Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności

23 kwietnia to Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Hasło tegorocznej akcji brzmi - "Czytając ... nigdy nie będziesz samotny".

To coroczne święto jest organizowane przez UNESCO. Data jest symboliczna, związana z poetami i pisarzami. Pomysł wywodzi się z Katalonii. Tego dnia obchodzony jest dzień patrona - Świętego Jerzego. Tradycja mówi, że tego dnia mężczyźni obdarowywali kobiety czerwonymi różami, mającymi symbolizować krew smoka pokonanego przez św. Jerzego. Kobiety zaś dawały podarunek w formie książki. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to promocja czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej. Moc książek wzmacniania więzi między ludźmi, poszerza horyzonty, pobudza nasz umysł i kreatywność.

Z tej okazji biblioteka szkolna planuje stworzyć listę ulubionych książek czytanych przez uczniów ich rodziców oraz pracowników SIÓDEMKI. Wyruszmy w podróż...

Dlatego do dzieła…. Propozycje wysyłajcie na adres: konkursy@sp7.konin.pl

Wróć