Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności

Życzenia świąteczne

Życzenia świąteczne

zobacz więcej

Jaka to melodia i turbokozak w Siódemce

Dzień wiosny w SP7

Co to był za tydzień w naszej szkole... 21 marca obchodziliśmy dzień osób z zespołem Downa. Na znak integracji zakładaliśmy skarpetki nie do pary. To drobny gest, ale potrafi wiele zmienić w naszej świadomości. 21 marca uznany jest także za pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, który w tym roku - mimo że kilka dni później - hucznie i głośno świętowaliśmy. Piątek należał do uczniów naszej szkoły. Był to dzień samorządności i SU zadbał o to, żeby nikt się nie nudził. Można więc było wziąć udział w zmaganiach turbokozaka, a chętnych nie brakowało. Sportowa rywalizacja pochłonęła męską część naszej szkoły. Najlepsi w zmaganiach byli: Franciszek Plewiński z klasy 5a, Xavier Rutkowski i Adam Karnafel z 8a, a wśród nauczycieli mistrzowską formą popisał się pan Damian Tylak. To oczywiście nie koniec atrakcji, bo zgodnie z zasadą, że "śpiewać każdy może", a już z pewnością zna najpopularniejsze obecnie utwory i wykonawców, zorganizowany został w szkole turniej "Jaka to melodia?". Trzyosobowe drużyny na dwóch poziomach (kl. 1-3 i 4-8) rywalizowały o miano najbardziej rozśpiewanej, najlepiej zorientowanej muzycznie i najciekawiej ubranej - bo takie kryteria jurorzy brali pod uwagę przy ocenie występów. Trudno było wyłonić najlepszych, ale udało się i zwycięzcami zostały klasy 2c i 4a, które z ogromnym zaangażowaniem zgadywały i śpiewały znane przeboje. Nikomu oczywiście tego dnia nie było przykro, bo wszystkie klasy otrzymały torby ze smacznymi, zdrowymi przekąskami. 

zobacz więcej

Dzień Kobiet, Dzień Kobiet, niech każdy się dowie...

W środę w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Kobiet. 8 marca na przekraczające próg naszej szkoły małe i duże panie czekały niespodzianki. Każda z przedstawicielek płci pięknej mogła wybrać sobie odpowiednią sentencję wydrukowaną na ozdobnym papierze, która - mamy nadzieję - sprawiła jej, nie tylko w tym dniu, wiele radości. Dodatkowo SU zapraszał do wspólnych zdjęć w specjalnie przygotowanej z tej okazji fotobudce.  

Jak zawsze, było mnóstwo radości i uśmiechu, nie tylko z powodu Dnia Kobiet. 

zobacz więcej

Finał Wielkopolskiego Konkursu Historycznego

18 lutego 2023 r. w Poznaniu odbył się w finał Wielkopolskiego Konkursu Historycznego. Uczeń naszej szkoły, Jan Powidzki, został finalistą tego konkursu. Janek uzyskał wspaniały wynik. Należy zauważyć, że Janek jest uczniem klasy 6, dlatego jego sukces jest tym większą dumą dla całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 7. Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy Janka!
 

zobacz więcej

Drzwi Otwarte

Program Drzwi Otwartych w SP7

Pamiętajmy! Powstanie Wielkopolskie

Uczniowie SP7 podczas apelu z okazji Powstania Wielkopolskiego

24 lutego 2023 r. odbył się apel Pamiętajmy! Powstanie Wielkopolskie.

Młodzież z klasy 8 a, 6 b, 6 a, 4 a, 4 b zaprezentowała historię powstania, które miało zbliżyć Wielkopolan do upragnionej wolności. Teksty historyczne, poezja i pieśni przybliżyły uczniom wartości, o których powinniśmy pamiętać.

zobacz więcej

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Uczniowie SP7 podczas Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego

A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają mawiał już Mikołaj Rej.

Ponieważ na co dzień wielu z Nas zapomina o pięknie, poprawności i czystości naszego języka ojczystego, dlatego 21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to ma nas uczulić na własny język i skłonić do refleksji.  

zobacz więcej

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego Leon

Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego Leon

24 lutego odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów za udział w jesiennej sesji Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego Leon. Spośród 83 uczestników klas I - VIII wyłoniono 15 laureatów.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

zobacz więcej

Magiczny wieczór

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Koninie podczas balu ósmoklasisty

Bal rozpoczął się tradycyjnie – powitaniem wszystkich przez dyrektora szkoły – pana Pawła Kawkę oraz uroczystym polonezem, tańczonym przez wszystkich uczniów klasy ósmej.  

zobacz więcej

OKAŻ WSPARCIE: USZYJ MISIA, USZYJ LALKĘ

Plakat akcji charytatywnej

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji! Tym razem bawimy się i pomagamy! Wierzymy w Wasze wielkie serca!

❤️❤️❤️

Wolontariusze z SIÓDEMKI

zobacz więcej