Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności Marzec 2024

Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby, klasy, grupy, rodziny do wzięcia udziału w szkolnym konkursie plastyczno-technicznym na projekt Siódemki

Konkurs ma na celu stworzenie kreatywnego projektu SIÓDEMKI, który zostanie wyeksponowany podczas Siódemkowej Gali Urodzinowej 17 czerwca 2024 roku.

Tematem pracy jest interpretacja liczby "7" w dowolny sposób, pozostawiając pole do kreatywności i wyobraźni uczestników.

Szczegóły regulaminu w załączeniu.

Zachęcamy do artystycznej zabawy z Siódemką!

 

zobacz więcej

Siódemkowy Pokaz Talentów

Szanowna Społeczności Siódemki!

Z radością informujemy, że rozpoczynamy drugą edycję szkolnego konkursu pod nazwą: „Siódemkowy Pokaz Talentów”.

Przedmiotem konkursu jest przygotowanie i zaprezentowanie w formie nagrania swojego talentu.

Konkurs adresowany jest do uczniów klas I-VII. Zachęcamy do wzięcia udziału wszystkich zainteresowanych uczniów.

Prosimy o zapoznanie się z dołączonym regulaminem konkursu, który dostępny jest także na stronie internetowej szkoły oraz tablicy SU.

 

zobacz więcej

Czy kiedykolwiek pierwszoklasiści zastanawiali się, co kryje się za drzwiami klasy piątej?

Fascynujący świat mitów

Tym razem nie musieli, 5 marca mieli wyjątkową okazję, by zobaczyć w działaniu starszych kolegów podczas niezwykłej lekcji, która przeniosła najmłodszych uczniów w fascynujący świat mitów.

Po zakończeniu zajęć uczniowie wracali do swojej sali z uśmiechami na twarzach i głowami pełnymi nowych, intrygujących informacji. Spotkanie klasy piątej i pierwszej, nie tylko dostarczyło wielu niezapomnianych wrażeń podczas teatralnych uniesień, ale także zainspirowało uczniów do dalszego odkrywania tajemniczego świata mitologii oraz do dzielenia się swoją pasją z innymi. To właśnie takie wydarzenia pokazują, jak ważne jest otwarcie się na nowe doświadczenia.

Mamy nadzieję, że to dopiero początek wspólnych przygód obu klas, przed nimi na pewno jeszcze wiele ciekawych i inspirujących chwil.

zobacz więcej

Mamy To! Akredytacja Erasmus+!

Akredytacja

Miło jest nam poinformować, że Szkoła Podstawowa nr 7 w Koninie, została zaliczona do wąskiego grona szkół, które otrzymały akredytację Erasmus+ 2021-2027. Akredytacja daje nam możliwość realizacji wielu działań i projektów unijnych bez potrzeby składania nowych wniosków. Mamy zapewnione finansowanie do 2027 roku.

zobacz więcej

Wielkopolska droga do niepodległości...

Wielkopolska droga do niepodległości...

We wtorek 6 lutego 2024 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie z dyrektorem oddziału konińskiego Archiwum Państwowego w Poznaniu - panem Piotrem Rybczyńskim. Uczniowie klas 7 b, 7 a, 6 a, 6 b, 5 d wysłuchali lekcji muzealnej pod hasłem: Wielkopolska droga do niepodległości. 

Gość zaprezentował uczniom wydarzenia historyczne, które były bardzo istotne dla naszego miasta i rejonu. Nawiązał również do historii Powstania Wielkopolskiego, jego etapów oraz omówił rolę jaką odegrał Konin dla działań powstańczych.

"Przesłanie dla wnuka", które zostało nam przekazane, na długo pozostanie w naszych sercach i umysłach. To spotkanie z historią było inspirującym i wzbogacającym doświadczeniem o "wstrzymaniu pamięci/w minucie skupienia".

Spotkaniu towarzyszyła wystawa książek o Koninie, rejonie i o Powstaniu Wielkopolskim oraz wystawa rycin "Dawny Konin".

Dziękujemy za opowieści o "Wielkopolskiej drodze do niepodległości".

zobacz więcej