Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności

XV Powiatowy Turniej Ortograficzny klas gimnazjalnych

6 marca 2019 r. odbył się XV Powiatowy Turniej Orograficzny klas gimnazjalnych oraz klas siódmych i ósmych szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali:

Laura Kobojek z klasy III c ( opiekun pani Krystyna Pawłowska) oraz Dominik Rusin z klasy III b ( opiekun pani Anna Zalewska). Wyróżnienie w konkursie otrzymał Dominik Rusin. Gratulacje dla ucznia i opiekuna.

zobacz więcej

Klub Odkrywcy

Każdy odkrywca musi być dobrym detektywem, który poszukuje odpowiedzi na różne pytania. Dziś na zajęciach Klubu odkrywcy dowiedzieliśmy się czym jest szyfr Cezara, rozszyfrowaliśmy tajemnicze wiadomości, a na koniec sami je wykonaliśmy za pomocą soku z cytryny. 

zobacz więcej

Warsztaty artystyczne

 W piątek 22 lutego gimnazjaliści pod opieką nauczycielki Iwony Pawlaczyk uczestniczyli w warsztatach artystycznych zorganizowanych przez CKiS w Koninie. Spotkanie w Wieży Ciśnień prowadził artysta plastyk z UMK w Toruniu Marian Stępak autor CORPORIS. Uczniowie mieli okazję zapoznać się ze sztuką ziemi jej najnowszymi i starszymi realizacjami w Europie i na Świecie a następnie zaangażowali się w działania artystyczne, aktywnie współtworzyli wystawę artysty, którego wernisaż odbył się tego samego dnia. Efekty pracy młodych współtwórców, działań twórczych można oglądać na wystawie w Wieży Ciśnień.Wystawa czynna do 15 marca

zobacz więcej

Moja Mała Ojczyzna - Wielkopolska

Uczniowie naszej szkoły upamiętnili bardzo ważne historyczne wydarzenie - wybuch i zwycięstwo POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO. Był to jedyny zryw niepodległościowy na terenie zaborów, który zakończył się zwycięstwem. Dzięki niemu Wielkopolanie zyskali wolność, a ziemie stanowiące kolebkę państwowości wróciły w 1918 roku do Macierzy. Nikt nie może podważyć zwycięstwa powstania, patriotyzmu i ofiarności jego uczestników oraz dobrej organizacji działań powstańczych. Dlatego tez uczniowie klasy III c, III a gimnazjum, II a i IV a szkoły podstawowej przedstawili prezentację słowno-muzyczną, która po raz kolejny uświadamia młodym jak nasi przodkowie gorąco pragnęli wolnej ojczyzny. Opiekę nad wydarzeniem sprawowały panie Dorota Czerwczak, Iwona Pawlaczyk, Krystyna Pawłowska, Anna Zalewska oraz Nina Bąkowska.

zobacz więcej

Rekrutacja do klas I - dokumenty

zobacz więcej

Gimnazjaliści - informacje o rekrutacji

Wielkopolski Kurator Oświaty ogłasza harmonogram rekrutacji na rok szkolny 2019/2020 do liceów ogólnokształcących, techników, klas wstępnych, szkół branżowych I stopnia, szkół policealnych i szkół dla dorosłych.

Uprzejmie wyjaśniamy, iż:

  • z dniem 1 września 2019 r. dotychczasowe trzyletnie liceum ogólnokształcące i dotychczasowe czteroletnie technikum staje się odpowiednio czteroletnim liceum ogólnokształcącym i pięcioletnim technikum,
  • od 1 września 2019 r. w czteroletnim liceum ogólnokształcącym i pięcioletnim technikum prowadzi się klasydotychczasowego trzyletniego liceum ogólnokształcącego i dotychczasowego czteroletniego technikum – dla absolwentów dotychczasowego gimnazjum,
  • na rok szkolny 2019/2020 przeprowadza się postępowanie rekrutacyjne do klas pierwszych publicznych szkół ponadpodstawowych (liceów ogólnokształcących, techników, szkół branżowych I stopnia) odrębnie dla kandydatów będących absolwentami dotychczasowego gimnazjum i kandydatów będących absolwentami ośmioletniej szkoły podstawowej.

