Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności 2024

SIÓDEMKOWA GALA URODZINOWA

Siódemkowa Gala Urodzinowa
Czekałem na to siedem lat! Witajcie w naszej bajce…. - tymi słowami Dyrektor pan Paweł Kawka rozpoczął Siódemkową Galę Urodzinową, która odbyła się 17 czerwca w Domu Kultury Oskard.
Na uroczystości gościliśmy włodarzy miasta Konina, dyrektorów pobliskich szkół i przedszkoli, przedstawicieli zaprzyjaźnionych instytucji, firm oraz pracowników szkoły, uczniów, rodziców i absolwentów.
Było to wyjątkowe wydarzenie, w którym wzięło udział ponad 70 uczniów, przygotowując pokazy talentów oraz występy artystyczne szkolnego zespołu wokalnego.
Występy poprzedzane były prezentacjami, które ukazywały historię szkoły, innowacje i projekty, spotkania z ciekawymi osobami, osiągnięcia uczniów, działalność Samorządu Uczniowskiego, wolontariatu oraz współpracę z rodzicami.

zobacz więcej

Zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się w piątek 21 czerwca na boisku szkolnym.
 
Uczniów klas I-III zapraszamy na 8:30.
Uczniów klas IV-VII zapraszamy na 10:30.

zobacz więcej

Uczta na Olimpie

Uczta na Olimpie
W piątek 7 czerwca, w samym sercu szkoły odbył się niezwykły happening pod nazwą „Uczta na Olimpie”, który na chwilę przeniósł uczestników w magiczny świat starożytnej Grecji. Wydarzenie to przyciągnęło entuzjastów sztuki, historii i dobrej zabawy. Nauczyciele, uczniowie, wystylizowani na greckich bogów i postacie mitologiczne, pląsali w rytm dźwięków liry i kosztowali winogrona, sery, oliwki…
Wspólne działania integrują i budują poczucie wspólnoty.
Dziękujemy Wszystkim zaangażowanym w organizację tego wyjątkowego dnia.

zobacz więcej

Tydzień Bibliotekarza!

Tydzień Bibliotekarza

W miesiącu maju, w ramach obchodów Dnia Bibliotekarza w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej w Koninie, odbyły się wyjątkowe spotkania uczniów klas 1-3 - miłośników książek i ciekawych eksperymentów. Program spotkania obejmował wiele atrakcji, począwszy od głośnego czytania tekstu Leonarda Da Vinci "Papier i atrament". Następnie uczestnicy mieli okazję poznać historię powstawania papieru. Nie zabrakło również praktycznych zajęć - przeprowadzono eksperymenty z papierem, warsztaty czerpania papieru oraz wykonano zakładki do książek. To wyjątkowe wydarzenie, nie tylko pozwoliło uczniom w sposób ciekawy spędzić czas, ale także poznać tajemnice papieru oraz pracę bibliotekarzy, którzy codziennie otwierają nam drzwi do wiedzy i kultury.

zobacz więcej

Żywe obrazy

Żywe obrazy
W środę 5 czerwca 2024 roku odbyło się wielkie Święto Sztuki.
Uczniowie klas siódmych przygotowali osiem inscenizacji wybranych dzieł sztuki w formie Żywych Obrazów:
obraz nr 1 Eugene de Blaas "Filtr" uczennice klasy 7a,
obraz nr 2 Rene Magrite "Syn człowieczy" uczniowie klasy 7a,
obraz nr 3 Wincent Van Gogh "Stary człowiek w smutku" uczniowie klasy 7b,
obraz nr 4 Edgar Degas " U modystki" uczennice 7b,
obraz nr 5 Paul Cezanne "Grający w karty" uczniowie klasy 7b,
obraz nr 6 Wiliam Adolphe Bouguereau "Rozproszenie" uczennice klasy 7a,
obraz nr 7 Leonardo da Vinci "Dama z gronostajem" uczennice 7b,
obraz nr 8 John George Brown "Nowojorski chłopiec" uczniowie klasy 7a.
Uczniowie przygotowali scenografię i kostiumy do wybranego dzieła tak, aby jak najwierniej otworzyć obraz znanego mistrza. Cała społeczność szkolna mogła podziwiać piękne żywe obrazy, a po wybraniu najlepiej odtworzonego dzieła oddać głos. 
Głosowała cała społeczność szkoły. Po policzeniu głosów ogłoszono wedykt:
1 miejsce zajął obraz nr 5
2 miejsce zajął obraz nr 7
3 miejsce zajęły dwa obrazy nr 1 i nr 2
4 miejsce zajęły obrazy: 3,4, 6 i 8
Wszystkim uczestnikom  performersu gratulujemy.

