Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności

Eko-Moda

26 kwietnia odbył się pokaz ekologiczny pt. "Eko-Moda". Ideą tej inicjatywy było przygotowanie strojów z dowolnych surowców wtórnych lub odpadów komunalnych. Wykonane przez uczniów kreacje były oceniane przez komisję konkursową. Na ocenę miały wpływ zgodność z regulaminem konkursu, pomysłowość, estetyka i technika pracy, ilość wykorzystanych rodzajów odpadów komunalnych lub surowców wtórnych oraz ciekawa prezentacja przygotowanych strojów.
Pokaz miał na celu podniesienie świadomości o możliwości powtórnego wykorzystania odpadów komunalnych, propagowanie idei selektywnej zbiórki, jak również zwrócenie uwagi na możliwość ograniczenia ilości wyrzucanych przez nas odpadów.
Uczniowie podczas pokazu mody udowodnili, że ekologia i moda mogą iść w parze. Kolejny raz doświadczyli, że ekologia potrafi być ciekawa, zabawna, wesoła i bardzo przydatna. Jesteśmy przekonani, że tegoroczny Pokaz Mody Ekologicznej to połączenie dobrej zabawy z edukacją ekologiczną.
 
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

Wróć