Harmonogram rekrutacji w załączniku - zobacz

Poznaj precedury postępowania - zobacz

zobacz więcej

Prezentacje z zebrania dla klas I-IV

Udostepniamy prezentacje z zebrania z rodzicami poświęcone tamtyce odzywiania oraz zagrożeń internetowych. 

Prozdrowotny styl życia : zobacz prezentację

Zagrożenia internetowe: zobacz prezentację

zobacz więcej

TWORZY NAS KULTURA. TWORZY NAS HISTORIA.

12 grudnia 2018 r. klasy I a, b, c i klasa IV a zawitały do kolebki polskiej państwowości do Gniezna. Pierwszym etapem wycieczki był pobyt w Teatrze im. Aleksandra Fredry na "Opowieści wigilijnej". Spektakl ten to spotkanie dzieci i dorosłych, podczas którego każdy może się przekonać się, że za sprawą świąt dokonuje się w nas pozytywna przemiana. Pełna ciepła i optymizmu historia pióra Dickensa w przekładzie Józefa Jasińskiego ukazuje przemianę głównego bohatera Scrooge`a. Po wizycie odwiedzających go w noc wigilijną duchów staje się serdecznym człowiekiem, takim, jakim był w czasach młodości. Zdaje sobie sprawę, że pieniądze dają szczęście wtedy, kiedy można się nimi podzielić. To ważna nauka płynąca z przedstawienia. Kolejnym miejscem było Muzeum Początków Państwa Polskiego, w którym znajduje wystawa poświęcona historii polskiego średniowiecza oraz historii Gniezna i regionu. Nowa ekspozycja polega na przedstawieniu początków państwa polskiego z perspektywy trzech haseł - kluczy: Państwo, Źródła i Kultura. Główną ideą wystawy jest pokazanie roli Wielkopolski jako miejsca polskiej państwowości, ze szczególnym wyróżnieniem Gniezna. Zbiory archeologiczne, sztuki, historyczne i archiwalne zainteresowały uczniów, świadczyły o tym liczne pytania kierowane do przewodników i opiekunów wycieczki, o czym z radością informują: wychowawczyni klasy I a - pani Monika Raźna, wychowawczyni klasy I b - pani Anna Jasińska - Chrapkowska, wychowawczyni klasy I c - pani Agnieszka Parus - Włodarczyk, wychowawczyni klasy IV a - pani Anna Zalewska, a także pan Łukasz Kubacki i koordynator wyjazdu pani Krystyna Pawłowska

zobacz więcej

Książka dla przedszkolaka - akcja

Przedszkolaki jeszcze nie czytają, ale chętnie słuchają, oglądają książki, taka informacja była przez kilka tygodni przy bibliotece szkolnej i na korytarzu. Mogliśmy się przekonać, że uczniowie naszej szkoły potrafią się przepięknie dzielić z innymi i przynieśli książki dla Przedszkola nr 5 "Plastuś". Jaka była radość obdarowanych  widać było  10.12. 2018 r. , gdy książki zawędrowały do przedszkolaków. O czym z wielką przyjemnością informują mali pomocnicy bibliotekarza Gabrysia Wolska, Piotr Szadurski z klas II a, pani Krystyna Pawłowska oraz pan dyrektor Paweł Kawka. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zbiórki książek dla Przedszkola nr 5 "Plastuś". Warto pomagać i oglądać uśmiech od ucha do ucha.  

zobacz więcej

Drzwi otwarte

7 grudnia o godzinie 17.00 zapraszamy pięciolatków i sześciolatków wraz z rodzicami na Siódemkowe Spotkanie z Mikołajem - Drzwi Otwarte w Szkole Podstawowej nr 7 na ul. Wyszyńskiego 44.
W programie:
- Zdjęcia z Mikołajem - fotobudka
- Salon gier multimedialnych, robotyka, ozobot, kodowanie
- Zajęcia Młodego Odkrywcy
- Sala gier planszowych
- Zabawy przyrodniczo-matematyczne
- Warsztaty skryby
- Angielski z tablicą interaktywną
- Kiermasz świąteczny
- Zajęcia prowadzone przez Centrum Tańca Hajdasz
- Zabawy ruchowe z trenerami Klubu Górnik Konin
- Spotkanie z Dyrektorem Siódemki

zobacz więcej