Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności

Kim jestem? Kim będę? Jakie są moje pasje?

 23 kwietnia 2018 r. po raz kolejny klasy gimnazjalne były na Akademii Filmowej. Obejrzeliśmy piękny i wzruszający filmu Katij von Garnier. Filmu dla całej rodziny, dla wszystkich. Nastoletnia Mini znajduje się w nowym otoczeniu i podchodzę do niego bez entuzjazmu. Wszystko się jednak  zmienia, gdy odnajduje bratnią duszę - konia o imieniu Wicher. Zbuntowana nastolatka przeżywa wielką zmianę w swoim życiu. Film "Wicher" mówi o bardzo istotnych tematach: odkrywanie samego siebie, własnych słabości i mocnych stron, kształtowanie poczucia własnej wartości. Mówi o więzi z rodzicami i z dziadkami, o przekazie międzypokoleniowym. Mika (Hanna Binke) chociaż nie ma wsparcia bliskich, ma w sobie  ogromną siłę i odwagę by iść własną drogę - własną, ale nie oderwaną od korzeni. Dzięki spotkaniu niezwykłego człowieka - byłego trenera koni i jeszcze bardziej niezwykłego zwierzęcia - dzikiego konia Wichra, Mika mierzy się samą sobą. Relacja bohaterki i konia jest relacją dwóch, niezrozumiałych przez otoczenie buntowników. Postać trenera - przewodnika pokazuje wzór autorytetu zbudowanego na zrozumieniu, szacunku. Pokazuje, że młody człowiek może odnaleźć motywację do rozwoju,  do nabywania nowych umiejętności. Pełne przygód i emocji lato wzbogaciło Mikę o kolejną dawkę mądrości i doświadczeń, przecież "nikt nie jest samotną wyspą "

Wróć