Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności

Lekcje angielskiego w SIÓDEMCE!

W czasie lekcji języka angielskiego czytaliśmy fragmenty bajek Dr. Seussa, oglądaliśmy ich ekranizacje, rozwiązywaliśmy krzyżówki i rebusy, ilustrowaliśmy obejrzane historie.

Bajki Theodora Seussa (1904-1991) znanego milionom swoich czytelników jako Dr. Seuss, to zbiór 44 książeczek dla dzieci, które napisał i sam zilustrował. Od lat należą one do kanonu amerykańskiej literatury dziecięcej. Już pierwsza książka "And to Think That I Saw It on Mulberry Street" z 1937 roku, jak twierdzą znawcy - zmieniła obraz literatury dziecięcej. Wśród polskich dzieci jednak, najsłynniejsza bajka Dr. Seussa to "The Cat in the Hat" z 1957 roku. Złożona jest z 223 słów podstawowych, co ułatwia naukę czytania w języku angielskim. Sukces artystyczny bajek to np. ekranizacja dobrze znanego "Grincha" czy "Loraxa". Bajki te, stanowiące kanon lektur anglojęzycznych, uczą uniwersalnych prawd w zabawny i przyjazny sposób.

Wróć