Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności 2020

Drzwi Otwarte - odwołane

Uwaga!

Postępując zgodnie z zaleceniami Ministra Edukacji Narodowej - ODWOŁUJEMY zaplanowane na czwartek 19 marca 2020 roku DRZWI OTWARTE.

zobacz więcej

Zawieszenie zajęć 12-25 marca

Szanowni Rodzice,

informuję, że od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje zawieszone. 12 i 13 marca br. (czwartek i piątek) uczniom, którzy przyjdą do szkoły, zostaną zapewnione zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, w godzinach pracy świetlicy szkolnej, tj. od 7:15 do 16:30. W dniach tych funkcjonować będzie stołówka szkolna.
Od poniedziałku 16 marca do 25 marca br. szkoła będzie zamknięta.
Proszę śledzić na bieżąco informacje w dzienniku elektronicznym.


Paweł Kawka
Dyrektor
Szkoły Podstawowej nr 7
w Koninie

zobacz więcej

W przychodni weterynaryjnej

Wizyta uczniów klasy 2a w Przychodni Weterynaryjnej u Pana Weterynarza Adama Hauke była prawdziwą przygodą i cudownie spędzonym czasem. Poznaliśmy tajemicę zawodu weterynarza oraz wiele innych ciekawostek o zwierzętach.

zobacz więcej

"Zwierzęce lekturki spod chmurki"

W dniu dzisiejszym zorganizowaliśmy klasowy konkurs pięknego czytania "Zwierzęce lekturki spod chmurki". Wspaniale było uczestniczyć w tym wydarzeniu. Dziękujemy Rodzicom za upominki. Brawo 2a.

 

zobacz więcej

Płatności za obiady - marzec

Wpłaty za obiady za miesiąc marzec można dokonywać na konto 38 1560 0013 2015 2806 7076 0001. W tytule wpisać należy: imię i nazwisko ucznia, klasa, miesiąc, za który dokonywana jest płatność. Wpłaty należy dokonać do 10 marca 2020 r.

Odpłatność za obiady za miesiąc marzec 2020r. wynosi 77,00 zł. 

zobacz więcej

LEGO MINDSTORMS EV3 jest u nas!

Pamiętacie jak w listopadzie braliśmy udział w programie Szkoła Młodego Inżyniera?
Wszyscy wspaniale głosowaliśmy, ale ponieważ jesteśmy małą szkołą nie uzyskaliśmy wymaganej liczby punktów.
Ale znaleźli się Rodzice, którzy podjęli działania i …. MAMY JE! Zestaw klocków LEGO MINDSTORMS EV3 jest już w SIÓDEMCE. Nauczyciele odbyli specjalistyczne szkolenie i zaczynamy …, aby zajęcia naszych uczniów były jeszcze ciekawsze, jeszcze bardziej kreatywne, rozwojowe i pełne zabawy.
Dziękujemy Państwu Agnieszce i Wojciechowi Majcherom, firmom WM service-Projekt, Frantoni Konsulting, Stalco Sp. zo.o. S.K.A., Agencja Ochrony Magnum s.j. – Grabowscy, Akademia Reissa, Jupro-Taim Electric Sp. z o.o., Solar Plus Sp. z o.o.

zobacz więcej

EkoMisja czas start!

EkoMisja czas start! W czwartek 27 lutego 2020 r. uczniowie klas 3b, 2a, 2c i 1b spotkały się z Dyrektorem Konińskiego Banku Żywności - panią Joanną Piekarczyk, aby dowiedzieć się jak możemy nie marnować wody, energii i żywności. Spotkanie to inicjuje pracę nad projektem edukacyjno-ekologicznym EKO-Misja- nie marnuję!

zobacz więcej

II "c" w Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej

W piątek uczniowie klasy 2c odwiedzili Powiatową Stacje Sanitarno - Epidemiologiczną. Zajęcia zaczęli warsztatami na temat dbania o zdrowie. Następnie zwiedzili pracownię mikrobiologii, poznali aparaturę specjalną, a nawet dokonali posiewu wody. To był wspaniały dzień!

zobacz więcej

Co takiego w Bibliotece?

Uczniowie klasy 2b przeprowadzili dzisiaj wywiad z panią Krystyną, która opowiedziała na czym polega praca bibliotekarza, jak ważne jest czytanie książek  oraz zaprosiła wszystkich do naszej szkolnej biblioteki.

Dziękujemy

zobacz więcej

"Tłusty czwartek" u nas...

Tradycje "Tłustego czwartku" nasz szkoła podtrzymywała na różne sposoby. Pączki były nie tylko jedzone...

zobacz więcej