziliśmy w naszej szkole XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość tabliczki mnożenia.
Te i inne pytania wybrzmiały w kinie Zachęta w Kleczewie 04.11.2022 roku. Uczennice naszej szkoły w konkursie na monodram „Młodzi Koryfeusze” zaprezentowały się w najpiękniejszych odsłonach, które niosły prawdy odwieczne. Zyskały uznanie i poklask w oczach profesjonalnych jurorów: Małgorzaty Kołędkiewicz –Pawłowskiej, Piotra Osaka, Krystiana Webera. To była uczta dla zmysłów i duszy. Michalina Krucka zdobyła nagrodę, wyróżnienie otrzymały: Magdalena Szymańska, Maja Zetlerowicz, Vica Sawa. Dziewczętom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dzień ten, a dokładnie 28 października 2022 roku, na długo pozostanie w pamięci uczniów klas pierwszych i ich rodziców. Pierwszoklasiści przystąpili do uroczystego pasowania na ucznia. Ślubowali między innymi: pilnie uczyć się, szanować Ojczyznę, dbać o koleżanki i kolegów oraz rozwijać swoje talenty, które zaprezentowały przed swoimi rodzicami i jury składającego się z dyrekcji i… Alberta Einsteina. To był bardzo poruszający dzień, pełen emocji i wrażeń.
Całość uroczystości zakończona została balem, podczas którego wszyscy świetnie się bawili.
W ostatnim tygodniu szczególną uwagę skupiliśmy na dzieleniu się dobrem. Przez pięć dni w różny sposób świętowaliśmy. Poniedziałek był dniem życzliwych gestów – można było kogoś przytulić, podać mu (nie tylko pomocną) dłoń czy pokazać serduszko. Wtorek należał do miłośników słowa (zwłaszcza miłego). Przekazywaliśmy sobie przyjazne notatki, „uskrzydlające” komentarze, które można było umieścić w specjalnie przeznaczonym do tego miejscu. Środa to dzień czynienia dobra. Każdy z Nas mógł zrobić coś dobrego dla innych. W czwartek pomagaliśmy sobie koleżeńsko – w stołówce szkolnej dzieliliśmy się wiedzą z innymi kolegami. Na piątek przypadł dzień zadumy. Przed 1 listopada przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przeszli przed pomnik pamięci i zapalili symboliczny znicz, by oddać hołd zmarłym.