Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności 2017

Jasełka w Siódemce

„Jest taki dzień, tylko jeden, raz do roku” - mówią słowa znanej piosenki. Do Siódemki nie jeden raz, ale coraz częściej przybywają zaprzyjaźnione przedszkolaki wraz z opiekunami.

zobacz więcej

Siedem minut po północy

Seans "Siedem minut po północy" to prawdopodobnie jeden z najlepszych prezentów, który udało się spełnić AF 13.12.2017.

zobacz więcej

Siódemkowe świąteczne drzwi otwarte

W świątecznym klimacie 8 grudnia 2017 roku odbyły się w naszej szkole drzwi otwarte. Zaprosiliśmy na nie przyszłych pierwszo- i czwartoklasistów wraz z rodzicami.

zobacz więcej

Podaruj książkę bibliotece szkolnej

Do końca listopada trwała w bibliotece akcja charytatywna „Podaruj książkę”. Zbierane były książki adresowane szczególnie do uczniów nauczania wczesnoszkolnego.

zobacz więcej

Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznych w Siódemce

7 listopada 2017 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Polskiej Pieśni Patriotycznej. Uczestnicy występowali w dwóch kategoriach - szkoła podstawowa i gimnazjum.

zobacz więcej

Tworzy nas kultura. Tworzy nas historia.

"Wigilijną opowieść" czas zacząć! 6 grudnia 2017 roku klasa I a i I b wyruszyła w podróż do Teatru im. A. Fredro w Gnieźnie na spektakl "Wigilijna opowieść" Karola Dickensa.

zobacz więcej

Teatr Muzyczny w Łodzi - "Nędznicy"

30  listopada 2017 r. odwiedziliśmy Teatr Muzyczny w Łodzi i obejrzeliśmy "Les Miserables" w reżyserii  Zbigniewa Maciasa. To światowej sławy musical Claude`a - Michela Schoberga i Alaina Boublila, który jest adaptacją "Nędzników", arcydzieła Wiktora Hugo.

zobacz więcej

Akademia Filmowa "Otwórz oczy"

28 listopada 2017 r. klasy II i III gimnazjum były na małym, wielkim filmie, który zdobył uznanie krytyki i ogromną popularność wśród widowni. W czym tkwi fenomen opowieści o pewnej wygadanej nastolatce, w tej roli Eleen Page?

zobacz więcej

99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Dnia 10 listopada 2017 roku odbył się w naszej szkole apel z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystości brali udział uczniowie klas pierwszych oraz gimnazjaliści.

zobacz więcej

Warsztaty Przedsiębiorczości

W czwartek - 9 listopada 2017r. - do naszej szkoły zawitali przedstawiciele Stowarzyszenia Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych, którzy podczas spotkania z klasami drugimi i Samorządem Uczniowskim podali nam powody, dla których warto założyć spółdzielnię uczniowską oraz w jaki sposób tego dokonać.

zobacz więcej