Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności Grudzień 2023

Życzenia świąteczne

To był wyjątkowy dzień!

Jasełka 2023
W środę 20 grudnia odbyły się w naszej szkole jasełka, w których wystąpili uczniowie klasy 2a i 2b oraz szkolny chór.
Podtrzymano piękną tradycję, która opowiada o tym, co wydarzyło się dawno temu w Betlejem.
Jasełka to doskonała okazja, aby przypomnieć sobie o narodzinach Jezusa Chrystusa i o znaczeniu Bożego Narodzenia, a także zastanowić się nad tym, co w naszym w życiu jest ważne.
Życzymy wszystkim wesołych świąt.
 

zobacz więcej

Wigilijne spotkanie

Spotkanie wigilijne klasy 3a

W poniedziałek 18 grudnia odbyło się Spotkanie Wigilijne uczniów klasy 3a i ich rodziców. Przenieśliśmy się – wspomina wychowawczyni - w magiczny klimat, pełen radości, wspomnień, wzruszeń i ciepła rodzinnego Świąteczna scenografia sprawiła, że zapanowała magiczna atmosfera, podczas której nie zabrakło: światełek, zapachu świerku i pierników, wigilijnych potraw, wspólnego śpiewu i grania kolęd oraz wspaniale spędzonego czasu ze sobą.

zobacz więcej

Wojewódzki Konkurs Matematyczny

Grzegorz Bagrowski

Uczeń klasy 7b - Grzegorz Bagrowski - zakwalifikował się do rejonowego etapu Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Zadania były bardzo trudne, wykraczały poziomem poza program szkoły podstawowej. Tylko jednego punktu zabrakło Grzegorzowi, aby zakwalifikować się do etapu wojewódzkiego. Gratulujemy ogromnego zapału i dużej, matematycznej wiedzy.

zobacz więcej

Ho, ho, ho...Mikołajkowa noc klas trzecich za nami....

Mikołajkowa nocka klas trzecich

W nocy z 1 na 2 grudnia szkoła ożyła. Był to czas pełen radości i kreatywności.

Uczniowie z entuzjazmem ozdabiali bombki, ubierali choinkę i przystroili sale świątecznym blaskiem i rozpoczęli pracę z elfowym kalendarzem adwentowym.

Wieczór wypełniony był śpiewem podczas koncertu karaoke, planszówkami i błogim leniuchowaniem.

zobacz więcej

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

W środę 6 grudnia 2023 r. po raz kolejny zawitała do Siódemki edycja kampanii Instytutu Książki "Mała książka - wielki człowiek". Głównym celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych - tych, którzy dopiero zaczynają naukę w szkole podstawowej.

zobacz więcej

Jesteśmy Mistrzami Miasta Konina w futsalu, w kategorii Igrzysk Dzieci

Drużyna chłopców z klas 4-6 walczyła 6 grudnia w Hali widowiskowo - sportowej MOSiR o tytuł Mistrza Miasta Konina w futsalu. 
Do rywalizacji przystąpiło 9 drużyn, które podzielono na trzy grupy.
Po remisie i zwycięstwie udało nam się awansować do najlepszej trójki, gdzie mierzyliśmy się z Sp9 i Sp3. Po zaciętych meczach, zdobyliśmy 4 punkty, które dały nam zwycięstwo.
Szkołę reprezentowali:
Kacper Kotwas - Patryk Śledź, Igor Wojciechowski, Wojtek Kurach, Aleksander Koziarski, Franciszek Plewiński, Fabian Rusin, Aleksander Tarłowski, Szymon Jóźwik, Przemek Pawlak, Jakub Gigiel, Wiktor Wawrzyniak, Kacper Konieczyński

zobacz więcej