Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności 2022

Jasełka w SIÓDEMCE

Jasełka w SIÓDEMCE
Zapach siana na korytarzu, a w salach pomarańczowo-piernikowy nastrój - tak do Siódemki zawitały Święta Bożego Narodzenia. I choć był to czas życzliwości, uśmiechu i dobroci, to niemała grupa dzieci lekko się denerwowała. Zdawali sobie sprawę, jak ważne zadanie czeka ich tego dnia - debiutując na scenie sali gimnastycznej w spektaklu jasełkowym, przedstawić mieli prawdziwy sens Świąt. A to było nie lada wyzwanie dla małych aktorów z klasy 2a i 3a. Dzięki troskliwemu oku pani Moniki, Natalii oraz panom Łukaszowi i Tomkowi spektakl wypadł wyśmienicie, a rozśpiewani kolędami i świątecznymi piosenkami uczniowie, niczym gwiazdy muzyki pop, prezentowali swoje talenty.
Nawet zwierzęta przemówiły ludzkim głosem i życzyły wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT!

zobacz więcej

Kolędnicy w SIÓDEMCE

Kolędnicy w SIÓDEMCE

Tydzień przedświąteczny obfitował w naszej szkole w niespodzianki. W przygotowaniach do Wigilii i Bożego Narodzenia postanowili nam ,,pomóc" kolędnicy, którzy odwiedzali wszystkie szkolne pomieszczenia. Niesforni goście robili uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły różne psikusy, nakłaniali do wspólnego śpiewania i sprawdzali, czy znamy teksty kolęd oraz pastorałek. Zaskoczenie było tym milsze, że wszyscy dostaliśmy słodkie prezenty. To kolejna inicjatywa uczniowskiego samorządu, która nie miałaby szans powodzenia, gdyby nie zaangażowanie katechety Łukasza Kubackiego.

zobacz więcej

Życzenia świąteczne

Życzenia świąteczne

Coraz bliżej święta...

Coraz bliżej święta...

W SIÓDEMCE wszyscy wiedzą, że święta za pasem. Atmosferę nadchodzącego Bożego Narodzenia poczuliśmy już 5 grudnia, włączając się w inicjatywy samorządu uczniowskiego. W poniedziałek wspólnie ubieraliśmy dwie piękne, zielone choinki, które stanęły w holu szkoły. Zabawa była wspaniała i... smakowita, bowiem, oprócz tradycyjnych ozdób, na drzewkach zawisły pachnące pierniki. Teraz każdy, wchodząc do szkoły, może poczuć ich przyjemny zapach. We wtorek świętowaliśmy mikołajki. Część uczniów postanowiła tego dnia wręczyć sobie drobne upominki, niektórzy dostali od Mikołaja rózgi :), a inni świąteczne skarpety lub kubki. Większość z Nas natomiast założyła tego dnia czapki Mikołaja, więc wyglądaliśmy na przerwach jak pomocnicy świętego i nie byliśmy pytani. W końcu kto odpytuje Mikołaja?!?! Ostatnim zadaniem w minionym tygodniu było wykonanie łańcucha zdobiącego nasze szkolne choinki. Każda klasa miała więc sporo roboty, ale efekt okazał się wspaniały. Choinki są kolorowe, pachnące, a łańcuchów wystarczyło nawet, by udekorować klasowe drzewka. 

zobacz więcej

Mikołajkowa nocka w szkole

Mikołajkowa nocka w szkole

Ubierali choinki, robili stroiki świąteczne, przygotowywali upominki – czarowny świat zaklęty w magicznej, szklanej kuli, rozwijali sztukę pakowania prezentów, dekorowali pierniczki, ale przede wszystkim spędzali wspólnie czas.  

Największe emocje wzbudził quiz tematyczny o tradycjach świątecznych. Pierwsza tura wyłoniła zwycięzców w poszczególnych klasach. O laur zwycięstwa zawalczyli: Franek z klasy 5a, Oliwia z 5b oraz Daria z 5c. Ostatecznie konkurs wiedzy o Bożym Narodzeniu wygrała Oliwia. Gratulujemy!  

