Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności 2020

Dyżur pedagoga szkolnego

Dzień dobry Państwu,
w związku z nieobecnością uczniów klas czwartych i szóstej w szkole spowodowaną sytuacją wyższej konieczności, uprzejmie informuję, że nadal pozostaję do dyspozycji Państwa i Państwa dzieci, a naszych uczniów, w godzinach pracy:

  • poniedziałek 8.00 - 12.00
  • wtorek 8.00 - 13.00
  • środa 8.00 - 12.30
  • czwartek 8.00 - 13.00
  • piątek 8.00 - 11.30

Proszę o kontakt poprzez dziennik elektroniczny.
Jeżeli zaistniałaby potrzeba udzielenia wsparcia i pomocy w sytuacji nagłej, podaję mój numer prywatny: 605 107 410 i absolutnie proszę o kontakt.
Pozdrawiam Państwa, proszę o przekazanie tej informacji Państwa Dzieciom.
Pozostając w szacunku i życząc Państwu i Państwa Dzieciom zdrowia


Pedagog szkolny
Jolanta Pietrzyk

zobacz więcej

Galeria konkursu "Zwierzę - mój Przyjaciel"

W ramach akcji związanych z Miesiącem Dobroci dla Zwierząt, w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny. Tematyka dotyczyła zwierząt i przyjaźni, jakie możemy z nimi nawiązywać. Ilość i i jakość prac zaskoczyła organizatorów. Prace przekazane na konkurs są świetne i ukazują pięknych - zwierzęcych przyjaciół. 

zobacz więcej

Uwaga

W związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 23 października 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, w porozumieniu z organem prowadzącym informuję, że od dnia 24 października 2020 r. do dnia 8 listopada 2020 r. ogranicza się funkcjonowanie szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży w zakresie dotyczącym klas IV–VIII.
W związku z tym od poniedziałku 26 października lekcje w klasach czwartych i szóstej będą odbywały się według aktualnego planu. Zajęcia prowadzone będą on-line przez komunikator Teams z wykorzystaniem dźwięku i obrazu.
W klasach I-III nauka przebiega bez zmian, w budynku szkoły. Na terenie szkoły zawieszone zostają wszystkie zajęcia dodatkowe prowadzone przez organizatorów zewnętrznych.
Stołówka i świetlica pracują bez zmian.
Uczniowie klas czwartych i szóstych, w listopadzie, otrzymają odliczenie za niewykorzystane obiady.
Proszę Państwa o ograniczenie przebywania dzieci w świetlicy szkolnej.
Prośba wynika z troski o bezpieczeństwo Nas wszystkich. W świetlicy zachowywane są wszelkie normy reżimu sanitarnego, ale jest to bardzo trudne w dużej grupie dzieci i przy problemach kadrowych (wielu nauczycieli przebywa na zwolnieniu lekarskim lub na kwarantannie).
Proszę również o dopilnowanie, aby uczniowie mieli ze sobą maseczki. To bardzo ważne w aktualnej sytuacji.
O kolejnych decyzjach lub zmianach będę Państwa informował na bieżąco. Proszę o śledzenie informacji w e-dzienniku i na stronie internetowej szkoły.
 
Pozdrawiam
Paweł Kawka
Dyrektor
Szkoły Podstawowej nr 7 w Koninie

zobacz więcej

Koronawirus - dbajmy o siebie wzajemnie!

Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Ispektor Sanitarny poprzez film promouje zasady bezpiecznego zachowaia w czasie epidemi COVID-19

 

zobacz więcej

Dzień Edukacji Narodowej

Miesiąc Dobroci dla Zwierząt

Październik czas....START! Nowy miesiąc rozpoczynamy od przypomnienia, że październik jest Miesiącem Dobroci dla Zwierząt. W ramach wolontariatu i bezinteresownej pomocy, wspólnie z naszymi Wolontariuszami, organizujemy zbiórkę. Wszystko dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Koninie. Zbieramy ręczniki papierowe i płyny do prania. Pomagajmy i zbierajmy razem!

zobacz więcej

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

2 października 2020 r. przypadał X World Multiplication Table Day, czyli Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

zobacz więcej

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września przypadał Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto ma na celu promocję książek i głośnego czytania. Dzień ten został ogłoszony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Patronką wybrano Joannę Porazińską. Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, do tego rozwijają wyobraźnię , pamięć i poszerzają słownictwo. Głośne czytanie jest motywem przewodnim tego święta i dlatego też biblioteka szkolna zorganizowała Konkurs Głośnego Czytania, w którym brali udział uczniowie z klas II: Skoczylas Fabian, Śmigielski Jakub, Walczak Laura, Korzeniowski Paweł, z klas III: Sztamblewski Bartosz, Powietrzyńska Olga, Pawłowska Laura, klasy IV : Szadurski Piotr, Michalska Matylda, klasa VI: Leśniewska Wiktoria. Wszystkim uczestnikom należą się gratulacje za udany debiut. Pamiętajmy jednak by Święto obchodzić każdego dnia, a jeśli każdy poświęci na nie choćby 30 minut, będzie to duży sukces.

zobacz więcej

Dzień Pustej Klasy w SIÓDEMCE!

Korzystając z ostatnich promieni słońca przystąpiliśmy do akcji Dzień Pustej Klasy. Opuściliśmy budynek szkoły i ruszyliśmy w teren. Na świeżym powietrzu powtarzaliśmy, gdzie jest ręka prawa, a gdzie lewa, liczyliśmy uczniów w pierwszym, drugim i trzecim rzędzie, dodawaliśmy ich i odejmowaliśmy, czytaliśmy fragmenty ulubionych książek, szyfrowaliśmy wiadomości, szukaliśmy oznak jesieni oraz klonu, robiliśmy jesienne bukiety, opisywaliśmy liście, pisaliśmy sprawdzian z historii, utrwalaliśmy to be, or not to be, ćwiczyliśmy orientację przestrzenną, kierunki prawej i lewej strony, utrwalaliśmy pojęcia za, przed, obok, naprzeciwko, poznawaliśmy litery, uprawialiśmy sporty ekstremalne i szaleństwa na placu zabaw. Był relaks na trawie i piknikowe pogaduszki. Było fantastycznie!

zobacz więcej

Międzynarodowy Dzień Kropki

zobacz więcej