Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności

Akademia Filmowa "Otwórz oczy"

28 listopada 2017 r. klasy II i III gimnazjum były na małym, wielkim filmie, który zdobył uznanie krytyki i ogromną popularność wśród widowni. W czym tkwi fenomen opowieści o pewnej wygadanej nastolatce, w tej roli Eleen Page?

zobacz więcej

99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Dnia 10 listopada 2017 roku odbył się w naszej szkole apel z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystości brali udział uczniowie klas pierwszych oraz gimnazjaliści.

zobacz więcej

Warsztaty Przedsiębiorczości

W czwartek - 9 listopada 2017r. - do naszej szkoły zawitali przedstawiciele Stowarzyszenia Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych, którzy podczas spotkania z klasami drugimi i Samorządem Uczniowskim podali nam powody, dla których warto założyć spółdzielnię uczniowską oraz w jaki sposób tego dokonać.

zobacz więcej

Szkoła młodych patriotów

8 listopada 2017 roku odbyła się lekcja łączenia pomysłów i kreatywności.

zobacz więcej

Pierwszaki dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Koninie

Uczniowie naszej szkoły w ramach Miesiąca Dobroci dla Zwierząt zaangażowali się w zbiórkę dla Schroniska Bezdomnych Zwierząt w Koninie.

zobacz więcej

Spotkanie z gitarą

W środę 25 października 2017 roku odbyły się warsztaty muzyczne pt. „Gram i ja”, prowadzony przez Waldemara Jednoróga - Prezesa Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Edukacji Artystycznej „Nasz Talent” oraz Macieja Pietryka - nauczyciel gry na gitarze.

zobacz więcej

Dzień papcia

Bambosze, łapcie, laczki, papcie, papucie, pantofle – określeń jest wiele, ale nieważne jak je nazywasz, ważne czy je masz!

zobacz więcej

Pasowanie na ucznia

13 października 2017 roku o godzinie 1300 odbyło się– Pasowanie na Ucznia Klasy Pierwszej Szkoły Podstawowej nr 7 .Wśród pierwszaków panowało wielkie poruszenie. Uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum powitali swoich młodszych kolegów, zachęcając ich uśmiechami i ciepłymi słowami wierszy.

zobacz więcej

Światowy Dzień Uśmiechu

6 października 2017 r obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu! To był jeden z najweselszych dni w roku. Przypomnieliśmy zabieganym, że uśmiech jest niezbędny w życiu: pomaga znieść przeciwności losu, uczy dystansu do drobnych niepowodzeń, ułatwia kontakty międzyludzkie.

zobacz więcej

Pielgrzymka Diecezjalna do Lichenia

4 października 2017 roku uczniowie klas trzecich pod opieką wychowawców i księdza Krzysztofa Kuranta wzięli udział w Pielgrzymce Diecezjalnej do Lichenia.

zobacz więcej