Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności

100 rocznica odzyskania niepodległości

9 listopada 2018 r. odbył się apel z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. O godzinie 11.11 cała szkoła odśpiewała hymn Polski "Mazurek Dąbrowskiego" włączając się do ogólnopolskiej akcji. Uczniowie z klas III a, III b, III c gimnazjum oraz z klasy IV a SP przedstawili prezentację o historii odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe święto w formie lekcji historii stało się ciekawą formą przekazu o najważniejszych wartościach: wolności i niepodległości.

11 listopada 1918 r. Polska odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli. Polacy wyzwolili się, ale nie można przecież wymazać z człowieka pamięci o przeszłości, a tym bardziej zabić ducha wolności. Marzenia się spełniły. Polska powstała:

" To , co przeżyło jedno pokolenie,
Drugie przerabia w serca i pamięci..."

Warto było posłuchać o czasach minionych, by pamiętać i być świadomym, aby nigdy nie wróciła niewola i nie zatarła się w naszej pamięci historia o 11 listopadzie 1918 r., przecież 11 listopada 2018 r. to 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości:

"Ojczyzna to kraj dzieciństwa
miejsce urodzenia
to jest ta mała najbliższa
ojczyzna..."

Uroczystość przygotowały panie Dorota Czerwczak, Iwona Pawlaczyk, Krystyna Pawłowska oraz pan Tomasz Brzezińśki.

Wróć