Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności Czerwiec 2023

Nadeszły długo wyczekiwane... wakacje!

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas 1-3
W SIÓDEMCE uczniowie klas I-III przywitali je radośnie, tym samym kończąc i uroczyście żegnając kolejny rok edukacji.
Twarze pełne wzruszeń, radości i podziwu dla sukcesów osiągniętych przez Uczniów oraz Rodziców bezinteresownie wspierających Nasze szkolne działania.  Wszystkim Rodzicom raz jeszcze serdecznie dziękujemy, Naszym Wychowankom gratulujemy sukcesów i życzymy udanych, a przede wszystkim bezpiecznych, wakacji.

Pełni energii i nowych wrażeń widzimy się we wrześniu.

zobacz więcej

Ostatni dzwonek wybrzmiał i rozpoczęły się wakacje!

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas 4-6

23 czerwca 2023 roku uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2022/2023.

W części artystycznej wystąpili uczniowie klas 4-6, zaprezentowali się w kilku muzycznych i słownych odsłonach.

Uczniowie, którzy zdobyli stypendia naukowe i sportowe oraz laureaci konkursów tematycznych otrzymali pamiątkowe dyplomy i gratulacje z rąk Dyrektora.

W dalszej części uroczystości Dyrektor Pan Paweł Kawka podziękował uczniom, nauczycielom, rodzicom oraz wszystkim pracownikom szkoły za pasję, trud i zaangażowanie w swoją pracę. 

Życzył wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.

zobacz więcej

"Każde pokolenie ma własny czas Każde pokolenie chce zmienić świat..."

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klasy ósmej.

Nadszedł długo oczekiwany czas, dzień zakończenia roku szkolnego 2022/2023 klasy ósmej. Uroczystość miała wyjątkowy charakter. Był to ostatni dzień Naszych Pierwszych ósmoklasistów w Szkole Podstawowej nr 7 w Koninie. Skończy się pewien etap w życiu. Zamknęły się drzwi jednej szkoły, a otworzyły - drugiej. I chociaż niecierpliwie wielu czekało na ten moment, to jednak pojawia się tęsknota za tym, co było, co minęło: "To serdeczne pożegnanie z uczuciem, tęskną nutką i tylko w kąciku serca, jakby żal płakał cichutko."

zobacz więcej

Spotkanie z mistrzami informatycznymi

Spotkanie Prezydenta miasta Konina z przedstawicielami SP7
Spotkanie u Prezydenta miasta Konina. Podziękowanie za godne reprezentowanie miasta w Finale Ogólnopolskim w Zawodach Algorytmicznych w ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego. 
Uczniowie otrzymali gadżety oraz dyskutowali na temat przyszłości oraz wpływu dziedziny informatyki na codziennie funkcjonowanie 
Grzegorz Bagrowski
Nadia Skibiszewska 
Mateusz Kraska 
Opiekun Marcin Łęt 

zobacz więcej

Zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się w piątek - 23czerwca 2023 roku - na boisku szkolnym:

klasy VIII - godzina 8:00
klasy IV-VI - godzina 8:30
Klasy I-III - godzina 9:30.

Zapraszamy

zobacz więcej

Wybraliśmy nowy samorząd

Uczniowie i nauczyciele podczas wyborów do Samorządu Uczniowskiego

Kampania wyborcza, agitacja i rzeczowa debata na temat wizji szkoły – z takimi zadaniami musieli się zmierzyć kandydaci do samorządu na kolejny rok szkolny. Przygotowali plakaty, program wyborczy, mieli okazję zaprezentować się szerszej publiczności podczas popołudnia z planszówkami, które zorganizował obecnie urzędujący SU.

zobacz więcej

SIÓDEMKA szkołą talentów!

SIÓDEMKA szkołą talentów

O tym, że w naszej szkole jest wiele talentów (niektóre jeszcze nieodkryte), nie trzeba za bardzo nikogo przekonywać. Udowodniliśmy to po raz kolejny 1 czerwca podczas zorganizowanego talent show. Nasi koledzy i koleżanki licznie prezentowali na scenie zdolności i to zarówno wokalne, taneczne, muzyczne, sportowe, naukowe, jak i plastyczne czy aktorskie.  

zobacz więcej

Mocno trzymaliśmy kciuki

Samorząd uczniowski SIÓDEMKI podczas akcji trzymania kciuków za starszych kolegów i koleżanki z ósmej klasy

Tydzień przed egzaminami ósmoklasistów samorząd uczniowski SIÓDEMKI zorganizował akcję trzymania kciuków za starszych kolegów i koleżanki. Były plakaty, słowa wsparcia i otuchy oraz koniczynki obowiązkowo przynoszące szczęście.  

Mamy nadzieję, że wspólne trzymanie kciuków za naszych ósmoklasistów przyniesie efekty w postaci świetnych wyników egzaminów. 

zobacz więcej

Finał VIII edycji Konkursu Wiedzy o generale Józefie Rufinie Wybickim i polskich symbolach narodowych.

Jan Powidzki – uczeń klasy 6 B - 27 maja 2023 r. reprezentował naszą szkołę w finale VIII edycji Konkursu Wiedzy o generale Józefie Rufinie Wybickim i polskich symbolach narodowych.  

Konkurs jest realizowany w ramach inicjatywy pn. „Wybicki – REAKTYWACJA IX” i pod honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w Poznaniu. 

Eliminacje wojewódzkie, które odbyły się 14 kwietnia 2023 r., zapewniły Jankowi udział w finale.  

Odbył się on w Szkole Podstawowej im. gen. Józefa Wybickiego w Manieczkach. Efektem rozgrywki finałowej jest zajęcie przez ucznia naszej szkoły II miejsca w tym konkursie.  

Janek, oprócz wiedzy na temat polskich symboli narodowych i ich historii, wykazał się znajomością faktów z życia i działalności Józefa Wybickiego, podstawowych realiów epoki, w której żył generał, znajomości miejsc związanych z jego życiem oraz współczesnych form upamiętnienia postaci generała (w szczególności – rozpoznawanie miejsc i obiektów na fotografiach), 

Serdecznie gratulujemy!!!! 

zobacz więcej

Matematyczne potyczki

Matematyczne potyczki

16 marca 2023r. dziewiętnaścioro uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur. Uczniowie brali udział w kategoriach wiekowych: Żaczek, Maluch i Beniamin. Wynik bardzo dobry w tym konkursie zdobył Grzegorz Bagrowski uczeń klasy 6b. Wyróżnieni zostali również Paweł Szmagaj klasa 3c, Szymon Wysokowicz klasa 3c, Patrycja Szczecińska klasa 4d. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. 

 31 marca 2023r. pięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w Konkursie Matematycznym dla uczniów klas VI Szkół Podstawowych „Kto najlepszy” XVIII Edycja pod patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Dominika Savio w Koninie. Naszą szkołę reprezentowali Michalina Dylewska, Oliwia Robak, Piotr Szadurski, Grzegorz Bagrowski, Jan Powidzki. Miło jest nam poinformować, że I miejsce w tym konkursie zdobył uczeń naszej szkoły (klasa 6b) Grzegorz Bagrowski. Zwycięzcy gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. 

W poniedziałek w ZSGE w Koninie odbyło się wręczenie nagród i dyplomów za I Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych „MAT-INTE-GRA”.  W tym wydarzeniu nie mogło zabraknąć przedstawicieli SIÓDEMKI - Ksawery Kaczmarek i Klaudiusz Kopczyński zostali nagrodzeni za zajęcie II miejsca. 

 

zobacz więcej