Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności Kwiecień 2023

Powiatowy turniej "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku"

Powiatowy turniej - Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku
Uczniowie naszej szkoły brali udział w finałach powiatowych turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku".
Składy naszej drużyny:
Uczniowie klas trzecich i młodsi: Budziński Jan, Bednarek Rafał, Stolecki Jakub, Gajda Antoni, Wysokowicz Szymon, Andrzejewski Franciszek, Kleśta Szymon, Ruminkiewicz Leon, Gorgolewski Igor, Tarłowski Aleksander
Klasy pierwsze i młodsi: Miłosz Adamiak, Wiktor Wodecki, Lev Yakupov, Cairo Kaftan
Dodatkowo w naszej drużynie grało pięciu przedszkolaków: Iwo Olejniczak, Mateusz Mendel, Milan Hersdorf, Jan Tylman, Antoni Bondarenko
Zespół uczniów klas 5 i młodsi: Igor Wojciechowski, Aleksander Koziarski, Wojciech Kurach, Kacper Kotwas, Wiktor Wawrzyniak, Franciszek Majcher, Przemysław Pawlak, Wojciech Zieliński, Fabian Rusin, Kacper Konieczyński
Oprócz nas w zawodach wzięli udział uczniowie szkół:
SP-3
SP-9
SP-1
SPTS
Wszystkie nasze zespoły zaprezentowały się świetnie. Brawo SIÓDEMKA

zobacz więcej

Dar serca

Kartki świąteczne przygotowane przez uczniów SP7 dla Domu Opieki Seniora w Koninie

120 pięknych kartek świątecznych, zrobionych przez uczniów naszej szkoły, trafiło do Domu Opieki Seniora przy ulicy Południowej w Koninie. Dar serca został przyjęty i zostanie przekazany seniorom przy ŚNIADANIU WIELKANOCNYM.

zobacz więcej

Międzynarodowe Badanie Wyników Nauczania Matematyki i Nauk Przyrodniczych

Międzynarodowe Badanie Wyników Nauczania Matematyki i Nauk Przyrodniczych
21 kwietnia 2023r. odbyło się Międzynarodowe Badanie Wyników Nauczania Matematyki i Nauk Przyrodniczych. Jest to jeden z największych na świecie projektów badawczych dotyczących osiągnięć edukacyjnych.  Nasza szkoła została wylosowana do udziału w tym badaniu jako jedna ze 150 szkół w Polsce.
Dziękujemy uczniom klasy 4b i 4d za trud i wysiłek włożony w kilkugodzinne rozwiązywanie zadań i wypełnianie ankiet. Dziękujemy również rodzicom tych uczniów za wyrażenie zgody na udział dzieci w badaniu.

zobacz więcej

Życzenia świąteczne

Życzenia świąteczne

zobacz więcej

Jaka to melodia i turbokozak w Siódemce

Dzień wiosny w SP7

Co to był za tydzień w naszej szkole... 21 marca obchodziliśmy dzień osób z zespołem Downa. Na znak integracji zakładaliśmy skarpetki nie do pary. To drobny gest, ale potrafi wiele zmienić w naszej świadomości. 21 marca uznany jest także za pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, który w tym roku - mimo że kilka dni później - hucznie i głośno świętowaliśmy. Piątek należał do uczniów naszej szkoły. Był to dzień samorządności i SU zadbał o to, żeby nikt się nie nudził. Można więc było wziąć udział w zmaganiach turbokozaka, a chętnych nie brakowało. Sportowa rywalizacja pochłonęła męską część naszej szkoły. Najlepsi w zmaganiach byli: Franciszek Plewiński z klasy 5a, Xavier Rutkowski i Adam Karnafel z 8a, a wśród nauczycieli mistrzowską formą popisał się pan Damian Tylak. To oczywiście nie koniec atrakcji, bo zgodnie z zasadą, że "śpiewać każdy może", a już z pewnością zna najpopularniejsze obecnie utwory i wykonawców, zorganizowany został w szkole turniej "Jaka to melodia?". Trzyosobowe drużyny na dwóch poziomach (kl. 1-3 i 4-8) rywalizowały o miano najbardziej rozśpiewanej, najlepiej zorientowanej muzycznie i najciekawiej ubranej - bo takie kryteria jurorzy brali pod uwagę przy ocenie występów. Trudno było wyłonić najlepszych, ale udało się i zwycięzcami zostały klasy 2c i 4a, które z ogromnym zaangażowaniem zgadywały i śpiewały znane przeboje. Nikomu oczywiście tego dnia nie było przykro, bo wszystkie klasy otrzymały torby ze smacznymi, zdrowymi przekąskami. 

zobacz więcej