Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności

"Nie wyrzucaj - wykorzystaj"

Jak segregować odpady i jak dbać o srodowisko? - to temat dzisiejszych zajęć Klubu Młodego Odkrywcy. Stwierdzenie "Nie wyrzucaj-wykorzystaj" przyświecał dziś młodym odkrywcom w tworzeniu własnych produktów recyklingowych.

zobacz więcej

Podwójne III miejsce w plażowej piłce siatkowej

W rywalizacji konińskich szkół w Plażowej PIłce Siatkowej, zarówno dziewczęta, jak i chłopcy uplasowali się na III miejscu. Turniej dziewcząt odbył się 8 maja, naszą szkołę reprezentowały: Karolina Izydorczyk, Paula Krawczyńska oraz Natalia Sroczyńska. Natomiast 10 maja drużyna w składzie: Piotr Fiałkowski i Kamil Kwiatkowski reprezntowała "Siódemkę" w turnieju chłopców. Opiekunem obu turniejów był p. Sebastian Żerkowski.

zobacz więcej

Elementy Planu Daltońskiego

Miło man poinformować, że od września 2019 roku Polskie Stowarzyszenie Dalton obejmie patronatem jedną z klas pierwszych w SIÓDEMCE
Klasa ta będzie wdrażała, w ramach innowacji pedagogicznej, elementy Planu Daltońskiego.

zobacz więcej

Nabór do szkół ponadgimnazjalnych

Materiał dotyczący elektronicznego naboru do szkół ponadpodstawowych

zobacz więcej

Życzenia wielkanocne

zobacz więcej

Egzaminy gimnazjalne

Informujemy, że egzaminy gimnazjalne odbęda się zgodnie z planem. Zapraszamy uczniów do szkoły o 8.30. Prosimy o zabranie legitymacji szkolnej i czarnych długopisów, a w czwartek linijek.

zobacz więcej

Ważne informacje

Szanowni Państwo, Rodzice Uczniów Siódemki,

pracownicy szkoły w referendum opowiedzieli się za strajkiem.

Dlatego w związku z prawdopodobieństwem rozpoczęcia 8 kwietnia 2019 roku – poniedziałek - bezterminowej akcji strajkowej w naszej szkole,  informuję, że zgodnie z prawem oświatowym jestem zobligowany do zapewnienia uczniom opieki. Uczniowie, którzy w czasie strajku przyjdą do szkoły, będą objęci zajęciami opiekuńczo-wychowawczymi w świetlicy szkolnej w godzinach pracy szkoły.  

W dniach strajku będzie działała również stołówka szkolna.

Jednocześnie informuję, że dokładam wszelkich starań, aby egzaminy gimnazjalne odbyły się w wyznaczonym terminie.

Jeżeli w trakcie weekendu dojdzie do porozumienia związków zawodowych ze stroną rządową, to w poniedziałek szkoła będzie funkcjonowała tak jak zawsze, zgodnie z planem lekcji.

Bardzo proszę o śledzenie informacji w mediach oraz na e-dzienniku.

 

 

Wielkopolski Kurator Oświaty pragnie przekazać Państwu informację o strajku.

Z uwagi na fakt, iż w naszym dzienniku nie można przesyłać załączników, informuję iż informacja Kuratora Oświaty znajduje się na stronie internetowej szkoły.

Z wyrazami szacunku Paweł Kawka

zobacz więcej

Informacja Kuratorium Oświaty

Informacja dla rodziców w kwestii związanej z planowanym strajkiem nauczycieli.

zobacz więcej

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci - święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytelnictwa wśród najmłodszych. W Polsce od 2001 roku odbywa się akcja społeczna "Cała Polska czyta dzieciom". Ma za zadanie uświadomienie społeczeństwu, jak ważne dla dzieci jest poznawanie świata swoim książek. W naszej szkole tego dnia i przez kolejne dni odbyła się akcja "Moja ulubiona książka". Wszyscy od tych najmłodszych po tych najstarszych przynieśli swoje ulubione książki. "Wszyscy ...  byliśmy kiedyś dziećmi" i  o tym pamiętamy. Powstawały klasowe biblioteki i fotografie. Przystąpiono też do konkursu na plakat "Moja ulubiona książka". " Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość wymyśliła". Niech słowa Wisławy Szymborskiej zagoszczą w naszych domach.

zobacz więcej

Wystawa Beksińskiego

20 marca 2019 uczniowie klasy III b pod opieką nauczycielki Iwony Pawlaczyk uczestniczyli w wykładzie o życiu i twórczości polskiego artysty Zdzisława Beksińskiego, który odbył się CKiS na ul. Okólnej. Po wykładzie mogliśmy zwiedzić wystawę "Beksiński nieznany" prac Z Beksińskiego, która wywarła na nas ogromne wrażenie i długo zostanie w naszej pamięci, to wyjątkowa propozycja wystawiennicza pokazująca fotografie, fotomontaże i grafiki.

zobacz więcej