Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności

Konkurs recytatorski

W piątek (25.10.2019 r.) uczennice naszej szkoły po raz pierwszy wzięły udział w konkursie recytatorskim. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

zobacz więcej

Tysiąc powodów by czytać - Akcja Empik

Kochani, pomóżcie naszej szkolnej bibliotece wygrać 1000 książek w konkursie Empiku. Zostaliśmy zakwalifikowani do konkursu "Tysiąc powodów by czytać".

Od 24 października  2019 r. trwa głosowanie!!!

Jak głosować:
1. Zaloguj się lub zarejestruj w programie Mój Empik
2. Wybierz szkołę, na którą chcesz głosować. OCZYWIŚCIE NASZĄ !!!
3. Głosuj za pośrednictwem aplikacji mobilnej Empik
4. Głosuj codziennie od 24.10 do 28.11. 2019 r. !!!!!
5. Alert w aplikacji przypomni Ci o głosowaniu.

BARDZO LICZYMY na WAS !!!

zobacz więcej

Klasa II a w Nadleśnictwie Grodziec

Wyprawa 2a do Nadleśnictwa w Grodźcu. Wiele przygód za nami: lekcja w Izbie Edukacyjnej, zajęcia w terenie, piesza wycieczka z leśnymi skarbami , wejście na platformę widokową oraz ognisko wypełnione wspaniałym humorem i śpiewem. Spotkanie mogłyby trwać do wieczora. Podczas pobytu w OEL korzystaliśmy z gier edukacyjnych, tablic tematycznych, zagrody wolnościowej z leśnymi zwierzętami, zapoznaliśmy się z modelem Kopalni Węgla Brunatnego i Elektrowni, szukiwaliśmy grzybow, a przy tym mieliśmy czas na wspólną zabawę.

zobacz więcej

Moc Poszukiwaczy Rozwiązań

Uczniowie klas 1a i 1 b zdobyli Moc Poszukiwaczy Rozwiązań - wzięły udział w zajęciach z Mini Mediacji i poszukiwań rozwiązań w duchu Porozumienia bez Przemocy prowadzonych przez Kamilę Jakimowicz - mediatorkę dzieciecą, właścicielkę Przedszkola Daltońskiego Akademia Junior w Koninie.

zobacz więcej

Mistrzostwach Miasta Konina w Szachach Drużynowych

W sobotę 19 października 2019 r. drużyna uczniów naszej szkoły w składzie: Gabrysia Wolska, Antek Kawka, Grzegorz Bagrowski i Fabian Domański, wzięła udział w Mistrzostwach Miasta Konina w Szachach Drużynowych.

zobacz więcej

Las w szkle

Za nami kolejne spotkanie z rodzicami i dziećmi klasy 2a. Tworzyliśmy kompozycje "Las w szkle". Wszystkiemu towarzyszyła przemiła atmosfera.

zobacz więcej

Czytam z klasą - III a

Klasa 3a przystąpiła do ogólnopolskiego projektu "Czytam z klasą". Uczniowie dostali Lekturniki i rozpoczęli pracę. Towarzyszą nam, ulepione z plasteliny, Czytusie

zobacz więcej

Z podwórka na stadion

W czwartek 17 października chłopcy z klas I - III uczestniczyli w Turnieju Piłkarskim "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku", który odbył się na boisku orlik w Szkole Podstawowej nr 9. Nasza drużyna wygrała pierwszy mecz z uczniami ze Szkoły Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego 7:1. W kolejnych pojedynkach po wielu emocjach, pasjonującej walce nasi reprezentanci nieznacznie ulegli drużynom SP nr3 i SP nr 9. Ostatecznie zajęliśmy III miejsce. Awans do klejnego etapu uzyskała dr. SP nr 9. Drużynę "Siódemki" reprezentowali: Igor Glicza, Antoni Kawka, Szymon Osowiec, Piotr Szadurski (III a), Kuba Nieczaj, Rafał Musiałowski (III b), Patryk Śledź, Igor Wojciechowski (II b) oraz Daniel Burak i Wojciech Kurach (I d)

zobacz więcej

Utrudnienia z powodu remontu schodów

Od 15 października, przez miesiąc, z uwagi na remont schodów wejściowych do szkoły, główne wejście będzie zamknięte.
Do budynku będziemy wchodzić przez boisko lub przez szatnie - zgodnie z mapką.
Za utrudnienia przepraszamy

zobacz więcej

Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Ze względu na to, że 4 października był dniem wolnym od zajęc dydaktycznych w  naszej szkole dopiero tydzień później obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia (11.10.2019). W tym dniu z pomocą Samorządu Uczniowskiego w klasach I-III uczniowie rozwiązywali łamigłówki dotyczące mnożenia. Pierwszaki przygotowali także pozowane zdjęcia o tematyce związanej  ztym wydarzeniem. Uczniowie piątej klasy zaangazowali się w egzaminatorów tabliczki mnożenia. W tym dniu przepytywali innych uczniów, nauczyceili, a także wyruszyli w teren, żeby przepytać przechodniów z mnożenia i dzielenia.

zobacz więcej