Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności

Wielkopolska droga do niepodległości...

Wielkopolska droga do niepodległości...

We wtorek 6 lutego 2024 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie z dyrektorem oddziału konińskiego Archiwum Państwowego w Poznaniu - panem Piotrem Rybczyńskim. Uczniowie klas 7 b, 7 a, 6 a, 6 b, 5 d wysłuchali lekcji muzealnej pod hasłem: Wielkopolska droga do niepodległości. 

Gość zaprezentował uczniom wydarzenia historyczne, które były bardzo istotne dla naszego miasta i rejonu. Nawiązał również do historii Powstania Wielkopolskiego, jego etapów oraz omówił rolę jaką odegrał Konin dla działań powstańczych.

"Przesłanie dla wnuka", które zostało nam przekazane, na długo pozostanie w naszych sercach i umysłach. To spotkanie z historią było inspirującym i wzbogacającym doświadczeniem o "wstrzymaniu pamięci/w minucie skupienia".

Spotkaniu towarzyszyła wystawa książek o Koninie, rejonie i o Powstaniu Wielkopolskim oraz wystawa rycin "Dawny Konin".

Dziękujemy za opowieści o "Wielkopolskiej drodze do niepodległości".

zobacz więcej

Igrzyska Dzieci - futsal

Igrzyska Dzieci - futsal
W poniedziałek - 26 lutego - reprezentacja chłopców, w kategorii Igrzysk Dzieci, zajęła drugie miejsce w Rejonie Konińskim we futsalu. Chłopacy w finale przegrali nieznacznie (1:2) ze Szkołą Podstawową.
Skład drużyny: Kacper Kotwas, Igor Wojciechowski, Wojtek Kurach, Patryk Śledź, Aleksander Koziarski, Fabian Rusin, Kacper Konieczyński, Przemek Pawlak, Wiktor Wawrzyniak, Wojtek Zieliński.
Gratulujemy

zobacz więcej

Goście z Korei

Goście z Korei

W piątek 2 lutego gościliśmy studentów z Korei. Wydarzenie to nie tylko dostarczyło uczestnikom wiedzy na temat tego tajemniczego kraju, ale również otworzyło drzwi do nowych ścieżek poznawania różnorodności kulturowej naszego globu.

zobacz więcej

Mistrzostwach Miasta Konina w Piłce Siatkowej

Mistrzostwach Miasta Konina w Piłce Siatkowej
W piątek 26 stycznia reprezentacja dziewcząt klas 7 SIÓDEMKI zajęła I miejsce w Mistrzostwach Miasta Konina w Piłce Siatkowej. Dziewczyny wygrały wszystkie mecze i zdobyły komplet punktów, awansując do zawodów rejonowych. Wielkie brawa i gratulacje dla nich!!!
Dziewczęta zagrały w składzie:
Adamczak Nikola
Dylewska Michalina
Gauza Amelia
Miedzińska Gabriela
Pilarz Aleksandra
Tkachenko Diana
Wolska Gabryela

zobacz więcej

Półkolonie z UKS 7

Półkolonie z UKS7

zobacz więcej

Życzenia świąteczne

To był wyjątkowy dzień!

Jasełka 2023
W środę 20 grudnia odbyły się w naszej szkole jasełka, w których wystąpili uczniowie klasy 2a i 2b oraz szkolny chór.
Podtrzymano piękną tradycję, która opowiada o tym, co wydarzyło się dawno temu w Betlejem.
Jasełka to doskonała okazja, aby przypomnieć sobie o narodzinach Jezusa Chrystusa i o znaczeniu Bożego Narodzenia, a także zastanowić się nad tym, co w naszym w życiu jest ważne.
Życzymy wszystkim wesołych świąt.
 

zobacz więcej

Wigilijne spotkanie

Spotkanie wigilijne klasy 3a

W poniedziałek 18 grudnia odbyło się Spotkanie Wigilijne uczniów klasy 3a i ich rodziców. Przenieśliśmy się – wspomina wychowawczyni - w magiczny klimat, pełen radości, wspomnień, wzruszeń i ciepła rodzinnego Świąteczna scenografia sprawiła, że zapanowała magiczna atmosfera, podczas której nie zabrakło: światełek, zapachu świerku i pierników, wigilijnych potraw, wspólnego śpiewu i grania kolęd oraz wspaniale spędzonego czasu ze sobą.

zobacz więcej

Wojewódzki Konkurs Matematyczny

Grzegorz Bagrowski

Uczeń klasy 7b - Grzegorz Bagrowski - zakwalifikował się do rejonowego etapu Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Zadania były bardzo trudne, wykraczały poziomem poza program szkoły podstawowej. Tylko jednego punktu zabrakło Grzegorzowi, aby zakwalifikować się do etapu wojewódzkiego. Gratulujemy ogromnego zapału i dużej, matematycznej wiedzy.

zobacz więcej

Ho, ho, ho...Mikołajkowa noc klas trzecich za nami....

Mikołajkowa nocka klas trzecich

W nocy z 1 na 2 grudnia szkoła ożyła. Był to czas pełen radości i kreatywności.

Uczniowie z entuzjazmem ozdabiali bombki, ubierali choinkę i przystroili sale świątecznym blaskiem i rozpoczęli pracę z elfowym kalendarzem adwentowym.

Wieczór wypełniony był śpiewem podczas koncertu karaoke, planszówkami i błogim leniuchowaniem.

zobacz więcej