Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci - święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytelnictwa wśród najmłodszych. W Polsce od 2001 roku odbywa się akcja społeczna "Cała Polska czyta dzieciom". Ma za zadanie uświadomienie społeczeństwu, jak ważne dla dzieci jest poznawanie świata swoim książek. W naszej szkole tego dnia i przez kolejne dni odbyła się akcja "Moja ulubiona książka". Wszyscy od tych najmłodszych po tych najstarszych przynieśli swoje ulubione książki. "Wszyscy ...  byliśmy kiedyś dziećmi" i  o tym pamiętamy. Powstawały klasowe biblioteki i fotografie. Przystąpiono też do konkursu na plakat "Moja ulubiona książka". " Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość wymyśliła". Niech słowa Wisławy Szymborskiej zagoszczą w naszych domach.

zobacz więcej

Wystawa Beksińskiego

20 marca 2019 uczniowie klasy III b pod opieką nauczycielki Iwony Pawlaczyk uczestniczyli w wykładzie o życiu i twórczości polskiego artysty Zdzisława Beksińskiego, który odbył się CKiS na ul. Okólnej. Po wykładzie mogliśmy zwiedzić wystawę "Beksiński nieznany" prac Z Beksińskiego, która wywarła na nas ogromne wrażenie i długo zostanie w naszej pamięci, to wyjątkowa propozycja wystawiennicza pokazująca fotografie, fotomontaże i grafiki.

zobacz więcej

ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI - 21 marca

Światowy Dzień Poezji - 21 marca - to święto ustanowione przez UNESCO w 1999 roku. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowanie i nauczania poezji na całym świecie. UNESCO zadeklarowało, że ten dzień ma "dać nowy impuls, aby docenić oraz poprzeć krajowe, regionalne i międzynarodowe ruchy poetyckie". Dlatego też biblioteka szkolna zaprosiła uczniów do udziału w zabawie czytelniczej:"Zgadnij, kto jest autorem wiersza ?". Okazało się, że nasi uczniowie chętnie i bardzo zaangażowanie podeszli do zadania. Tym sposobem zaprzeczyliśmy słowom poetki, że "niektórzy lubią poezję". W siódemce wszyscy lubią poezję od małych po dużych, co było widać po prawidłowych odpowiedziach i wspólnej zabawie i "wielkie to szczęście".

"...Radość pisania.
Możliwość utrwalania...".

zobacz więcej

Dzień wiosny

Powitaliśmy wiosnę. Przekazaliśmy władzę. W tym roku postawiliśmy na ekologię.

zobacz więcej

Czytanie bajek w Przedszkolu nr 11

W środę 20 marca mieliśmy przyjemność spotkać się z dziećmi z Przedszkola nr 11. Julka Kobojek i Julka Janiak z klasy trzeciej gimnazjum przeczytały przedszkolakom bajki o Królewnie Śnieżce oraz Smoku Wawelskim po polsku i angielsku. Dziękujemy za mile spędzony czas.

zobacz więcej

Lekcja biblioteczna kl. I a

Lekcja biblioteczna 1a w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia "Siódemka" w Koninie. Czytaliśmy bajki, rozwiązywaliśmy zagadki i łamigłówki, wykonaliśmy magiczne różdżki, a przede wszystkim świetnie się bawiliśmy! Dziękujemy za wspaniałe przyjęcie naszej grupy.

zobacz więcej

Drzwi Otwarte - 22 marca 2019r.

zobacz więcej

XV Powiatowy Turniej Ortograficzny klas gimnazjalnych

6 marca 2019 r. odbył się XV Powiatowy Turniej Orograficzny klas gimnazjalnych oraz klas siódmych i ósmych szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali:

Laura Kobojek z klasy III c ( opiekun pani Krystyna Pawłowska) oraz Dominik Rusin z klasy III b ( opiekun pani Anna Zalewska). Wyróżnienie w konkursie otrzymał Dominik Rusin. Gratulacje dla ucznia i opiekuna.

zobacz więcej

Klub Odkrywcy

Każdy odkrywca musi być dobrym detektywem, który poszukuje odpowiedzi na różne pytania. Dziś na zajęciach Klubu odkrywcy dowiedzieliśmy się czym jest szyfr Cezara, rozszyfrowaliśmy tajemnicze wiadomości, a na koniec sami je wykonaliśmy za pomocą soku z cytryny. 

zobacz więcej

Warsztaty artystyczne

 W piątek 22 lutego gimnazjaliści pod opieką nauczycielki Iwony Pawlaczyk uczestniczyli w warsztatach artystycznych zorganizowanych przez CKiS w Koninie. Spotkanie w Wieży Ciśnień prowadził artysta plastyk z UMK w Toruniu Marian Stępak autor CORPORIS. Uczniowie mieli okazję zapoznać się ze sztuką ziemi jej najnowszymi i starszymi realizacjami w Europie i na Świecie a następnie zaangażowali się w działania artystyczne, aktywnie współtworzyli wystawę artysty, którego wernisaż odbył się tego samego dnia. Efekty pracy młodych współtwórców, działań twórczych można oglądać na wystawie w Wieży Ciśnień.Wystawa czynna do 15 marca

zobacz więcej