Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności

Święto Niepodległości

8 listopada 2019 r. społeczność Szkoły Podstawowej nr 7 w Koninie uczestniczyła w uroczystym apelu z okazji 101. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym roku motywem przewodnim było hasło" Piłsudski dzieciom". Uczniowie wcielili się w role dzieci, a jeden z nich zagrał marszałka Józefa Piłsudskiego. Część uczniów - aktorów przybliżyła nam rzeczywistość sprzed okresu odzyskania Niepodległości wspominając ciężkie czasy 123 lat zaborów. Uroczystość uświetnił występ chóru szkolnego, który zaśpiewał podniosłe pieśni patriotyczne. Kulminacją apelu było odśpiewanie hymnu RP dokładnie o 11.11. Była to niezwykle podniosła chwila dla każdego.

zobacz więcej

Warsztaty patriotyczne

" - Kto ty jesteś ?
- Polak mały.
- Jaki znak twój ?
- Orzeł biały... "

6 listopada 2019 r. klasa I b uczestniczyła w Bibliotece Pedagogicznej w Koninie w warsztatach z edukacji patriotycznej z elementami papieroplastyki pt.: "Kotyliony patriotyczne w rocznicę odzyskania niepodległości". Przeniosła się do Teatru Kamishiba, obejrzała i wysłuchała "Legendy o Lechu, Czechu i Rusie". Wykonała samodzielnie kotyliony i ćwiczyła swoje umiejętności w kodowaniu. Czas upłynął w uroczej i pracowitej atmosferze. Zwiedziła magazyn biblioteki, w którym mieści się księgozbiór i zobaczyła bardzo stare gazety oprawione w wielkie księgi. W nagrodę klasa I b otrzymała książkę "Mazurek Dąbrowskiego historia naszego hymnu" oraz zakładki do książek. O czym z radością informują wychowawczyni klasy I b Małgorzata Łaskawska oraz Krystyna Pawłowska - bibliotekarz.

zobacz więcej

Niepodległościowy ESCAPEROOM w 1c

Niepodległościowy Escape Room. Uczniowie klasy 1c uratowani, świetnie się bawili pracując w grupach. Zupełnie przy okazji nauczyli się odczytywać zakodowane wiadomości i utrwalili symbole narodowe.

zobacz więcej

Miesiąc dobroci dla zwierząt

Październik Miesiącem Dobroci dla Zwierząt. Czas na krótkie podsumowanie i jednocześnie podziękownie wszystkim, którzy podali pomocną dłoń i przekazali ręczniki dla Schroniska Bezdomnych Zwierząt w Koninie. Prezentujemy klasowe plakaty - wizerunki naszych Kochanych Zwierzaków.

zobacz więcej

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

"A oto mój sekret. Jest bardzo prosty: dobrze widzi się tylko sercem.
Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu..."

5 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, dlatego też biblioteka szkolna zaprosiła do wspólnej zabawy tych małych i tych dużych. Pojawili się, więc bohaterowie z ulubionych bajek z charakterystycznymi rekwizytami. Pomysły przerosły oczekiwania. Wyobraźnia po raz kolejny zwyciężyła. Magiczny, bajkowy świat przesłał promyki słońca i słodycze wspólnej zabawie, a "marzenie stało się życzeniem wypowiedzianym przez serce". Dziękujemy !!!

zobacz więcej

II edycja Turnieju FIFA

W czwartek 31 października 2019r. odbyła się II edycja Szkolnego Turnieju FIFA na konsoli. Do rywalizacji przystąpiło 12 uczniów. Emocje rozpoczęło losowanie drużyn - klubów z różnych lig. Większość uczestników pragnęła grać zespołem FC Barcelona, niestety wynik losowania był zupełnie inny. Najpierw wszyscy rywalizowali w rozgrywkach grupowych, po czym najlepsi awansowali do strefy pucharowej. W finale spotkały się zespoły sensacyjnej Lechii Gdańsk i Manchesteru City. Cały turniej wygrał Franek (M. City) z kl. II a, pokonał Dawida z V a (Lechia). III miejsce zajął zwycięzca I edycji Antek z kl. III a (Ajax). W sumie rozegrano 34 mecze, w których nie brakowało emocji, niektóre pojedynki rozstrzygaly się rzutami karnym. Gratulacje dla Franka i innych uczestników. Wszyscy nie mogą doczekać się kolejnej edycji. Do zobaczenia za rok.

zobacz więcej

Ślubowanie "pierwszaków"

28 października pierwszoklasiści spotkali się na szkolnym korytarzu, aby złożyć ślubowanie i stać się pełnoprawnymi członkami naszej SIÓDEMKOWEJ społeczności. Niewiele brakowało, aby do pasowania na ucznia w ogóle nie doszło. W trakcie części artystycznej Baba Jaga porwała Dyrektora i postanowiła oddać go smokowi żarłokowi w darze. Pierwszoklasiści stanęli na wysokości zadania i, rozwiązując zadania Baby Jagi, uratowali pana Dyrektora.
Dzieci ślubowały być dobrymi uczniami, szanować swoich kolegów, rodziców i nauczycieli. Ślubowali również Rodzice. Przyrzekli kochać, wspierać i słuchać uważnie, co pociechy do nich mówią.
Po części oficjalnej nadszedł czas na Bal Pierwszoklasisty. Był słodki poczęstunek oraz wspaniała zabawa w rytmie muzyki.

zobacz więcej

Spotkanie CIKLO

Uczniowie klas trzecich i piątej wzięli udział w akcji organizowanej przez CIKLO, PTTK i WORD w Koninie. Spotkanie dotyczyło promocji zdrowia, turystyki rowerowej i bezpieczeństwa na drodze.

zobacz więcej

Płatności za obiady - listopad

Wpłaty za obiady za miesiąc listopad można dokonywać:

  • osobiście, gotówkowo w dniach 4-5 listopada 2019r. w godzinach 8.00 - 13.30.
  • na konto 38 1560 0013 2015 2806 7076 0001. W tytule wpisać należy: imię i nazwisko ucznia, klasa, miesiąc, za który dokonywana jest płatność. Wpłaty na konto można dokonywać do 10-tego dnia miesiąca.

Odpłatność za obiady za miesiąc listopad 2019r. wynosi 66,50 zł. Informujemy, iż wpłaty dokonane po 10.10.2019r. będą miały naliczone odsetki ustawowe za nieterminowe wpłaty.

zobacz więcej

#SzkołaPamięta

Społeczność SIÓDEMKI włączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej- #SzkołaPamięta. Uczniowie, pod opieką wychowawców, wybrali się na okoliczne cmentarze, odwiedzili, uporządkowali groby i zapalił znicze. Uczniowie klasy 5 przygotowali okolicznościową gazetkę poświęconą zmarłym mieszkancom Konina i pracownikom szkoły.

zobacz więcej