Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności

Coraz bliżej święta...

W SIÓDEMCE wszyscy wiedzą, że święta za pasem. Atmosferę nadchodzącego Bożego Narodzenia poczuliśmy już 5 grudnia, włączając się w inicjatywy samorządu uczniowskiego. W poniedziałek wspólnie ubieraliśmy dwie piękne, zielone choinki, które stanęły w holu szkoły. Zabawa była wspaniała i... smakowita, bowiem, oprócz tradycyjnych ozdób, na drzewkach zawisły pachnące pierniki. Teraz każdy, wchodząc do szkoły, może poczuć ich przyjemny zapach. We wtorek świętowaliśmy mikołajki. Część uczniów postanowiła tego dnia wręczyć sobie drobne upominki, niektórzy dostali od Mikołaja rózgi :), a inni świąteczne skarpety lub kubki. Większość z Nas natomiast założyła tego dnia czapki Mikołaja, więc wyglądaliśmy na przerwach jak pomocnicy świętego i nie byliśmy pytani. W końcu kto odpytuje Mikołaja?!?! Ostatnim zadaniem w minionym tygodniu było wykonanie łańcucha zdobiącego nasze szkolne choinki. Każda klasa miała więc sporo roboty, ale efekt okazał się wspaniały. Choinki są kolorowe, pachnące, a łańcuchów wystarczyło nawet, by udekorować klasowe drzewka. 

Wróć