Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności

Europejski Dzień Języków Obcych w Siódemce

W środę 6 października odbyło się przedstawienie z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych.  

Uczniowie klas 3b, 3c, 4b, 4c i 5a wcielili się w role europejskich dzieci podróżujących z Panią Europą, w której postać wcieliła się pani Agnieszka Parus-Włodarczyk.  

Pociąg lingwistyczny zaczął swoją podróż z Rosji, następnie odwiedził Niemcy, Francję, a na koniec zawitał w Wielkiej Brytanii. Czas tej wielojęzycznej podróży umilały nie tylko mini dialogi w różnych językach, ale także przeboje europejskiego radia, które grało grające hity każdego z odwiedzanych krajów.  

Całemu przedsięwzięciu przyświecał jeden cel - ukazanie znaczenia uczenia się i nauczania  języków oraz promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować. 

Dzięki tej świadomości każdy z Nas może „błyszczeć” na arenie międzynarodowej!  

Wróć