Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności Maj 2023

Witaj, maju!

Uczniowie i nauczyciele podczas uroczystego apelu

W piątek 28 kwietnia odbył się uroczysty apel, podczas którego mogliśmy się dowiedzieć, jakie ważne rocznice i święta rozpoczynają kalendarzowy maj. Było kilka słów o święcie wszystkich pracujących, przypomnieliśmy sobie, dlaczego 2 maja należy wywiesić flagę, mówiliśmy także o tym, co daje nam uchwalona wiele lat temu konstytucja i dlaczego to taki ważny dokument dla wszystkich Polaków.  

Nie zapomnieliśmy również o rocznicy zakończenia II wojny światowej i rocznicy wstąpienia do Unii Europejskiej. Nasi koledzy z klas III, IV i V recytowali patriotyczne wiersze, a chór zaśpiewał Rotę i Warszawiankę.  

Było to dla nas wszystkich niezwykłe i wzruszające przeżycie oraz wspaniała lekcja historii. 

zobacz więcej

Będzie pięknie i klimatycznie! Bierzemy udział w rewolucji... klimatycznej

Klimatyczny Sejmik Samorządów Uczniowskich

SIÓDEMKA aktywnie włącza się we wszelkiego rodzaju inicjatywy związane z ochroną środowiska i poprawą klimatu oraz ,,klimatu" do życia. Nie mogło nas więc zabraknąć podczas Klimatycznego Sejmiku Samorządów Uczniowskich, który odbył się 24 kwietnia w ,,Oskardzie". Delegacja ,,Siódemki" w składzie: Michalina Dylewska, Oliwia Robak, Gabriela Młyńczyk i Julia Andruszczak, wyposażona w projekt szkolnej interwencji klimatycznej, wyruszyła na Klimatyczny Sejmik Samorządów Uczniowskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych, pt. „ROBIMY KLIMAT POD KLIMAT” - spotkanie inicjowane przez Młodych Ambasadorów Klimatu ze Stowarzyszenia M-LAB oraz samorząd Miasta Konina. 

zobacz więcej

"Niektórzy lubią poezję" konkurs recytatorski

Niektórzy lubią poezję - konkurs recytatorski

21 kwietnia 2023 roku odbył się w naszej szkole po raz kolejny konkurs recytatorski "Niektórzy lubią poezję". W tym roku z okazji 100 rocznicy urodzin Wisławy Szymborskiej - Rok 2023. Konkurs odbywał się w dwóch grupach wiekowych: klasy I - III oraz IV -VI. Recytację zaprezentowało 25 uczestników.

zobacz więcej

Pomaganie jest dziecinnie proste

Żonkil Nadziei
Żonkil Nadziei to akcja, która ma na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. Najmłodsi uczniowie Siódemki zapoczątkowali tę akcję jesienią, sadząc cebule żonkili i obserwując ich wzrost. Pole Nadziei przepięknie zdobi teren naszej szkoły. 
W niedzielę 25 kwietnia rozdawaliśmy ten symbol nadziei w parafii w Laskówcu, kwestując na rzecz podopiecznych Hospicjum im. Jana Pawła II.
Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i okazane serce.

zobacz więcej

Eko-Moda

Pokaz Eko-Mody

26 kwietnia odbył się pokaz ekologiczny pt. "Eko-Moda". Ideą tej inicjatywy było przygotowanie strojów z dowolnych surowców wtórnych lub odpadów komunalnych. Wykonane przez uczniów kreacje były oceniane przez komisję konkursową. Na ocenę miały wpływ zgodność z regulaminem konkursu, pomysłowość, estetyka i technika pracy, ilość wykorzystanych rodzajów odpadów komunalnych lub surowców wtórnych oraz ciekawa prezentacja przygotowanych strojów.

zobacz więcej