Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności

Światowy Dzień Uśmiechu

6 października 2017 r obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu! To był jeden z najweselszych dni w roku. Przypomnieliśmy zabieganym, że uśmiech jest niezbędny w życiu: pomaga znieść przeciwności losu, uczy dystansu do drobnych niepowodzeń, ułatwia kontakty międzyludzkie.

zobacz więcej

Pielgrzymka Diecezjalna do Lichenia

4 października 2017 roku uczniowie klas trzecich pod opieką wychowawców i księdza Krzysztofa Kuranta wzięli udział w Pielgrzymce Diecezjalnej do Lichenia.

zobacz więcej

Dzień Chłopca

Z okazji DNIA CHŁOPCA ogłosiliśmy Dzień Krawata.
Były życzenia, zdjęcia i słodkości.

zobacz więcej

Ogólnopolska Zbiórka Żywności

29 i 30 września 2017 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli wzięli udział w kolejnej Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności - akcji zorganizowanej przez Bank Żywności pod hasłem: Zmień dietę Sebastiana i innych potrzebujących dzieci.

zobacz więcej

Siódemka skacze dla Kasi

29 września punktualnie o 9.00 uczniowie naszej szkoły przez minutę skakali na skakankach małych i dużych. Cel był szczytny – pomoc Katarzynie Ziarniewicz, która zbiera pieniądze na operację w Stanach Zjednoczonych.

zobacz więcej

Dzień głośnego czytania

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” – powiedziała Wisława Szymborska.

zobacz więcej

Dzień ziemniaka

W środę 27 września w naszej szkole odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Na początek uczniowie klas pierwszych poznali historię kartofla i dowiedzieli się, skąd przywędrował do naszego kraju.

zobacz więcej

Podróż na sto stóp

Uczniowie klas drugich i trzecich wzięli udział w seansie filmowym pt. "Podróż na sto stóp". Obejrzeli film o młodym człowieku, który stawia pierwsze kroki w biznesie i ma ochotę na sukces.

zobacz więcej

Konkurs kl. 1

Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w konkursie ogłoszonym przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu – „Przeczytałeś ? Namaluj! Scena z ulubionej książki”.

zobacz więcej

Sprzątanie Świata

15 września 2017r. uczniowie naszej szkoły z zapałem włączyli się do akcji Sprzątanie Świata – Polska 2017 i  sprzątnęli kawałek świata.

zobacz więcej