Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności

Goście z Korei

W piątek 2 lutego gościliśmy studentów z Korei. Wydarzenie to nie tylko dostarczyło uczestnikom wiedzy na temat tego tajemniczego kraju, ale również otworzyło drzwi do nowych ścieżek poznawania różnorodności kulturowej naszego globu.

Goście spotkali się z uczniami klas IV-VII, opowiedzieli o swojej kulturze i tradycji, przeprowadzili warsztaty pisania po koreańsku. Wzięliśmy również udział w pokazie taekwondo, popisów tanecznych k-pop’u. Wysłuchaliśmy muzyki granej na tradycyjnym instrumencie haegeum.

Całe wydarzenie było nie tylko edukacyjne, ale i inspirujące. Pokazy, warsztaty i prezentacje otworzyły uczestnikom oczy na bogactwo kulturowe Korei, ukazując jednocześnie jej ciągłość i ewolucję w czasie. Dzięki temu doświadczeni poszerzyliśmy swoje horyzonty, aby lepiej zrozumieć świat oraz docenić różnorodność kulturową.

Mamy nadzieję, że to nie będzie ostatnia tak fascynująca podróż poznawcza, jaką mieliśmy okazję przeżyć. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w organizacji tego wyjątkowego wydarzenia i czekamy z niecierpliwością na kolejne przygody, które jeszcze przed nami!

Wróć