Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności Styczeń 2023

Zimowa wystawa

Wystawa prac uczniów uczęszczający na zajęcia kółka plastycznego
Od 18 stycznia na szkolnym holu można podziwiać prace plastyczne, których autorami są uczniowie uczęszczający na zajęcia kółka plastycznego. Prace powstały jeszcze w grudniu. Zostały wykonane w w bardzo trudnej technice wciskania tkaniny w nacięty styropian. Uczennice i uczniowie to bardzo młodzi uzdolnieni artyści z klasy 2a, 2c, 3a, 3b, 3c, 4b, 4c, 4d i 6a, którzy pracowali pod czujnym okiem pani Iwony Pawlaczyk.
Zapraszamy do obejrzenia wystawy.

zobacz więcej

Tanecznym krokiem weszliśmy w nowy rok!

Uczniowie tańczą belgijkę

Miniony tydzień należał w naszej szkole do belgijki! I to nie byle jakiej, ale do tego niezwykłego, integrującego wszystkich tańca.

zobacz więcej

Mistrzostwa miasta Konina w warcaby

17 stycznia 2023r. reprezentacja szkoły w składzie: Maja Dziubczyńska 4d, Jakub Gigiel 4b i Wojciech Zieliński z 4c wzięła udział w mistrzostwach miasta Konina w warcabach. Drużynowo zajęliśmy 5 miejsce. Indywidualnie Wojciech Zieliński zajął 6 miejsce. Gratulujemy!

zobacz więcej

Niecodzienni goście w SIÓDEMCE

Wizyta Straży Pożarnej w SP7
13 stycznia 2023r. naszą szkołę odwiedzili niecodzienni goście z Ochotniczej Straży Pożarnej w Koninie - OSP Chorzeń.
Druhowie powitali uczniów klas 1a oraz 1b i przedstawili plan zajęć, któe przygotowali. Uczniowie z zachwytem i wielkim zaciekawieniem uczestniczyli w spotkaniu, podczas którego mogli poznać specyfikę pracy strażaków, umundurowanie oraz wiele sprzętów wykorzystywanych w codziennej pracy strażaka.

zobacz więcej

Współpraca się opłaca!

Współpraca się opłaca!

Dzieciaki i rodzice z klas drugich połączyli siły i wspólnie zajęli drugie miejsce w konkursie organizowanym przez Skansen Bicz, wygrywając tym samym bon o wartości 1000 zł! Uczniowie klas drugich odebrali swoją nagrodę jadąc w grudniu do Wioski Świętego Mikołaja, gdzie wspólnie pisali listy do Mikołaja, lepili pierniki, kolędowali i tworzyli nowe, cudowne wspomnienia.

zobacz więcej