Piątoklasiści jeszcze długo będą się uśmiechać na wspomnienie niezwykłych, wspólnie spędzonych chwil podczas „Mikołajkowej nocy w szkole”. 

zobacz więcej

Tańczyliśmy i poznawaliśmy swoją przyszłość

Andrzejki 2022

Ostatni tydzień listopada upłynął nam w iście zabawowym stylu. Zaczęliśmy od poniedziałku. Po południu uczniowie naszej szkoły spotkali się na dyskotece. Najpierw bawili się najmłodsi, a zaraz po nich wodzirej porwał do tańca klasy 4-8. Było niesamowicie, wesoło i nikt nie chciał iść do domu. We wtorek natomiast można było poznać swoją przyszłość. Na parterze szkoły czekały na uczniów stanowiska z wróżbami, zabawami andrzejkowymi oraz "fotobudka", dzięki której można było choć na chwilę poczuć się jak wróżka, czarownica albo... czarny kot. który zawsze przynosi nam szczęście. Mamy nadzieję, że wróżono uczniom "Siódemki" tylko same sukcesy i wielką karierę. Andrzejki są w końcu tylko raz w roku :)

zobacz więcej

Jesienne Spotkania Recytatorów

Jesienne Spotkania Recytatorów

Nagrody w XLI edycji konkursu Jesienne Spotkania Recytatorów!

Uczennice naszej szkoły: Julia Pawlak kl. 4a, Victoria Sawa kl. 4a, Nadia Kaczmarek kl. 5a, Michalina Krucka kl. 5c, Magdalena Szymańska kl. 5c oraz Maja Zetlerowicz kl.6b zaprezentowały na deskach MDK-u w Koninie swoje teksty prozatorskie i ujęły jurorów artystycznym zacięciem.

Michalina, Victoria i Magdalena otrzymały nagrody.

Konkurs składał się z dwóch części: recytacji poezji oraz prozy. Po podsumowaniu wyników okazało się, że Joanna Kowalska, Michalina Krucka i Magdalena Szymańska są w gronie wyróżnionych recytatorów.

Gratulujemy nagrodzonym, życząc dalszych sukcesów.

Nadmieniamy, że wszyscy uczestnicy konkursu są wygranymi, ponieważ mają pasję i upór, by rozwijać się artystycznie!

zobacz więcej

Mała książka - wielki człowiek Czytaj KSIĄŻKI - BĘDZIESZ WIELKI...

Mała książka - wielki człowiek

Do SIÓDEMKI zawitała kolejna edycja kampanii "Mała książka - wielki człowiek", której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Uczniowie klas pierwszych w piątek - 25.11. 22 r. oraz w poniedziałek - 28.11.22 r. otrzymali Wyprawką Czytelniczą.

zobacz więcej

Tydzień Praw Dziecka w SIÓDEMCE

Tydzień Praw Dziecka w SIÓDEMCE

W minionym tygodniu znowu dużo się w naszej szkole działo. Poniedziałek był Światowym Dniem Życzliwości i Pozdrowień, więc słaliśmy sobie serdeczności. Poza tym przez cały tydzień rozmawialiśmy o prawach dziecka. Okazało się, że wiemy na ten temat naprawdę dużo i potrafimy wymienić, jakie i do czego mamy prawa.  

zobacz więcej

Wojewódzki Konkurs Przyrodniczo-Artystyczny

Wojewódzki Konkurs Przyrodniczo-Artystyczny

Grzegorz Bagrowski z klasy 6b zajął drugie miejsce w VIII edycji konkursu przyrodniczo-artystycznego pod hasłem "Przyrodnicze rymowanie- otaczającego świata poznawanie- motyle wielkopolskich parków krajobrazowych", organizowanego przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego.

zobacz więcej