Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności

Będzie pięknie i klimatycznie! Bierzemy udział w rewolucji... klimatycznej

SIÓDEMKA aktywnie włącza się we wszelkiego rodzaju inicjatywy związane z ochroną środowiska i poprawą klimatu oraz ,,klimatu" do życia. Nie mogło nas więc zabraknąć podczas Klimatycznego Sejmiku Samorządów Uczniowskich, który odbył się 24 kwietnia w ,,Oskardzie". Delegacja ,,Siódemki" w składzie: Michalina Dylewska, Oliwia Robak, Gabriela Młyńczyk i Julia Andruszczak, wyposażona w projekt szkolnej interwencji klimatycznej, wyruszyła na Klimatyczny Sejmik Samorządów Uczniowskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych, pt. „ROBIMY KLIMAT POD KLIMAT” - spotkanie inicjowane przez Młodych Ambasadorów Klimatu ze Stowarzyszenia M-LAB oraz samorząd Miasta Konina. 

W czasie sejmiku dziewczęta uczestniczyły w obradach, wzięły udział w debacie obywatelskiej i warsztatach samorządności, wysłuchały także ciekawego wykładu o antropocenie. Ale najważniejsze - przedstawiły projekt naszej szkolnej interwencji
(z wizualizacją z klocków LEGO, którą wykonała Hanna Michalak).  

A projekt jest niezwykle ciekawy, bo chcemy stworzyć na szkolnym boisku ekologiczne miejsce do wypoczynku, które powstanie z drewna z odzysku. To jednak nie wszystko, bo zaraz obok utworzymy ekościeżkę sensoryczną, do zbudowania której wykorzystamy bioodpady. Zadrzewiamy także nasze najbliższe otoczenie młodym lasem. Będzie wspaniale! Oczami wyobraźni widzimy już wypoczywających uczniów w otoczeniu przyrody, a naszych młodszych kolegów korzystających z ekościeżki.  

Realizację interwencji przewidujemy na maj-czerwiec. Koszt to około 1000 złotych.  

Wróć