zobacz więcej

Lubimy poezję, lubimy prozę... szkolny konkurs recytatorski z okazji Światowego Dnia Poezji i Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich

Lubimy poezję, lubimy prozę... szkolny konkurs recytatorski z okazji Światowego Dnia Poezji i Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich

W poniedziałek 15 kwietnia 2024 r. odbył się szkolny konkurs recytatorski z okazji Światowego Dnia Poezji i Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich dla klas I-III i klas IV - VII. Uczennice i uczniowie przygotowali do recytacji swoje ulubione wiersze oraz fragmenty prozy.

zobacz więcej

Przestrzenie wyobraźni. Za kulisami życia ...

45 Konfrontacje Teatrów Amatorskich Przestrzenie Wyobraźni

Za nami 45 Konfrontacje Teatrów Amatorskich Przestrzenie Wyobraźni, których organizatorem jest Centrum Kultury i Sztuki w Koninie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Kłodawie. W konfrontacjach wzięły udział zespoły z Wielkopolski.

Miło nam donieść, że młodzi aktorzy otrzymali wyróżnienie. To dowód na to, że pasja, determinacja oraz zaangażowanie prowadzą do osiągania niezwykłych rezultatów.

Gratulujemy zespołowi teatralnemu Adepci, życzymy dalszych sukcesów na rozmaitych scenach. Niech ich talent oraz pasja nadal inspirują nas wszystkich do odkrywania piękna sztuki oraz nieustannego dążenia do doskonałości…

zobacz więcej

Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby, klasy, grupy, rodziny do wzięcia udziału w szkolnym konkursie plastyczno-technicznym na projekt Siódemki

Konkurs ma na celu stworzenie kreatywnego projektu SIÓDEMKI, który zostanie wyeksponowany podczas Siódemkowej Gali Urodzinowej 17 czerwca 2024 roku.

Tematem pracy jest interpretacja liczby "7" w dowolny sposób, pozostawiając pole do kreatywności i wyobraźni uczestników.

Szczegóły regulaminu w załączeniu.

Zachęcamy do artystycznej zabawy z Siódemką!

 

zobacz więcej

Siódemkowy Pokaz Talentów

Szanowna Społeczności Siódemki!

Z radością informujemy, że rozpoczynamy drugą edycję szkolnego konkursu pod nazwą: „Siódemkowy Pokaz Talentów”.

Przedmiotem konkursu jest przygotowanie i zaprezentowanie w formie nagrania swojego talentu.

Konkurs adresowany jest do uczniów klas I-VII. Zachęcamy do wzięcia udziału wszystkich zainteresowanych uczniów.

Prosimy o zapoznanie się z dołączonym regulaminem konkursu, który dostępny jest także na stronie internetowej szkoły oraz tablicy SU.

 

zobacz więcej

Czy kiedykolwiek pierwszoklasiści zastanawiali się, co kryje się za drzwiami klasy piątej?

Fascynujący świat mitów

Tym razem nie musieli, 5 marca mieli wyjątkową okazję, by zobaczyć w działaniu starszych kolegów podczas niezwykłej lekcji, która przeniosła najmłodszych uczniów w fascynujący świat mitów.

Po zakończeniu zajęć uczniowie wracali do swojej sali z uśmiechami na twarzach i głowami pełnymi nowych, intrygujących informacji. Spotkanie klasy piątej i pierwszej, nie tylko dostarczyło wielu niezapomnianych wrażeń podczas teatralnych uniesień, ale także zainspirowało uczniów do dalszego odkrywania tajemniczego świata mitologii oraz do dzielenia się swoją pasją z innymi. To właśnie takie wydarzenia pokazują, jak ważne jest otwarcie się na nowe doświadczenia.

Mamy nadzieję, że to dopiero początek wspólnych przygód obu klas, przed nimi na pewno jeszcze wiele ciekawych i inspirujących chwil.

zobacz więcej