Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności

Defibrylator w SIÓDEMCE!

Gotowi na ratunek

Nasza szkoła, dzięki zebranym funduszom, zakupiła nowy sprzęt medyczny - defibrylator LIFEPAK CR Plus. Urządzenie AED oprócz standardowego wyposażenia posiada również tryb pediatryczny, czyli jest przeznaczony do ratowania życia dzieciom. Jest to sprzęt, który w przypadku nagłego zatrzymania akcji serca, za pomocą poleceń głosowych, poprowadzi osobę udzielającą pomocy przez procedurę ratującą życie ludzkie.

Pomysłodawcą zakupu defibrylatora był dyrektor szkoły Pan Paweł Kawka. Do akcji włączyli się rodzice, uczniowie oraz pracownicy. Zbiórka pieniędzy odbywała się podczas I Festiwalu Żarła Wielkopolskiego oraz kiermaszu bożonarodzeniowego zorganizowanego przy współpracy całej społeczności szkoły. Na zakup nowego, tak ważnego sprzętu, sprzedawano cegiełki oraz przekazano dochód ze sprzedaży koszulek z logo szkoły.

Pracownicy SIÓDEMKI odbyli cykl szkoleń, w czasie których, pod okiem Roberta Bieleckiego, ratownika medycznego i neurodydaktyka, zapoznali się z obsługą urządzenia i ćwiczyli korzystanie z niego.

W najbliższym czasie mamy w planach przyłączyć się do Konińskiej Sieci AED.

Wróć