Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności

Jesienna Melodia Słów

W Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie 24 listopada 2023 r. rozbrzmiały dźwięki recytowanych tekstów prozatorskich, a korytarze wypełniły echa pięknie ułożonych słów. Jesienne spotkania recytatorów to wyjątkowe wydarzenie, które nie tylko celebruje sztukę recytacji, ale także tworzy przestrzeń dla miłośników literatury, do dzielenia się swoją pasją. 

Scenę MDK -u zdobiła paleta kolorów, a w powietrzu unosiła się nuta ekscytacji. Uczestnicy, w różnych grupach wiekowych, prezentowali zarówno klasykę, jak i współczesne dzieła literackie, co sprawiło, że konkurs był pełen niespodzianek i różnorodności. 

Spotkania recytatorów w MDK-u to, nie tylko okazja do wysłuchania piękna słowa w wykonaniu innych, ale także czas, aby zanurzyć się w inspirującym świecie dzieł prozatorskich.  

Przerwy między prezentacjami to momenty wymiany myśli, pogłębiania wrażeń i odkrywania nowych autorów. Wartość tych spotkań tkwi, nie tylko w aktach recytatorskich, ale również w rozmowach, które powstają wokół wspólnego zamiłowania do literatury. 

W tym szczególnym, kulturalnym wydarzeniu wzięły udział uczennice naszej szkoły: Julia Pawlak, Victoria Sawa, Michalina Krucka, Magdalena Szymańska, Olga Powietrzyńska. 

Dziewczęta zachwyciły swoimi prezentacjami, wszystkie zostały nagrodzone gromkimi brawami. 

Michalina Krucka zdobyła 6 punktowane miejsce, Olga zajęła 4 miejsce, Magdalena otrzymała 3 miejsce i wyróżnienie w całym, dwuetapowym konkursie. 

Recytatorkom dziękujemy, gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów… 

Wróć