Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności

Blackout poetry - poezja z odzysku

Z okazji Światowego Dnia Poezji odbył się w naszej szkole konkurs Blackout poetry - poezja z odzysku na podstawie dzieł Marii Konopnickiej. Rok 2022 to rok tej Autorki. Blackout poetry to technika, zabawa, która zachęca do zmiany istniejącego tekstu i nadania mu nowego znaczenia, nowego sensu. Zakreślanie słów na zadrukowanej kartce czarnymi i kolorowymi flamastrami przyniosło nieoczekiwane efekty i powstały nowe utwory. Z prozy Marii Konopnickiej wyłoniły się słowa liryczne, dając jej nowe życie, nowe sensy. W konkursie brały udział klasy III, IV, V, VII. Laureatami konkursu Blackout poetry - poezja z odzysku zostali:
1. Natalia Wodecka klasa III c
2. Michalina Dylewska klasa V a
3. Julia Kozik klasa V a
4. Oliwia Robak klasa V a
5. Grzegorz Bagrowski klasa V b
6. Natasza Woroniecka klasa V b
7. Gabriela Krawczyńska klasa VII a
8. Laura Syncerz klasa VII a
9. Sasha Vender klasa VII a.
Wielkie gratulacje dla laureatów konkursu i wszystkich uczestników. Dobrze, że w naszej szkole lubimy poezję, lubimy się w nią bawić i tworzyć...

Wróć