Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności

Spotkanie Poetyckie Dotyk Anioła

15 listopada 2018 r. odbyło się spotkanie Poetycki Dotyk Anioła. W naszej szkole gościliśmy konińską poetkę Danutę Olczak, która od 40 lat mieszka i tworzy w Koninie. Z zamiłowania poetka, felietonistka, działaczka społeczna. Kolekcjonuje muszle i anioły. Muzycznie w spotkanie wprowadziła nas pani Zuzanna Figaj grając przepięknie na skrzypcach. Tematem przewodnim spotkania były wiersze o Aniołach, które wprowadziły nas w świat poezji pani Danuty Olczak. Usłyszeliśmy o Aniołach siadających przy drodze i myślących o człowieku, o Aniele strażniku losu, o Aniele Miłości łagodzącym rozstania, błogosławiącym powroty, o Aniele łagodnie roztapiającym czas, o świątecznych Aniołach z magią dobroci, pachnących cynamonem. Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie: czym jest poezja? Wiadomo przecież :

"Ilu poetów - tyle definicji
Ilu czytelników - tyle teorii ..."

Słuchając wiersz pani Danuty Olczak odkryliśmy, że dobro jest "jasną stroną człowieka", a uśmiech "jest talizmanem ... cudem, który zmienia świat" . Wszystko to działo się dzięki świetnym recytatorom z klasy I a, I b, I c, II a, II b, IV a SP oraz III a, III b, III c (gimnazjum). Za spotkanie odpowiedzialne były panie Iwona Pawlaczyk, Krystyna Pawłowska, Anna Zalewska.

zobacz więcej

100 rocznica odzyskania niepodległości

9 listopada 2018 r. odbył się apel z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. O godzinie 11.11 cała szkoła odśpiewała hymn Polski "Mazurek Dąbrowskiego" włączając się do ogólnopolskiej akcji. Uczniowie z klas III a, III b, III c gimnazjum oraz z klasy IV a SP przedstawili prezentację o historii odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe święto w formie lekcji historii stało się ciekawą formą przekazu o najważniejszych wartościach: wolności i niepodległości.

11 listopada 1918 r. Polska odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli. Polacy wyzwolili się, ale nie można przecież wymazać z człowieka pamięci o przeszłości, a tym bardziej zabić ducha wolności. Marzenia się spełniły. Polska powstała:

" To , co przeżyło jedno pokolenie,
Drugie przerabia w serca i pamięci..."

Warto było posłuchać o czasach minionych, by pamiętać i być świadomym, aby nigdy nie wróciła niewola i nie zatarła się w naszej pamięci historia o 11 listopadzie 1918 r., przecież 11 listopada 2018 r. to 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości:

"Ojczyzna to kraj dzieciństwa
miejsce urodzenia
to jest ta mała najbliższa
ojczyzna..."

Uroczystość przygotowały panie Dorota Czerwczak, Iwona Pawlaczyk, Krystyna Pawłowska oraz pan Tomasz Brzezińśki.

zobacz więcej

I Szkolny Turniej FIFA na konsoli

Przez dwa popołudnia toczyła się w naszej szkole rywalizacja w I Szkolnym Turnieju FIFA na konsoli. Zgłosiło się 30 uczestników z klas I, II, IV oraz III (gimnazjum), którzy najpierw grali w eliminacjach. Do finałowego etapu dostało się 12 najlepszych. W ostatnim etapie emocji nie brakowało do samego końca. W finale Antek - kl. 2a (FC Barcelona) pokonał Bartka z 3a - gim (Fiorentina). Trzecie miejsce na podium zajął Adam - 3a gim (Juventus), który pokonał Dawida - 4a (Legia). Po interesującym i ciekawym turnieju wszyscy czekają na kolejną edycję. Była to dobra inicjatywa umożliwiająca integrację naszego środowiska uczniowskiego.

zobacz więcej

Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego

19 października 2018 r. odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów gimnazjum. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się Olga Markowska z klasy III c oraz Dominik Rusin z klasy III b. Opiekunami uczniów są panie Krystyna Pawłowska oraz Anna Zalewska. Gratulacje. 

 

 

 

zobacz więcej

Konińska Akademia Filmowa "Otwórz oczy"

26 października 2018 r. klasy III gimnazjum były na filmie "Wicher 2: Na przekór wszystkiemu" w ramach Konińskiej Akademii Filmowej "Otwórz oczy". "Wicher 2: Na przekór wszystkiemu" to ciepłe kino familijne, któremu nie brakuje wdzięku i dobrego humoru. Produkcja stanowi kontynuację filmu "Wicher" (2013). Główną bohaterką filmu jest Mika, która stara się zapobiec bankructwu stadniny, dlatego decyduje się na wzięcie udziału w zawodach jeździeckich. Obraz utalentowanej niemieckiej reżyserki Katji von Garnier udowadnia , że dobro zawsze zwycięża. Pokazuje silną dziewczynę, która nie zawaha się przed niczym, żeby walczyć o swoje ideały. Chronić tych, których kocha. Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś. Warto było zobaczyć ten film.

zobacz więcej

Konkurs na dynię

Celem konkursu jest jest wykonanie klasowej dekoracji z dyni. Konkurs jest dla wszystkich klas. Liczy się kreatywność. Termin do 31 października 2018r.

zobacz więcej

Konkurs z języka polskiego

Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego dla uczniów dotychczasowych gimnazjum.
Wyniki etapu szkolnego, który odbył się 19.10. 2018 r. :
  • kod ucznia 0008 - 40 punktów,
  • kod ucznia 0009 - 40 punktów.
Uczniowie przechodzą do etapu rejonowego.

zobacz więcej

Uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia

W piątek (12 października) w miało miejsce ślubowanie oraz pasowanie na uczniów szkoły pierwszaków oraz nowych uczniów klasy czwartej. Po odczytaniu słów przysięgi, uroczystego pasowania dokonał Dyrektor szkoły Paweł Kawka. Wśród zaproszonych gości, oprócz licznie zgromadzonych rodziców nowych uczniów, znaleźć można było dyrektorów przedszkoli, z których pierwszaki trafiły do „siódemki” oraz Zastępcę Prezydenta Konina Sławomira Lorka.

zobacz więcej

Mali artyści - I a

Z początkiem października zawitała u nas jesień. Uczniowie klasy 1a wykonali kolorowe jeże z kolcami oraz jesienne stroje dla Pani Jesieni.

zobacz więcej

Zapraszamy na smaczne obiadki

Od poniedziałku 1 października 2018r. zapraszamy na smaczne obiadki do szkolnej stołówki. Opłata za posiłki będzie pobierana w dniach 1-5 października 2018r. w pokoju nr 4 w godz. 8.00 - 13.00.

Odpłatnośc za 1 obiad dla ucznia  wynosi 3,50zł. Za miesiąc październik suma wynosi 77zł. Pojedyncze obiady nie będą wydawane.

Obiady wydawane są na przerwach:

  • 11.30 - uczniowie klas pierwszych
  • 12.25-12.45 - uczniowie klas drugich, czwartych i kl. III gimnazjum

 

zobacz więcej