Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności

Akademia Filmowa

Szkoła francuska staje się wielokulturową areną. Nastolatki pokazane w filmie przechodzą to samo, co każde dziecko w ich wieku. Każdy z nich ma już na swoim koncie sporo życiowych doświadczeń. We Francji znaleźli się ze swoimi rodzinami, za które muszą nierzadko odpowiadać jako jedyne osoby mówiące po francusku. Borykają się z problemami wynikającymi z procesów integracji. Patrzą w przyszłość z nadzieją i odwagą."Szkoła Babel " w reżyserii współpracownicy Krzysztofa Kieślowskiego,  Julie Bertuccelli to dokument rejestrujący fascynujący eksperyment jakim są klasy adaptacyjne. W tej wielokulturowej grupie są społeczne niepokoje, lęk przed innością, jak i stereotypy. Ale dzięki temu widz uczy się w jaki sposób z nimi walczyć.

Wróć