Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności

Sprawozdanie z Akcji „Sprzątanie Świata”

Głównym celem akcji „Sprzątanie Świata” było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja ta miała również na celu przekazanie uczniom jak ważna jest segregacja odpadów w codziennym życiu.

W dniu 21.09.2018 uczniowie SP7 w Koninie zaopatrzeni w worki na śmieci i jednorazowe rękawice wzięli udział w Akcji „Sprzątanie Świata”. Każda klasa miała wyznaczony teren, który posprzątała. Po zakończeniu akcji, uczniowie złożyli worki w wyznaczonym miejscu i udali się do klas. Czynny udział młodzieży w takich akcjach zwraca uwagę na to, że należy segregować odpady i dbać o swoje środowisko.

zobacz więcej

Drzwi Otwarte w PSSE w Koninie

"Tak się bawili nasi rodzice" - 22 września klasa 1a uczestniczyła w Drzwiach Otwartych w PSSE w Koninie.
Uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami grali w klasy i chłopa, skakali w gumę i przez skakankę. Bawili się tak, jak kiedyś bawiły dzieci. 
Była to wspaniała przygoda oraz integracja z grupą i rodzicami.

zobacz więcej

Dzień kropki

W ramach Dnia Kropki uczniowie naszej szkoły w dniu 17.09.2018 przyszli ubrani w kropki. Dodatkowo oglądali animację pt. "The Dot" opowiadającą o małej Vashti oraz wykonali Drzewa Talentów.

zobacz więcej

W parku im. F. Chopina

Wrześniowa wycieczka klasy 1a do Parku im. Fryderyka Chopina w Koninie. Uczniowie wraz z wychowawcą i rodzicami poszukiwali jesiennych skarbów w parku. Zebrane dary jesieni są ozdobą w klasowym kąciku przyrodniczym. Podczas wspólnej wycieczki uczestnicy wyprawy przyglądali się jesiennym zmianom w przyrodzie oraz życiu zwierząt. 

zobacz więcej

Pierwszaki - Niestraszaki.

 
13 września uczniowie klas pierwszych wysłuchali opowiadania Stacha Tracha, przeprowadzili doświadczenie z ograniczoną widocznością oraz zapoznali się z piosenką nt. bezpiecznego poruszania się po drodze z odblaskami. Następnie był spacer, po którym każdy pierwszoklasista otrzymał dyplom za mistrzowskie poruszanie się po drodze.

zobacz więcej

Basen

Tegoroczni pierwszoklasiści od października rozpoczną cykliczne zajęcia z nauki pływania. W związku z tym wszyscy uczniowie klas pierwszych w czwartek 13 września pod opieką wychowawczyń odbyli spacer na basen "Rondo". "Pierwszaki" mogli zobaczyć nowe miejsce zajęć oraz dowiedzieć się o zasadach korzystania z basenu. Z niecierpliwością czekają na pierwsze leckje pływania.

 

zobacz więcej

Nowy rok szkolny rozpoczęty

3 września 2018 r. odbyła się inauguracja roku szkolnego 2018/2019. W progi naszej szkoły po raz pierwszy wkroczyło 61 uczniów klas pierwszych oraz 28 uczniów klas czwartych. 

zobacz więcej

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Zapraszamy 3 września 2018 r. na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. Klasy I i II - godz. 9.00, klasa IV oraz III Gimnazjum - godz. 11.00.
Szczegółowych informacji na temat podręczników i wyprawki dla klas pierwszych udzielą wychowawcy w czasie pierwszych spotkań z uczniami.

zobacz więcej

Podręczniki do religii 2018/2019

Podręczniki do religii 2018/2019. 
 

zobacz więcej

Zakończenie roku szkolnego

"Jeżeli wybierasz się w podróż niech będzie to podróż długa" to motto towarzyszyło zakończeniu roku szkolnego klas III gimnazjum i klas II gimnazjum oraz I klas I SP nr 7.

zobacz więcej